Ranking pralek – dobra – najlepsza – jaką pralkę kupić – 2021 – 2022

0

Jaki typ pralki wybrać? Na rynku istnieją dwa rodzaje pralek: Front-loading (z przodu). Są to najczęściej spotykane. Górny załadunek. Toploadery, bo tak się nazywają, są rzadsze na belgijskim rynku. Advantage. Węższe (40-46 cm), łatwiej mieszczą się w mniejszych pomieszczeniach – która pralka najlepsza.

Wady. Pranie umieszczane jest w nich poprzez uchwyt na pokrywę znajdujący się na górze urządzenia. Nie ma więc możliwości umieszczenia ich pod blatem roboczym;
marki oferują niewiele modeli tego typu marki pralek. Można też wybrać pralko-suszarkę, czyli urządzenie, które łączy w sobie pralkę i suszarkę. To urządzenie typu all-in-one pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Przeczytaj wszystko o tego typu urządzeniach w naszym dossier.

Ranking pralek – najlepsza – dobra pralka automatyczna

Gdzie umieścisz swoje urządzenie? W garażu? W łazience? W połączeniu z suszarką? Wbudowany w szafkę kuchenną? Urządzenia wolnostojące. Takie najgorsze pralki można umieścić w dowolnym miejscu, także pod blatem kuchennym (ale w tym przypadku trzeba się upewnić, że nie jest on zbyt wysoki, by się zmieścił). Można też umieścić ją “w kolumnie” nakładając na siebie pralkę i suszarkę, najlepiej za pomocą zestawu nakładającego, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze.

Zalety: pojemność bębna może wynosić do 17 kg; Niektóre modele są dostępne w różnych kolorach; niektóre modele są dostępne w różnych kolorach; szerszy zakres możliwości.
Wada, trudne do ukrycia. Niemożliwe najlepsza pralka 2020 “wtopienie się” w wystrój. Modele do wbudowania. Zalety, zaprojektowane do wsunięcia pod (lub do) mebel; umożliwiają zamontowanie z przodu drzwiczek identycznych jak w innych meblach.

Ranking pralek - najlepsza - dobra pralka automatycznaWady na ogół droższe. Klasa energetyczna. Etykieta energetyczna pozwala na błyskawiczne porównanie efektywności energetycznej różnych pralek. Pomaga to w dokonywaniu bardziej zrównoważonych wyborów, które są dobre dla środowiska, ale także dla Twojego portfela najlepsza pralka 2021 – ranking.

Nowe klasyfikacje energetyczne. Z biegiem lat producenci, chcąc uzyskać jak najlepszą etykietę, czynią swoje urządzenia coraz bardziej energooszczędnymi. W związku z tym, że energożercy zostali wycofani z rynku i większość urządzeń należy obecnie do kategorii A++ i A++, UE postanowiła zrewidować etykiety.

Nowa etykieta energetyczna została wprowadzona 1 listopada 2020 roku, a od 1 marca 2021 roku będzie obowiązkowo umieszczana na nowych urządzeniach w sklepach. Skala obejmuje zakres od A do G, przy czym A to najbardziej ekonomiczna klasa energetyczna.

Ponieważ urządzenia są przypisane do klas energetycznych w oparciu o różne metody pomiaru i bardziej rygorystyczne normy, nie można porównywać pralek z nową etykietą z urządzeniami ze starą etykietą od A+ do A++. Jeśli jednak porównamy dwie podobne pralki z nowymi etykietami, okaże się, że urządzenia o wyższej klasie energetycznej zużywają mniej energii, co wpłynie na wysokość rachunków za energię najlepsze marki pralek.

Ranking pralek – jaką kupić – 2021 – 2022

Obliczanie zużycia zgodnie z nową etykietą. W związku z rewizją etykiet energetycznych opracowaliśmy nowe narzędzie. Za pomocą tego narzędzia można obliczyć zużycie energii przez różne kategorie lodówek według nowej etykiety, ilość energii elektrycznej, którą zużywają w ciągu roku oraz ich wpływ na środowisko.

Dzięki temu łatwiej jest porównać i dokonać przyjaznego dla środowiska i budżetu wyboru. Poprzednia etykieta najlepsze pralki 2021 2022. Urządzenia, które były na rynku przed zmianą etykiety i które nosiły tylko starą etykietę, mogły być nadal sprzedawane do końca listopada 2021 roku.

