RODZICE I DZIECIAKI

Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek

11 - 12 czerwca 2016


Zapraszamy do odwiedzenia na Facebooku profilu Targów Rodzice i Dzieciaki. Tam zawsze znajdziecie najświeższe informacje o targach.

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR" 

„Świadoma Mama”

 

Kilkanaście wykładów na scenie koordynowanych przez aktora, a prywatnie tatę, Piotra Ligienzę, spotkania ze specjalistami, a także konkursy  z nagrodami to atrakcje przygotowane przez „Świadomą Mamę”, Partnera Merytorycznego Targów RODZICE I DZIECIAKI. O odpowiednią wiedzę rodziców – także tych dopiero spodziewających się dzieci – zadbali lekarze, położne i specjaliści.

W strefie „Świadomej Mamy” dyżurowali także doradcy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem służyli wszystkim rodzicom, odwiedzającym Expo Silesia. O radę można było zapytać m.in. położną, doulę, ratownika medycznego, psychologa, fizjoterapeutę i dietetyka. Nie zabrakło także promotorki karmienia piersią, doradcy chustonoszenia, czy informacji o dobrych właściwościach muzyki w rozwoju dziecka.

 

 Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu

 

Specjaliści z Zakładów Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach przygotowali cykl prelekcji przeznaczonych dla Zwiedzających i Wystawców targów RODZICE I DZIECIAKI. Producentów, importerów i dystrybutorów artykułów dziecięcych zainteresował wykład poświęcony odpowiedzialności za wyrób oraz systemom oceny zgodności wyrobu w ramach dyrektyw nowego podejścia - oznakowanie CE. Dla rodziców przygotowano spotkania dotyczące wyboru bezpiecznego i wygodnego wózka oraz właściwych zabawek. W czasie wykładu Rodzicom przedstawiono przykładowe badania, jakim poddawane są zabawki. Nie zabrakło wykładu przygotowanego dla właścicieli i zarządzających placami i salami zabaw, dotyczącego właściwego i bezpiecznego wyposażenia takich placówek.


 „Nemo – Świat Rozrywki”

„Nemo – Świat Rozrywki” zaprosił na spotkanie z Ratownikiem WOPR, który opowiadał o bezpieczeństwie nad wodą, możliwych zagrożeniach oraz sposobach pomocy osobom, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Po spotkaniu, w specjalnej strefie chilloutu i relaksu, chwilę wytchnienia znaleźli i rodzice, i dzieci.

 


Metamorfozy Dzieci i Rodziców

 

Czary Mary pstryk! fotografia kreatywna Karolina Jamrozik oraz Fryzolandia Daria Woźniak zaprosili całe rodziny do wielkiej przemiany. Nowe fryzury, makijaż oraz odpowiednio dobrana odzież pozwoliły spojrzeć na siebie z innej strony. Czas przemian został zarejestrowany na fotografiach, a na koniec cała rodzina wzięła udział w studyjnej sesji zdjęciowej. Pośród wszystkich rodzin biorących udział w metamorfozach wyłoniono oczywiście zwycięzcę podczas finału na scenie.

Takie wydarzenie to dla rodzin świetna okazja na zmienienie czegoś w sobie, na co zwykle mamy za mało czasu i okazji. To także szansa na wspólne spędzenie czasu oraz uzupełnienie albumu o rodzinne fotografie w pięknym kolorowym wydaniu. To była nie tylko dobra zabawa, ale i pamiątka – jaką są zdjęcia – na całe lata.

 

 ŻYWE SREBRO – DZIECKO XXI WIEKU
 
Fundacja Mierz Wyżej zaprosiła na spotkanie dla rodziców w zakresie wczesnego rozpoznawania zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzieży. Podczas prelekcji omówiono przyczyny popularnie nazywanych „problemów szkolnych”, charakterystykę zaburzeń rozwojowych oraz zakres pomocy w przezwyciężaniu trudności szkolnych. Drugie spotkanie przygotowane przez Mierz Wyżej dotyczyło korzyści płynących ze wspierania organizacji pozarządowych w kontekście wzrostu sprzedaży produktów i usług oraz poprawy wizerunku firmy.