TOOLEX

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

2 - 4 października 2018

 
Relacja z targów TOOLEX 2018
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"3D MASTER [A-201]

 

Volumill w ZW3D 
Technologia dzięki której wydłużysz czas pracy swoich narzędzi.
Oprogramowanie ZW3D jest systemem, który daje ogromne możliwości w obszarze obróbki CAM oraz samego modelowania 3D. Najnowsza wersja ZW3D została wsparta przez dodatkowy moduł VoluMill. Podczas targów będzie można porozmawiać z ekspertami na naszym stoisku jak wygląda sam proces wdrożenia oraz jakie korzyści przynosi nasz system. Do najważniejszych możliwości modułu VoluMill można zaliczyć:
• wydłużenie czasu pracy narzędzi do nawet 800%
• redukcję czasu trwania obróbki do nawet 70%
• automatyczny dobór parametrów obróbki dzięki modułowi technologicznem
• redukcja czasu programowania do 30%
• intuicyjne programowanie CAM
Moduł VoluMill jest innowacyjnym rozwiązaniem, które wykorzystuje optymalizację poprzez kąta opasania narzędzia. W standardowym procesie obróbki jest on zmienny, co prowadzi do nierównego obciążenia narzędzia, dzięki czemu nasz moduł wydłuża zużycie narzędzia.

więcej informacji:...

 


 
ACHTECK CUTTING TOOLS  [B-591]


Wiertła ACHTECK DP na płytki wymienne
- dostępne średnice wierteł: od Ø13mm do Ø50mm w długościach 2D, 3D oraz 4D
- niskie siły skrawania i wysoka dokładność otworów
- wysoka produktywność poprzez możliwość zastosowania bardzo wysokich parametrów skrawania
- płytki z 4 mocnymi krawędziami skrawającymi
- zrównoważona siła skrawania uzyskana dzięki odpowiedniemu ułożeniu płytki zewnętrznej oraz płytki centralnej
- zoptymalizowany rowek wiórowy posiada większą przestrzeń oraz charakteryzuje się łatwiejszym odprowadzeniem wiórów, co z kolei zapewnia większą stabilność wiertła
- niklowany korpus jest bardziej odporny na ścieranie i korozję

Głowice do planowania ACHTECK AFM45-XN07 z kątem przystawienia 45 stopni

- dostępne średnice od Ø40mm do Ø160mm
- głębokość skrawania max. ap=4,4mm
- 14 krawędzi skrawających
- niklowany korpus odporny na ścieranie i korozję
- łagodna i cicha praca
- bardzo długi czas pracy na jednym ostrzu

Łamacz ACHTECK PD3 do toczenia stali

- wzmocniona wytrzymałość i ostrość ostrza
- najlepszy wybór dla przemysłu łożyskowego, branży automotive, oraz wielu innych
- pierwszy wybór do toczenia stali
- pozytywny kąt natarcia zapewniający niższe siły skrawania
- w połączeniu z pokrywanymi gatunkami CVD AC150P oraz AC250P daje możliwość uzyskania bardzo wysokich parametrów skrawania.

 

więcej informacji:...

 


AJAN POLSKA [A-418]


Oprogramowanie CNC AJANCNC918L
Wersja 918L została stworzona w oparciu o wytyczne zgodne z regułą AUTOMATYZACJA PRZEMYSŁ 4.0. Celem tej zmiany było wprowadzenie szeregu możliwości dla użytkownika naszych przecinarek, które pozwolą na udoskonalenie i przyśpieszanie procesu przygotowania maszyny do pracy jak i wyeliminowanie błędów ludzkich. Dostępne funkcje pozwalają ponadto na stały nadzór nad operatorem i maszyną umożliwiając jednocześnie wprowadzenia statystyk rozliczeniowych oraz budżetowania przyszłych prac. Oprogramowanie to uczy się preferencji operatora i sugeruje ustawienia parametrów, które są często wybierane dla danej technologii. Finalnie, 918L umożliwia prowadzenie nadzoru zdalnego przez serwis AJAN POLSKA, co znacznie wpływa na koszty serwisowe użytkownika. 

 

więcej informacji:...

 


ALAMO  [A-340]


Absolutne liniały pomiarowe MC 15 o budowie otwartej
Jeden z najnowszych produktów austriackiej firmy RSF Elektronik, której ALAMO jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce. Liniały te charakteryzują się głowicami pomiarowymi o małych gabarytach, dużymi tolerancjami montażowymi rzędu 0,55mm +/-0,25 i umożliwiają pomiary z rozdzielczością do 50 nm (0,05 μm) i prędkością przesuwu do 10 m/s. Interfejs do przesyłu danych: EnDat 2.2 oraz opcjonalnie możliwe interfejsy przystosowane do sterowników Panasonic i Mitsubishi.
Firma RSF Elektronik z Austrii, to jeden z wiodących w świecie producentów bardzo dokładnych elektronicznych liniałów pomiarowych, encoderów i czujników pomiarowych.

więcej informacji:...

 

RSF Elektronik company from Austria is one of the world's leading manufacturers of highly accurate electronic linear and rotary encoders and probes.
At the fair TOOLEX 2018 we will offer one of the latest products of RSF Elektronik: absolute linear encoders MC 15 with scanning heads with small dimensions.
It’s a open linear encoder, with a maximal resolution of 50 nm (0,05 μm), mounting tolerances 0,55mm +/-0,25 and high traversing speed up to 10 m/s.
Scanning head with serial interface EnDat 2.2, optional available with customer-specific interfaces to Mitsubishi and Panasonic controls.

 

more information:...

 


AUER  [B-555]


Bezpyłowy automat śrutowniczy (piaskarka) z satelitami AUER Typ ST 1000 DPS–S
Kompaktowe bezpyłowe urządzenie śrutownicze AUER typ ST 1000 DPS-S zintegrowane jest z wysokowydajnym systemem filtracyjnym ASP. Urządzenie pozwala na automatyczną precyzyjną obróbkę detali umieszczanych pojedynczo w uchwytach stabilizujących na satelitach obrotowych. Ilość pistoletów śrutowniczych oraz ilość satelit obrotowych uzależniona jest od wielkości i geometrii detali obrabianych. Pistolety śrutownicze umieszczane są stacjonarnie pod określonym kątem w uchwytach roboczych lub mogą poruszać się ruchem posuwisto-zwrotnym w pionie lub poziomie. Na zegarze roboczym ustawiany jest żądany czas obróbki oraz na potencjometrze regulowana jest płynnie, bezstopniowo prędkość obrotowa satelit. Urządzenie alternatywnie wyposażane jest w sterownik SPS-SIEMENS wraz z panelem obsługi. Urządzenie jako uniwersalny system śrutowniczy może służyć również do ręcznej obróbki strumieniowo-ściernej większych detali.

 

więcej informacji:...

 


CADWORKS [A-220]

SOLIDWORKS 2019
Oprogramowanie SOLIDWORKS to system do modelowania 3D, jest najbardziej wydajnym narzędziem dostępnym na rynku, dającym nieograniczone możliwości projektowania. Najnowsza wersja oprogramowania SOLIDWORKS 2019 wprowadza wiele nowości i udoskonaleń w obszarach: projektowania dla wytwarzania – przechodzenie od fazy projektowej do gotowego produktu jest jeszcze szybsze; modelowania i rysunków – ogromne ulepszenia dla poprawy projektowania; wydajności – szybsze projektowanie dużych i zaawansowanych złożeń; ulepszenia w obszarze renderingu oraz współpracy; nowych technologii – zwiększenie produktywności dzięki umożliwieniu współpracy z urządzeniami dotykowymi; współpracy – inteligentne narzędzia zapewniające współpracę z partnerami i dostawcami.

 

więcej informacji:...