Ranking pralek - jaką kupić - 2021 - 2022Chociaż standardowa pojemność bębna wynosi 7 kg, obecnie można znaleźć maszyny o pojemności 17 kg. Ale takie najlepsze pralki automatyczne ranking niekoniecznie są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, chyba że masz dużą rodzinę lub sportowców, którzy mają dużo prania, na przykład.

W tym przypadku duża ładowność może być zaletą: wykonanie jednego prania zamiast dwóch pozwala zaoszczędzić czas, a także zużycie prądu i wody. To właśnie tutaj najbardziej odczuwalna jest różnica w ilości prania, które może pomieścić bęben. W przypadku programów do syntetyków lub delikatnych tkanin zalecana ilość prania niewiele się zmienia, nawet jeśli zwiększy się rozmiar bębna. Wniosek najlepsze pralki na rynku: dla typowej rodziny 7-8 kg to więcej niż wystarczająco.

Czy bęben może być całkowicie wypełniony? Zawsze można napełnić bęben normalnie, nie pakując prania zbyt ciasno. Jeśli jednak Twoje pranie jest szczególnie brudne, lepiej nie wypełniać bębna całkowicie.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, polecana pralka? Wydajność prania. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobre rozwiązanie dla większości pralek, polecane pralki automatyczne. Kryterium to nie jest więc czynnikiem decydującym o wyborze.

Programy prania, pralka automatyczna. Pralki zazwyczaj oferują kilka programów zarówno dla bawełny, jak i syntetyków, w zależności od wybranej temperatury prania, a także przynajmniej jeden program dla delikatnych tkanin (wełna, jedwab, tkaniny, które należy prać ręcznie).

Oprócz temperatury, różnica polega na szybkości i czasie trwania prania, ilości wody oraz maksymalnej ilości przyjmowanego prania. To powiedziawszy, rzadko kto korzysta ze wszystkich programów oferowanych przez modele z najwyższej półki. Lepiej jest zachować prostotę.

Ranking pralek – która najlepsza – marki pralek

Uwaga: każdy program przyjmuje inną maksymalną ilość prania. W przypadku bawełny maksymalnym obciążeniem jest obciążenie urządzenia (6, 7, 9 kg… w zależności od pojemności pralka opinie). W przypadku syntetyków producenci na ogół zalecają napełnianie bębna tylko do połowy. A delikatne programy prania jeszcze mniej z pralki ranking 2019.

Płukanie. Jest to słaby punkt większości pralek. Wynika to z faktu, że producenci chcą zaoszczędzić jak najwięcej wody, pralki top 10. W zamian wyposażają swoje maszyny w opcje “rinse plus”, “rinse extra” lub podobne. Efekt jest czasem – nie zawsze – lepszy, ale zużycie wody oczywiście rośnie.

Etykieta energetyczna. Etykieta energetyczna pozwala na błyskawiczne porównanie efektywności energetycznej różnych pralek. Nowa etykieta energetyczna została wprowadzona 1 listopada 2020 roku. Skala obejmuje zakres od A do G, przy czym A to najbardziej energooszczędna klasa. Ponieważ urządzenia są podzielone na klasy energetyczne w oparciu o różne metody pomiaru i surowsze normy, nie można porównywać pralek z nową etykietą z urządzeniami w starych klasach energetycznych od A+ do A++.

Jeśli jednak porównamy dwie podobne pralki z nową etykietą, okaże się, że urządzenia o wyższej klasie energetycznej zużywają mniej energii, co ma wpływ na wysokość rachunku za energię. Hałas. Poziom decybeli podczas prania i – co ważniejsze – wirowania jest oczywiście wyższy, jeśli planujemy umieścić pralkę w kuchni lub łazience, w pobliżu salonu lub sypialni. To ty decydujesz, ile hałasu jest dla ciebie akceptowalne.

Łatwość obsługi, pralki z silnikiem inwerterowym ranking. Wybierz pralkę otwieraną w odpowiednim kierunku w zależności od potrzeb (lokalizacja w pomieszczeniu, bliskość lub brak suszarki bębnowej itp.) Ponieważ drzwi muszą się szczelnie zamykać, nie ma możliwości ich późniejszej zmiany.

