suszarki do prania – ranking – opinie – najlepsza – polecane

0

Suszarki bębnowe, najlepsza suszarka do ubrań są używane w 34% francuskich gospodarstw domowych. Modele kondensacyjne z pompą ciepła mają zaletę w postaci niskiego zużycia prądu. Jednak konwencjonalne modele kondensacyjne lub ewakuacyjne nadal mają przewagę: z reguły szybciej schną i są tańsze. Istnieją jednak inne kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia. Na przykład, czy wolisz urządzenie otwierane “od góry” czy od przodu? Jakie programy i możliwości są potrzebne?

Czy cena robi różnicę? Które marki są najbardziej niezawodne? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie najlepsza suszarka do prania. KONDENSACYJNA, POMPA CIEPŁA CZY DRENAŻOWA: JAKĄ SUSZARKĘ WYBRAĆ? Na rynku istnieją trzy rodzaje suszarek: konwencjonalne suszarki kondensacyjne, suszarki kondensacyjne z pompą ciepła oraz suszarki wentylacyjne.

suszarki do prania – najlepsze – polecane – ranking

Modele kondensacyjne pozwalają na zainstalowanie urządzenia w pomieszczeniu bez konieczności podłączania go do zewnątrz, w przeciwieństwie do modeli wentylowanych. Te ostatnie, zużywające znacznie więcej energii, stopniowo znikają z ostatnich gam (w 2019 roku stanowiły ledwie 8% modeli).

Konwencjonalne najlepsze suszarki do prania kondensacyjne. Zalety. Odpowiednie do wszystkich wentylowanych pomieszczeń: najlepsze suszarki do ubrań kondensacyjne odzyskują wodę z prania poprzez jego podgrzanie, a powstałą po skropleniu parę wodną odprowadzają do zbiornika, który musi być opróżniany po każdym użyciu, lub do kanalizacji. Ponieważ nie muszą być podłączone do zewnątrz, nie wymagają otworu w ścianie, dlatego mogą być stosowane w mieszkaniach, pod warunkiem, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane.

suszarki do prania - najlepsze - polecane - ranking

Cena: są droższe w zakupie niż jednostki wyciągowe. Wilgotność: jeśli skraplacz nie jest wystarczająco wydajny, a pomieszczenie, w którym zainstalowano urządzenie jest słabo wentylowane, wilgoć może stagnować w pomieszczeniu. Czyszczenie: skraplacz powinien być regularnie czyszczony (zgodnie z zaleceniami producenta), aby utrzymać wydajność urządzenia. Niektóre modele są wyposażone w samoczyszczący się skraplacz, co upraszcza konserwację.

Suszarki polecane do prania z pompą ciepła. Połowa wszystkich suszarek kondensacyjnych jest obecnie wyposażona w pompę ciepła. Zastępuje on element grzewczy, który zużywa dużo energii elektrycznej. W tym procesie część ciepła jest odzyskiwana w procesie termodynamicznym i ponownie wykorzystywana. Modele wyposażone w to urządzenie zużywają mniej energii elektrycznej niż konwencjonalne suszarki kondensacyjne lub ewakuacyjne.

suszarki do prania – do ubrań – bębnowe

Zasada działania pompy ciepła, ranking suszarek bębnowych. Działa w oparciu o system obiegu zamkniętego, który odzyskuje ciepło po skropleniu wody wyciągniętej z prania i przekierowuje je do bębna.

Korzyści. Ekonomiczne: urządzenie zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż konwencjonalne ranking suszarek do prania 2019 kondensacyjne lub wentylacyjne.
Możliwość dostosowania: ponieważ nie wymaga odpływu, może być łatwo stosowany w mieszkaniach. Wady. Cena: jest ona z reguły wyższa niż w przypadku zwykłego modelu kondensacyjnego.

Czas trwania, ranking suszarek do prania 2020: cykle suszenia są zazwyczaj dłuższe niż w przypadku konwencjonalnej suszarki kondensacyjnej lub wentylowanej. Konserwacja: jeśli urządzenie nie jest wyposażone w samoczyszczący się skraplacz, skraplacz i umieszczony zwykle przed nim mikrofiltr muszą być regularnie czyszczone, aby utrzymać wydajność suszenia (a tym samym niskie zużycie – ranking suszarek do prania 2021).

Nie ma ich już zbyt wiele na rynku, ranking suszarek do ubrań. Suszarki wyciągowe podgrzewają powietrze za pomocą elementu grzewczego przed wprowadzeniem go do bębna; gorące powietrze, obciążone wilgocią z prania, jest następnie wydalane przez kanał wentylacyjny. Gorące powietrze, obciążone wilgocią z prania, jest następnie odprowadzane przez kanał wentylacyjny.

suszarki do prania - do ubrań - bębnoweNiezbędny jest więc otwór na zewnątrz (uwaga, kanał nie może być podłączony do systemu wentylacyjnego lub rury wydechowej np. pieca)! System ten wymaga również przestrzeni, ponieważ rura wydechowa musi mieć długość co najmniej 1,20 m i znajdować się 30 cm nad podłogą (patrz schemat poniżej z ranking suszarek na pranie).

suszarki do prania – suszarka z pompą ciepła

Zalety. Konserwacja: jest bardzo prosta, ponieważ nie ma zbiornika wody do opróżnienia lub skraplacza do czyszczenia. Cena: bardziej podstawowa, ten typ ranking suszarki do prania jest zazwyczaj tańszy w zakupie. Czas trwania: cykle suszenia są krótsze niż w przypadku urządzenia z pompą ciepła. Wady. Lokalizacja: Potrzebujesz pomieszczenia z wentylacją na zewnątrz. Energochłonne: zużycie energii elektrycznej jest dwa do trzech razy większe niż w przypadku suszarni z pompą ciepła.

To skandynawskie urządzenie nie jest zbyt często spotykane we Francji. Przypomina lodówkę, w środku ma poziome pręty, podobne do wieszaków na ręczniki. Suszenie odbywa się dzięki mini-radiatorom z listwami, które regulują ciepło i dostosowują je do charakteru prania. Wilgoć odprowadzana jest do otworów wentylacyjnych budynku lub na zewnątrz. Zużycie energii elektrycznej jest podobno niższe niż w przypadku tradycyjnej suszarki, ale cena zakupu jest znacznie wyższa (zwykle od 1500 do 2500 euro).

ZUŻYCIE ENERGII: KTÓRY MODEL JEST BARDZIEJ EKONOMICZNY? Niezależnie od wybranego modelu, wcześniejsze wirowanie ubrań z prędkością co najmniej 1000 obrotów na minutę skróci czas suszenia, a tym samym pozwoli zaoszczędzić energię.

Urządzenia kondensacyjne wyposażone w system pompy ciepła, w połączeniu z elektronicznymi czujnikami wilgoci resztkowej w praniu, pozwoliły na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez suszarkę bębnową o ponad połowę w porównaniu z latami 1995-1996, jak podaje Gifam, czyli średnie zużycie na poziomie 199 kW/h rocznie.

Należy pamiętać, że od marca 2022 roku suszarka do prania – ranking bębnowe będą miały nową etykietę energetyczną. Na etykiecie tej nie będzie już mowy o klasach A+, A++ i A+++, lecz powróci się do klasyfikacji łatwiejszej do zrozumienia dla konsumentów (od A do G, od najbardziej oszczędnej do najbardziej energochłonnej). Ta nowa etykieta powinna położyć kres wprowadzaniu na rynek urządzeń wentylowanych, a nawet konwencjonalnych urządzeń kondensacyjnych, które nie mogą być ocenione lepiej niż G.

suszarki do prania – ranking – 2020 – 2021 – 2022

MODELE ŁADOWANE OD FRONTU ODCISNĘŁY SWOJE PIĘTNO. Front-loading bębnowe suszarka do prania opinie teraz dominują rynek. Ich zaletą jest to, że można je zabudować pod blatem kuchennym, stanowiąc powierzchnię, na której można umieścić przedmioty, lub zainstalować nad pralką (również ładowaną od frontu) za pomocą specjalnego zestawu.