 


DIG ŚWITAŁA  [A-420]
 

Prasa hydrauliczna PS 0838
Prasa krawędziowa G.A.D.E. z maksymalnym naciskiem 420kN, długość gięcia 835mm, dystans pomiędzy stołem, a suwakiem 430mm, skok osi X1 600mm, skok osi R 150mm. Maszyna pokazywana na targach jest wyposażona w stół do przefelcowania, posiada dwie podpory przednie oraz sterowanie automatyczne ESA. Maszyna kompaktowa, ale solidna.

Press brake PS 0838

Press brake machine G.A.D.E. with maximum pressure of 420kN bending length 835mm distance between the table and the slider 430mm stroke axis X1 600mm, stroke axis R 150mm the machine shown at the fair is equipped with a table for re-drilling, has two front supports and automatic control system ESA. A compact machine, but solid.

Memoli ETM60
Giętarka uniwersalna do gięcia rur i kształtowników ETM 60 włoskiego producenta MEMOLI. Konstrukcja maszyny stalowa i solidna. Możliwość szybkiej wymiany narzędzia. Gięcie do 180° w jednej operacji. 40 programów po 5 gięć każdy. Szybkość gięcia 4 sekundy 90° bez załadunku. Zdolność gięcia: Ø 60 x 4 mm / 2.25”

 

więcej informacji:...

 


EDGECAM POLSKA [A-220]

Edgecam 2018 R2

Edgecam jest nowoczesnym systemem CAM służącym do generowania programów NC na obrabiarki numeryczne, łączącym w sobie zaawansowane możliwości obróbki z łatwością użycia.  W oparciu o model CAD dobiera optymalne metody obróbki i generuje polecenia dla maszyn CNC. System oferuje frezowanie, toczenie i zaawansowane strategie obróbki na centrach tokarsko – frezarskich. W najnowszej wersji Edgecam 2018 R2 wprowadzono m.in. możliwość wyboru Spirali przy jednoczesnym użyciu przejść wielokrotnych, szereg zmian wprowadzono również w użyciu modułu uchwytu wielopozycyjnego, od dodawania uchwytu i edycji zamontowanych części po usprawnienie ogólnej wydajności,  w cyklu toczenia zgrubnego dodano możliwość wejścia i wyjścia narzędzia po łuku stycznym.

więcej informacji:...

 


GF Machining Solutions Sp. z o.o. [A-109]

 

Centrum obróbkowe MIKRON MILL P 500 U z systemem antykolizyjnym MSP (Machine & Spindle Protection) działającym we wszystkich osiach
Centrum frezarskie do obróbki 5 osiowej High Performance Milling umożliwiające obróbkę przedmiotów do 600 kg z wysoką wydajnością usuwania wiórów i równoczesną wysoką dynamiką osi do 1.7g dającą doskonałą jakość powierzchni. Przejazdy XYZ: 500x600x450 mm. Korpus z polimerobetonu o wysokiej charakterystyce tłumienia drgań i stabilności termicznej, silniki momentowe w osiach uchylnej i obrotowej z zaciskami hydraulicznymi, najwyższej klasy wrzeciona StepTec 20 lub 36 tys. min-1, sterowanie Heidenhain TNC 640 lub Siemens 840Dsl oraz jedyny na świecie system antykolizyjny działający we wszystkich osiach. Dostępne z magazynem narzędzi 30-215 poz. W celu wydłużenia pracy automatycznej, dostępny jest
kompaktowy magazyn z możliwością załadunku do 7 palet. Komfortowa obsługa magazynu palet może być prowadzona w trakcie trwającej równocześnie obróbki.

 

więcej informacji:...

 


INDUSTRYSTOCK  [B-525]


Industrystock.pl to globalny portal skupiający podmioty gospodarcze z całego świata,   umożliwiający nawiązanie kontaktów w szeroko rozumianej branży przemysłowej. Prekursor w dziedzinie cyfrowego wyszukiwania producentów produktów przemysłowych oraz marketingu on-line dla przedsiębiorstw. Globalny zasięg umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym zaprezentowanie swoich produktów całemu światu.
Co oferuje IndustryStock?
Obok obszernej bazy danych przedsiębiorstw i produktów, IndystryStock.pl prezentuje aktualne informacje gospodarcze, artykuły specjalistyczne, a także wywiady z ekspertami branżowymi. Wszystkie informacje ofertowe (ponad 300 tysięcy zarejestrowanych przedsiębiorstw oraz 3,3 mln produktów) oraz fachowe publikacje dostępne są w 16 językach. W ciągu ostatniego roku portal zanotował 9,5 miliona odwiedzających oraz blisko 40 milionów odsłon.

 

więcej informacji:...

 


ISOTEK  [A-415]


Maszyny niemieckiej firmy GEFERTEC do drukowania 3D części z metalu metodą spawania łukowego przy użyciu drutu

Najszybszy dzisiaj do osiągnięcia proces wydruku na 3 lub 5 osiowych maszynach CNC średnich i dużych części do dalszej obróbki wykańczającej.
Wielkość wydrukowanej części - maksymalna objętość 3m3 i waga do 3000kg
Zalety:
- niskie koszty materiału (drutu) w porównaniu z proszkami metali,
- dużo większa prędkość wydruku w porównaniu z innymi metodami (do 600cm3/h),
- 100% wykorzystanie materiału, brak potrzeby systemu odzysku materiału oraz filtracji,
- szeroki wybór materiałów (stale narzędziowe, nierdzewne, aluminium, tytan i inne),
- możliwość łączenia różnych materiałów.

 

więcej informacji:...

Maszyny do przeciągania VARINELLI
Zalety nowoczesnych elektromechanicznych maszyn do przeciągania VARINELLI reprezentowanego przez Isotek Sp. z o.o. na tle starszej technologii hydraulicznej:
- brak chłodziwa hydraulicznego oraz związanego z nim układu chłodzenia,
- uwydatniona ochrona przed hałasem,
- stała oraz kontrolowana prędkość przeciągania,
- lepsza jakość części po przeciąganiu, ograniczenie negatywnego efektu związanego ze ściśliwością,
- brak niebezpieczeństwa spowodowanego wysokim ciśnieniem oleju,
- większa żywotność, mniejsza awaryjność oraz łatwiejsze utrzymanie maszyny w pełnej sprawności,
- mniejsze zużycie energii, jest ona zużywana tylko gdy zadana,
- brak zanieczyszczeń ze względu na brak oleju hydraulicznego.

 

więcej informacji:...

POWER SKIVING / SCUDDING narzędziami firmy PWS
Szybka obróbka uzębień odbywająca się na maszynach dedykowanych lub centrach obróbkowych (pot. obróbczych) ze specjalnym oprogramowaniem.
Zalety technologii:
- wyeliminowanie szlifowania, możliwość osiągnięcia nawet 4 klasy dokładności wg DIN,
- skrócenie czasu obróbki skrajnie do 90% w porównaniu z klasycznymi metodami obwiedniowymi,
- alternatywna metoda dla wielkoseryjnego lub masowego procesu przeciągania,
- w przypadku posiadania centra obróbkowego – ogromna elastyczność produkcji z automatyczną wymianą narzędzi skutkująca opłacalnością już od jednostkowych ilości z możliwością wykorzystania maszyny nie tylko do obróbki uzębień.

 

więcej informacji:...


JANUS OBRABIARKI  [A-209]


Tokarka sterowana numerycznie TN-500

Cechuje ją szybkość, wydajność, dokładność, stabilność oraz sztywność. Model idealnie nadaje się do toczenia, nawiercania i frezowania w produkcji seryjnej prostych oraz złożonych detali o max. średnicy 350mm  i długości 400mm.
Model wyposażony jest w 12 pozycyjną głowicę z napędzanymi narzędziami, które pozwalają na wszechstronną obróbkę detali w płaszczyźnie promieniowej oraz czołowej. Rozwiązanie to umożliwia operatorom wykonanie prac związanych z obróbką za pomocą jednej operacji ustawiania. Nowoczesny system sterowania Siemens 828D przyspiesza proces programowania maszyny.
Skośne łoże, odlane jako jedna część z wysokiej jakości żeliwa poddanemu wyżarzaniu, gwarantuje stabilność budowy. TN-500 wyposażono w renomowane prowadnice liniowe toczne firm Bosh Rexroth/HIWIN/PMI/THK, śrubę kulową PMI/THK oraz komponenty znanych producentów.