Zwróć uwagę na kąt otwarcia drzwi (najlepiej 180°) i wielkość okna. – Wybierz pralkę otwieraną w odpowiednim kierunku w zależności od potrzeb (lokalizacja w pomieszczeniu, bliskość lub brak suszarki bębnowej itp.) Ponieważ drzwi muszą się szczelnie zamykać, nie ma możliwości ich późniejszej zmiany. Zwróć uwagę na kąt otwarcia drzwi (najlepiej 180°) i wielkość okna, ranking pralek 2021. Im jest ona większa, tym łatwiej załadować i rozładować pranie.

Upewnij się, że panel sterowania jest dla Ciebie czytelny i że możesz łatwo obracać pokrętła lub wybierać przyciski dotykowe. Zbiorniki produktów i dozowanie. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją teraz tylko trzy zbiorniki, jeden do prania wstępnego, jeden do prania i jeden do zmiękczania tkanin. Niektóre modele oferują specjalną przegródkę na kapsułki w przegródce na inne produkty do prania.

Ranking pralek – najgorsze – najlepsze – polecane – na rynku

Kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę top 10 pralek: Zbiorniki należy regularnie myć, aby nie dopuścić do ich zapchania, dlatego muszą być łatwe do usunięcia;

Ranking pralek - która najlepsza - marki pralek

Jeśli chcesz używać płynnego detergentu, niektóre modele mają małe akcesorium, które można umieścić w zbiorniku, aby płynny detergent nie spływał bezpośrednio do bębna.
Niektóre maszyny posiadają obecnie automatyczny system dozowania. System ten ogranicza ilość zużycia detergentu i wody do płukania w zależności od ładunku prania. Jednak te urządzenia są zwykle wyposażone tylko w 1 lub 2 zbiorniki, co może być denerwujące, jeśli żonglujesz produktami do prania białego, kolorowego, czarnego, delikatnych tkanin, wełny itp.

Ponadto te urządzenia są droższe, co zmniejsza (niewielkie) oszczędności, jakie możesz poczynić na produktach. Opóźnione rozpoczęcie i zaplanowane zakończenie. Wiele modeli oferuje opcję “opóźnionego startu”. Programujesz czas, o którym chcesz, aby cykl się rozpoczął, a maszyna startuje o tej godzinie. Nie musisz już być w pobliżu maszyny, aby rozpocząć pranie.

W tym przypadku wybierasz godzinę, o której chcesz, aby pranie zostało zakończone, a dobra pralka automatyczna szacuje czas trwania cyklu w zależności od ładunku i wybranego programu. Niektóre dobre pralki automatyczne oferują obie opcje. Jakie systemy bezpieczeństwa są dostępne? Pralki wyposażone są w szereg zabezpieczeń przed zalaniem i niewłaściwym użytkowaniem. Oto najważniejsze z nich.

Zabezpieczenie przed wyciekiem. Jest to system zbierania wody umieszczony pod wanną pralki. W przypadku wycieku zbiornik napełnia się, a mała pompka odprowadza wodę. Aqualock. Jest to zabezpieczenie antyrozszczepieniowe dla węża. Wąż doprowadzający wodę wyłożony jest tuleją wężową. W przypadku pęknięcia węża woda zostaje zatrzymana w osłonie i zawór zostaje mechanicznie zablokowany. Aquastop. Mały zawór blokuje dopływ wody przy samym kranie. Otwiera się tylko wtedy, gdy jaka najlepsza pralka pompuje wodę, aby się napełnić.

Urządzenie zabezpieczające przed przepełnieniem. System ten uruchamia opróżnianie maszyny, gdy tylko poziom wody wzrośnie nienormalnie. Blokada dla dzieci. Jest to funkcja, która uniemożliwia dzieciom zmianę programu podczas pracy urządzenia. Co nowego? Podłączone urządzenia. Niektóre modele oferują miłośnikom technologii możliwość sterowania jaka pralka 2019 ze smartfona za pomocą aplikacji.

Modele te znajdują się na szczycie oferty, dlatego są dość drogie. Użyteczność wydaje nam się raczej niska. Z połączeniem może być problem, jeśli zmienisz smartfon, a system operacyjny nowego nie jest taki sam. Nie ma gwarancji, że połączenie z jaką pralkę kupić 2021 będzie nadal działać. Niektóre modele oferują teraz inteligentną funkcję diagnostyczną: w przypadku wystąpienia usterki użytkownik jest nie tylko ostrzegany, ale również aplikacja informuje o jej przyczynie. Bardziej interesujące, jeśli okaże się niezawodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj