SilesiaTSL EXPO

Targi Transportu, Spedycji i Logistyki

22 - 23 kwietnia 2015

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Portal Pracujwlogistyce.pl zaprosił kadrę kierowniczą, właścicieli firm transportowych na seminarium pt. „Prawno-podatkowe aspekty branży TSL”, które poprowadzili eksperci firmy doradczej ECDDP Sp. z o.o.

Podczas seminarium poruszona została problematyka o tematyce:

1. Płace minimalna w Niemczech (MiLog – prawno – podatkowe obowiązki przewoźnika)
2. Rozliczenie czasu pracy kierowców
3. Optymalizacja podatkowa branży transportowej
4. Podatek VAT w branży TSL
 

 
AUTOBUS CZERWONY

Firma M Event zorganizowała kolejną edycję wydarzenia o nazwie Autobus Czerwony. Był to projekt o historii transportu pasażerskiego, a w tym roku także ciężarowego, i chociaż zgromadzone przez organizatora pojazdy były w różnych kolorach, nazwa była celowa, symboliczna, miała przypominać o czasach, kiedy jeżdżące ulicami naszych miast autobusy były czerwone. W ramach projektu organizator zaprezentował autobusy komunikacji miejskiej i międzymiastowej, samochody ciężarowe, większość to zabytki na żółtych tablicach, wszystkie w bardzo dobrym stanie, na chodzie, m.in. kultowe Ikarusy, tzw. „ogórki”, STARy, wystawę fotografii  i eksponatów związanych z historią transportu w regionie i województwie począwszy od lat 50’tych XX wieku, m.in. aranżację autobusowego warsztatu samochodowego, tablice z numerami linii, bilety autobusowe, kasowniki, kompletne mundury z czapkami, artykuły prasowe, publikacje.

 

Jako wydarzenie towarzyszące odbył się pokaz filmów dokumentalnych o odbudowie tzw. Beskidzkiego Ogórka, wyświetlone zostały nakręcone przez właściciela autobusu filmy pokazujące kolejne etapy jego remontu. Jako atrakcję specjalną organizator zaplanował wieczorną wycieczkę „ ogórkiem” ulicami naszej aglomeracji, podczas której rozdane były pamiątkowe bilety autobusowe.

 

www.autobusczerwony.pl
www.fb/autobusczerwony