Więcej informacji:...KOM-ODLEW Komputerowe Systemy Inżynierskie Sp. z o.o.  [A-410]


VERICUT 8.2

Wśród ważniejszych nowości VERICUT 8.2 można wymienić dalszy rozwój modułu Force™, który od teraz umożliwia przeprowadzenie optymalizacji operacji tokarskich. Dodatkowo, możliwa jest integracja modułów Force™ i OptiPath® dzięki zmienionej definicji parametrów optymalizacji dla narzędzi. Zmiany pojawiły się również w interfejsie użytkownika m.in. wyświetlanie programu i statusu obrabiarki w oknie symulacji (HUD display), radialne menu i obsługa skrótów klawiszowych.

 

więcej informacji:...


Solid Edge 2019
Solid Edge 2019 oferuje innowacyjne narzędzia projektowania: najlepsze w swojej klasie rozwiązania do projektowania układów elektrycznych oraz płytek drukowanych (PCB), w pełni zintegrowane narzędzia do przeprowadzania analiz inżynierskich, najnowsze narzędzia do obsługi wytwarzania, w tym addytywnego, zarządzanie danymi projektowymi wraz ze standardami i wymaganiami klientów niezależnie od skali prowadzonej działalności, bezpieczne oraz darmowe narzędzia do współpracy w chmurze.

 

więcej informacji:...

 


KOVOSVIT MAS POLSKA SP. Z O.O.  [A-421]

CENTRUM OBRÓBCZE  MCV 800 QUICK

Jest pionowym centrum frezarskim, zaprojektowanym do dokładnych operacji obróbkowych takich jak: frezowanie (również zaawansowane kształtowo powierzchnie) wiercenie, rozwiercanie, wytaczanie, frezowanie gwintów. MCV 754 QUICK standardowo wyposażane jest w ATC (automatyczny magazyn narzędzi), pozwala to na obróbkę wykorzystującą zautomatyzowane cykle obróbkowe. Konstrukcja obrabiarki umożliwia jednoczesną pracę wrzeciona, przesuw wrzeciennika oraz przesuwy stołu. Gdy jest potrzeba możliwe jest zastosowanie efektywnego chłodzenia przez wrzeciono. Maszyny serii MCV skonstruowane są na nośnej ramie w kształcie litery C. Układ i kształt odlewów ramy nośnej maszyn zoptymalizowane są z uwzględnieniem wymogu dużej sztywności i stabilności. Zastosowanie liniowej prowadnicy we wszystkich osiach liniowych gwarantuje wymaganą dokładność i dynamikę podczas obróbki.  

 

więcej informacji:...NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS SP. Z O.O. [A-401]


THM95… - nowa  linia frezów ProCUTter z nieregularnym podziałem ostrzy
Nowe asymetryczne geometrie frezów walcowo-czołowych, o wyższej niż standardowe wydajności i trwałości, z jednoczesną redukcją wibracji powstających w procesie skrawania. Doskonała ewakuacja wióra – także przy pracy z dużymi naddatkami – pozwala na uzyskanie większej wydajności procesu, w porównaniu do frezów standardowych.
Przeznaczone do frezowania  wielu rodzajów stali i stali stopowych, w tym inox, żeliw, aluminium, materiałów z dużą zawartością chromu.
Doskonale sprawdzą się w obróbce konturowej, trochoidalnej lub interpolacji kołowej, a także frezowaniu kanałków.


więcej informacji:...

 


NIMATIC [B-593]


Mieszalnik emulsji NIMATIC A-900
Oszczędzaj czas i pieniądze, które możesz wykorzystać bardziej efektywnie w innych działach przedsiębiorstwa. Mieszarka emulsyjna zapewnia dokładne mieszanie płynów chłodząco-smarujących podczas obróbki metalu oraz innych płynów, które muszą być mieszane z wodą. Mieszarka pozwala zaoszczędzić koszty i jest bardzo łatwa w instalacji.
Zalety:
•    Oszczędności do 30% na płynach chłodząco-smarujących,
•    Obniżenie kosztów pracy w porównaniu do ręcznego mieszania,
•   Prosta instalacja oraz łatwa obsługa. Trwałe i wytrzymałe części składowe (brak elementów plastikowych),
•    Ciągła regulacja składu mieszanki od 0% do około 16%. Przepływ około 900 litrów/h,
•    Gwintowany i obracany adapter pasuje do wszystkich standardowych beczek,
•    Unikatowe dysze i reaktywny system zapobiegający zatykaniu,
•    Zaczepy przy wylocie węża (dzięki temu ciecz nie spływa na podłogę),
•   Urządzenie dostępne w aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej w zależności od użytych dodatków.

Mieszarka dostarczana z bezpiecznymi kulowymi zaworami zwrotnymi (przy dostarczaniu wody oraz na przewodzie ssącym), które zapobiegają wadliwemu działaniu urządzenia. Mieszarka emulsyjna sterowana jest ciśnieniem przepływającej wody. Aby ponownie napełnić maszynę płynami chłodząco-smarującymi wystarczy wznowić dostawy wody do mieszarki.

Odolejacz-skimmer 2430M, 2450M, 2480 M
Skimmer usuwa niepożądane wycieki olejów i innych zanieczyszczeń z powierzchni pracującej emulsji. Wszelkie wycieki olejów obcych do pracującej emulsji, powinny być natychmiast usuwanej, nie tylko do przedłużenia życia emulsji, ale także stworzenia optymalnych warunków pracy operatora.

- 2430F Wydajność ok. 3 l / godzinę. 30 mm Szerokość pasa
- 2450F Wydajność ok. 5 litrów / godzinę. 50 mm Szerokość pasa
- 2480F Wydajność ok. 8 litrów / godzinę 80 mm Szerokość pasa
- Prosty w obsłudze
- Szybki i łatwy demontaż / montaż, urządzenie na stopie magnetycznej
- Małe wymiary obudowy sprawiają, że jest łatwy do umieszczenia na maszynie CNC
- Dostarczane „gotowy do uruchomienia” włącznie z standardowym pasem 600 mm
Urządzenie do wysysania przepracowanej emulsji.

Nimatic Cleaner
- 200 litrów w ciągu mniej niż 4 minut
- Pasuje do  wszystkich standardowych beczek
- Prosta instalacja
- Łatwy w obsłudze
- Float stop, zapobiega przelaniu
- Standardowy zamontowany z ¼ „Zawór kulowy
- W komplecie dysza ssąca 1,5 m. Wąż,  rury, urządzenie gotowe do uruchomienia

 

więcej informacji:...

 


PABIANICKA FABRYKA NARZĘDZI “PAFANA” S.A.  [A-403]
 
ZESTAW WYTACZARSKI NWGW 10300
Korzyści dla klienta:
 
- Szeroki zakres wytaczania od 10 do 300 mm .
- Dokładność wytaczania 0,02 mm na średnicy .
- Głowica jest kompatybilna i  montowana do chwytów wytaczarskich z systemu wytaczarskiego MULTI PAFANA.
- Profesjonalne wyposażenie zestawu umożliwia wykonanie :
  • wytaczania otworów w zakresie 10 do 300 mm,
  • wytaczania wstecznego ( zwrotnego) od 94 do 300 mm,
  • otaczania powierzchni walcowych (czopów)  do 86 mm.
- W nożach wytaczarskich będących na wyposażeniu głowicy  montowane są płytki wg. ISO typ:    CCMT 0602…
CCMT 09T3…
 
 

RENISHAW Sp. z o.o. [A-307]

Sprawdzian produkcyjny Equator 500
Sprawdzian produkcyjny Equator 500 wykorzystuje w innowacyjny i wysoce powtarzalny sposób tradycyjną technikę porównywania produkowanych części z przedmiotem wzorcowym.
Sprawdzian pracuje w zakresie temperatur 5-50° przy zachowaniu dokładności systemu i umożliwia pomiary przedmiotów o średnicy do 500 mm i wysokości do 400 mm.
Nowy pakiet oprogramowania IPC (inteligentne sterowanie procesem) pozwala producentom zautomatyzować kontrolę procesu i wprowadzać korekty bezpośrednio do sterowań obrabiarek CNC.
Wiele sprawdzianów Equator wbudowano w zautomatyzowane gniazda produkcyjne, co jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na w pełni automatyczną produkcję w „inteligentnych fabrykach”. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolowanie i optymalizację procesów, ograniczenie przestojów maszyn CNC oraz podniesienie efektywności produkcji.

SUTTON TOOLS EUROPE [A-338]

Producent najwyższej jakości narzędzi obrotowych z węglika spiekanego - frezów, wierteł oraz gwintowników HSSE/SPM dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i maszynowego. 

Sutton Special Grade Solid Carbide 5-flute Ti-Machining CR Cutter for Aerospace Industries with proven extremely good results in production.
 
 
 

UltraPras [B-523]
 
UPV80

Nowa flagowa prasa hydrauliczna firmy UltraPras idealnie nadająca się do prac typu:
- cięcie
- wykrawanie
- tłoczenie
- zaprasowywanie
- wytłaczanie.
Centralnie pod tłokiem w stole oraz w dolnej części korpusu został wykonany otwór fi100, który umożliwia swobodne wypadanie np. odpadów w operacji wykrawania.
Maszyna posiada dwa tryby pracy: manualny oraz automatyczny.
UPV80 posiada możliwość cyfrowego ustawienia pozycji tłoka nawet do 0,1 mm.

więcej informacji:...

 


VERASHAPE [A-220]

VSHAPER 500

Przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D. Maszyna wspomagająca procesy wytwarzania addytywnego w technologii FDM, szczególnie ceniona jest w przemyśle, gdzie z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną.

więcej informacji:...

 


WBM Obrabiarki sp. z o.o.  [B-523]


TAKISAWA TT-2100 CMGD

Centrum tokarskie CNC japońskiej firmy Takisawa Machine Tool CO., LTD., to dwuwrzecionowe, precyzyjne centrum z dwoma 8", równolegle ustawionymi uchwytami tokarskimi oraz dwoma głowicami rewolwerowymi, przystosowane do narzędzi napędzanych. Dodatkowo obrabiarka jest wyposażona w wysokowydajną ładowarkę portalową z dwoma podajnikami roboczymi i dwoma ramionami załadunkowo-rozładunkowymi. Idealne do produkcji seryjnej detali, obrabianych z dwóch stron. Obrabiarki serii TT cechuje najwyższa sztywność i niezawodność w swojej klasie.

więcej informacji:...

Toyoda FV-1165
Pionowe, trzyosiowe centrum obróbkowe CNC, japońskiej firmy Toyoda Machine Works, LTD., to obrabiarka idealna do ciężkiej i jednocześnie precyzyjnej obróbki. Wrzeciono ze stożkiem SK40 jest wyposażone w dwustopniową przekładnie, pozwalającą osiągnąć maksymalny moment obrotowy 466 Nm. Dodatkowo dzięki zastosowaniu szerokich, prostokątnych prowadnic ślizgowych (4 prowadnice w osi Y) maszyna gwarantuje najwyższą sztywność w swojej klasie.

więcej informacji:...