SilesiaTSL EXPO

Targi Transportu, Spedycji i Logistyki

22 - 23 kwietnia 2015

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Kolejna edycja Targów Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO zakończona. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych targach, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2016 roku.

 

 

W programie targów znajdowało się m.in.:


1. Prezentacje Izby Celnej z Katowic, pt.: "Ułatwienia celne i podatkowe 2015+" oraz "Centrum Informacji Służby Celnej - najważniejszy jest Klient"


2. Prezentacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, pt.: "Naruszenia czasu pracy kierowców w aspekcie fałszowania zapisów urządzeń rejestrujących"


3. Prezentacja Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska", pt.: "Bariery prawne dla rozwoju branży transportowej w Polsce - okiem prawnika i praktyka."


4. Konferencja pt: "Niskoemisyjny transport publiczny", Organizator: KZK GOP i Expo Silesia

5. Seminarium pt. "Prawno-podatkowe aspekty branży TSL", które poprowadzą eksperci firmy doradczej ECDDP Sp. z o.o. , Organizator Portal Pracujwlogistyce.pl.


6. Debata na temat Paliw Alternatywnych, Organizator: PKM Gliwice i Expo Silesia

 

Codziennie odbywały się również:


Spotkania business2business z przedsiębiorcami z branży środków transportu i komunikacji  miejskiej z Serbii zainteresowanymi nawiązaniem bezpośrednich kontaktów biznesowych z producentami, przedsiębiorcami i handlowcami z Polski

 

Strefa Służb - porady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego na stoiskach: Izby Celnej z Katowic, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Autobus czerwony - projekt o historii transportu pasażerskiego i ciężarowego, wystawa zabytkowych autobusów i samochodów ciężarowych. Dodatkowo organizatorzy proponują wieczorną wycieczkę „OGÓRKIEM” oraz ciekawą wystawę fotografii.

 

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych zaprezentowało na swoim stoisku wystawę licznych pamiątek związanych z koleją, która obejmie:

  • prezentację modeli lokomotyw, parowóz w skali H0 i TT
  • prezentację modeli autobusów, tramwaju i trolejbusu w skali H0
  • wystawę widokówek z parowozami I tramwajami z całego świata
  • wystawę biletów kolejowych od 1935 r. po współczesne
  • wystawę biletów komunikacji miejskiej w województwie śląskim

 

Jedyne w Polsce wydarzenie integrujące branże transportu szynowego, drogowego oraz logistyki i magazynowania.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wystawcom i Zwiedzającym za udział w wydarzeniu.


Pozdrawiamy
Zespół Targów SilesiaTSL EXPO