Modele ładowane od góry są mniej szerokie, nadają się do małych przestrzeni (przynajmniej bez suszarka do prania ranking 2021, bo modelu ładowanego od góry nie można ustawić na pralce), a ładowanie i rozładowywanie ubrań jest mniej kłopotliwe. Jednak stopniowo znikają one z rynku.

suszarki do prania - ranking - 2020 - 2021 - 2022

MAŁA LUB DUŻA POJEMNOŚĆ, W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB GOSPODARSTWA DOMOWEGO. Wybór pralek jest bardzo duży, od topowych, które mieszczą tylko 6 kg bawełny, suszarka do ubran ranking, po ładowacze czołowe, które mieszczą nawet 10 kg. Nie ma jednak sensu decydować się na dużą pojemność, jeśli nie mamy pralki o takiej samej pojemności, a tym bardziej, jeśli po praniu wyjmujemy z niej jakieś ubrania, które są zbyt delikatne, by je suszyć w suszarce bębnowej.

Często wystarczająca jest pojemność 7 kg. Co więcej, urządzenia nie dostosowują swojego czasu suszenia do małej pojemności bębna (wyższy czas suszenia i zużycie niż przy pełnym bębnie z suszarka na pranie najlepsza).

Zdecydowana większość suszarek bębnowych posiada elektroniczny czujnik, który mierzy wilgotność prania i automatycznie wyłącza urządzenie, gdy jest ono suche, w zależności od obciążenia i wybranych programów. Ręczne modele, suszarka z pompą ciepła ranking z timerami stały się rzadkością i powinny zniknąć bardzo szybko z nową etykietą energetyczną. Poniżej przedstawiamy główne programy.

Standardowa bawełna – suszarka na pranie ranking. Jest to najbardziej energooszczędny program dla wilgotnych tekstyliów bawełnianych. Intensywna bawełna. Dotyczy to grubych tkanin bawełnianych, takich jak ręczniki kąpielowe. Syntetyki lub wyroby delikatne. Do delikatnych tkanin (krótszy cykl niż w przypadku bawełny). Mieszane suszarki do prania ranking 2021. Do mieszania różnych rodzajów tekstyliów (krótszy cykl niż w przypadku bawełny).

  • Suszenie ekspresowe. Trwa od 20 do 40 minut i służy do suszenia niewielkiej ilości prania. Para. Pozwala wygładzić zmarszczki lub odświeżyć ubrania, które nie były noszone przez dłuższy czas, bez konieczności ich prania.
  • Opcja przeciwdziałania zagnieceniom. Agituje ubrania, aby zapobiec ich pognieceniu, jeśli nie zostaną szybko wyjęte z suszarki do ubrań ranking.
  • Opóźniony start lub koniec. Opcja ta umożliwia rozpoczęcie cykli poza godzinami szczytu (aby zmniejszyć rachunek za energię elektryczną) lub dostosowanie suszenia do harmonogramu (na przykład test suszarek do prania, aby stwierdzić, że pranie właśnie wyschło po powrocie z pracy), poprzez zaprogramowanie czasu rozpoczęcia lub zakończenia cyklu suszenia.

Różnica tkwi w innych opcjach: czytelności panelu sterowania, wyświetlaniu pozostałego czasu suszenia, oświetleniu bębna czy konkretnych programach i opcjach (wełna lub odzież sportowa itp.). Niektóre modele zmniejszają temperaturę dla delikatnych tkanin. Inne zawierają dyfuzor do perfumowania prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj