Targi Książki w Katowicach

Targi Książki w Katowicach

20 - 22 września 2013

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Targi Książki w Katowicach w ubiegłych latach stały się wspaniałym miejscem spotkań. Targi te są znakomitą okazją do zaprezentowania własnej oferty wydawniczej czytelnikom. Usytuowane w centrum Katowic - w samym sercu aglomeracji o wielkim potencjale sprzedażowym - mają szansę skupić sporo grono miłośników książki z okolicznych miast. W ten sposób Katowice stały się miejscem nawiązania ogromnie cennych kontaktów, które procentują podczas codziennego funkcjonowania naszej redakcji. CZYTAJ WIĘCEJ
Sławomir Krempa, Redaktor naczelny Granice.pl
 
 
Targi Książki w Katowicach, choć młode, rozwijają się, gromadząc coraz więcej wystawców i przyciągając coraz szersze rzesze czytelników. Otwartość Organizatorów na działania społeczne pozwoliła przeprowadzić z sukcesem Akcję Społeczną „Dzielę się książkami”, dzięki czemu Fundacja „Dziecko i kultura” mogła obradować 50 placówek (szpitali, hospicjów, domów dziecka, świetlic środowiskowych, małych bibliotek) na terenie całego kraju.
Ewa Świerżewska, Prezes Fundacji „Dziecko i kultura”
 
 
Targi Książki w Katowicach wyróżniają się niepowtarzalną atmosferą. Organizatorzy są "widoczni". Nawiązują bezpośredni kontakt dbając, co ważne i o odwiedzających Targi. Czuje się, że wszystkich uczestników łączy w tych dniach jedna myśl: miłość do książek.
Jolanta Kwiatkowska, pisarka
 
 
Katowickie Targi Książki dostosowują się do potrzeb i możliwości nawet małych wystawców. Dlatego z każdym rokiem rośnie ich liczba i dzięki różnorodności przedstawianej przez nich oferty zwiększa się również ilość osób odwiedzających halę wystawienniczą. Indywidualne podejście, komunikatywność i otwartość organizatorów na sugestie wystawców to ogromny potencjał rozwojowy Katowickich Targów Książki. A zwrócenie uwagi na nowe trendy wydawnicze to szansa na kreatywne i inspirujące spotkanie z literaturą.
Bożena Bałczewska, Dom Wydawniczy Mała Kurka
 
 
Katowicki Spodek - miejsce kosmicznych spotkań autorów z czytelnikami.
Katowickie Targi Książki - tu książki fruwają w powietrzu, unoszone miłością autorów i czytelników.
Katowickie Targi Książki - miejsce, gdzie autorzy i czytelnicy bez zbędnego tłoku i w gościnnej atmosferze mogą porozmawiać o ulubionych bohaterach.
Dwa razy odwiedziłam Katowickie Targi Książki i powiem szczerze, że tak bliskiego kontaktu z czytelnikami nie doświadczyłam nigdzie. Przyjeżdżajcie do Katowic, by poczuć atmosferę prawdziwego książkowego raju.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, pisarka
 
 
Bardzo dobrze wspominam swoją obecność na Targach Książki w Katowicach, gdzie gościłem jako autor. To młoda impreza wystawiennicza, która na pewno będzie się rozwijać, dzięki zaangażowaniu organizatorów. Są to ludzie kochający książki, życzliwie nastawieni do autorów, wydawców i przede wszystkim czytelników. Trudno tego nie docenić w czasach, gdy czytanie jest mało popularnym zajęciem. Życzę więc katowickim Targom Książki jak najlepiej, bo tego samego życzę polskiej kulturze - książki powinny być przecież jej ważną częścią.
Grzegorz Kozera, poeta, pisarz
 
 
Targi Książki w Katowicach są dla nas znacząca imprezą branżową ze względu na znaczną ilość osób odwiedzających, w tym dzieci oraz przedstawicieli bibliotek, do których adresowana jest nasza oferta.
Lidia Miś-Nowak, Wydawnictwo Dreams
 
 
Katowickie Targi Książki tworzą przyjazną atmosferę, zarówno dla Czytelników, jak i Autorów. "Spodkowa" przestrzeń daje możliwość swobodnego poruszania się między stoiskami i wygodnego dotarcia do ulubionych autorów. Imprezy towarzyszące uatrakcyjniają Targi i na pewno są sposobem na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających. Byłam gościem I i II Katowickich Targów Książki i obie wizyty wspominam bardzo miło. Mam nadzieję, że przygoda pisarzy z KTK dopiero się zaczyna:)
Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka
 
 
Czy może być bardziej niezwykłe miejsce, by rozmawiać o wyobraźni, niż kosmiczny Spodek po środku miasta? Ten niezwykły obiekt, niewątpliwie jeden z najwyrazistszych znaków rozpoznawczych Katowic od lat z powodzeniem wykorzystywany jest jako obiekt sportowo-kulturalny, krzewiąc dobrą muzykę w wykonaniu światowych sław, prezentując pierwszoligowe kadry. Od kilku lat użyto go także do promowania literatury. I dobrze. Cieszę się podwójnie. Po pierwsze dlatego, że jako członek Śląskiego Klubu Fantastyki tenże Spodek od lat dumnie noszę w klapie i bardzo mnie cieszy świadomość iż doczekałem imprezy z blokiem fantastycznym w rzeczonym obiekcie. Po drugie uważam, że inicjatyw promujących czytelnictwo nigdy dość, zwłaszcza, gdy wprowadzane są z pomysłem i konsekwencją jaką mają organizatorzy Katowickich Targów Książki. To naprawdę miłe doświadczenie obserwować jak impreza rozrasta się i rozkwita, jak się zmienia, jednocześnie zmierzając do jasno wytyczonego celu. Mam nadzieję, że odległego i ambitnego, bo potencjał jest tak w miejscu, w regionie jak i w ludziach. Jako dziennikarz akredytowany przy największym na świecie konwencie popkultury (San Diego Comic Con) stwierdzam, że tak właśnie zaczynają się największe imprezy. Od pasji grupy dobrze pokierowanych zapaleńców. I ludzi oraz instytucji z odpowiednimi możliwościami, którzy byliby skłonni w tych zapaleńców uwierzyć. Uważam, że warto. Targi Książki w Katowicach to naprawdę świetna impreza.
Jakub Ćwiek, pisarz
 
 
Kibicujemy Targom Książki w Katowicach! Mają one szansę wpisać się na stałe w nasz kalendarz.
Lucyna Rurarz, Wydawnictwo Jedność