ranking odkurzaczy – dobre odkurzacze – do domu – forum – oponie – jaki odkurzacz kupić?

0

Siła ssania: nasze porównanie pokazuje najmocniejsze odkurzacze mocne. Odkurzacz powinien robić przede wszystkim jedną rzecz: usuwać brud z podłóg i transportować go bez wyjątku do swojego worka lub pojemnika na kurz. To, czy uda mu się to zrobić, zależy z kolei od jego siły ssącej. Im silniejszy przepływ powietrza przy dyszy podłogowej, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie nawet z wymagającymi zadaniami.

Dlatego najważniejszym kryterium przy ocenie ranking najlepszych odkurzaczy jest siła ssania – niezależnie od tego, czy jest to odkurzacz robot, dobry odkurzacz do domu na kiju czy klasyczny odkurzacz podłogowy. Dostarcza informacji o tym, jak dobrze dobry odkurzacz forum jest w stanie zasysać brud z podłóg i innych powierzchni. Ocena siły ssania stanowi do 40 procent ogólnej oceny przyznawanej przez magazyny branżowe.

ranking odkurzaczy – dobre – mocny – do domu

Decyzja ta nie jest podejmowana arbitralnie, ale opiera się na kryteriach zakupowych konsumentów. W kompleksowym badaniu zapytaliśmy ich, na co zwracają uwagę przy zakupie odkurzacza i jakie cechy są dla nich szczególnie ważne. Wyniki były jednoznaczne: Nasze badanie konsumenckie wykazało, że około 80 procent respondentów uważa siłę ssania za szczególnie ważną.

Te oceny pokazują, że siła ssania może się znacznie różnić w zależności od rodzaju podłogi i powierzchni ssania. Wśród tego jaki odkurzacz kupić 2019, odkurzaczy są na przykład wymawiani specjaliści od twardych podłóg, ale z dywanów prawie nie wyciągają brudu. Można określić typowe przypadki problemowe, takie jak odkurzanie na wykładzinie o wysokim runie, usuwanie sierści zwierząt domowych z tapicerki lub odkurzanie wzdłuż ścian pomieszczeń, dla których nabywcy szczególnie poszukują rozwiązań.

Interesujące jest to, że znaczenie siły ssania w trzech różnych dyscyplinach – twarde podłogi i parkiet, dywan i sierść oraz narożniki i krawędzie – zostało ocenione mniej więcej tak samo przez uczestników naszego badania.

ranking odkurzaczy - dobre - mocny - do domu

Wydajność: odkurzacze najlepsze zużywają znacznie mniej niż 28 kWh rocznie
Dla oceny kryterium wydajności ważne są aspekty zużycia prądu i zarządzania energią. W zależności od trybu pracy – przez akumulator lub wtyczkę sieciową – istotne są różne wartości. Dla mocny odkurzacz workowy zasilanych z sieci stosujemy do oceny moc i roczne zużycie.

ranking odkurzaczy – jaki kupić – 2019 – 2022

Tutaj opieramy się na specyfikacji producenta i klasie efektywności energetycznej podanej na unijnej etykiecie. Rachunek, że duża moc równa się dużej sile ssania, nie sprawdza się już w przypadku ostatnich najlepsze odkurzacze opinie. Nowoczesne urządzenia o nominalnej mocy wejściowej od 600 do 750 W w niczym nie ustępują starszym modelom o mocy znacznie przekraczającej 1000 W. Różnicę stanowią nowoczesne silniki i dopracowany przepływ powietrza, które przetwarzają pochłoniętą energię wysoce efektywnie i wydajnie.

Roczne zużycie prądu jest odpowiednio niskie: przy zużyciu mniej niż 28 kilowatogodzin rocznie odkurzacze sieciowe otrzymują od nas ocenę dobrą do bardzo dobrej.

ranking odkurzaczy - jaki kupić - 2019 - 2022W przypadku najlepszy odkurzacz bezprzewodowych – do których należą roboty próżniowe i większość odkurzaczy pionowych – musimy posłużyć się innymi wartościami, aby stwierdzić wydajność. Na podstawie badań konsumenckich wybraliśmy żywotność baterii i czas ładowania baterii.

Pod względem czasu pracy odkurzacze automatyczne znacznie przewyższają odkurzacze ranking pionowe – niezależny ranking odkurzaczy. Mogą one odkurzać bez przerwy nawet przez 60 minut, podczas gdy odkurzacze pionowe zatrzymują się zwykle po pół godzinie. Obsługa: Od promienia działania do czyszczenia – diabeł tkwi w szczegółach.

Obsługa jest po sile ssania drugim najważniejszym kryterium oceny ranking odkurzaczy 2021 i stanowi 30 procent oceny ogólnej, odkurzacze workowe ranking. Bierzemy pod uwagę łatwość obsługi, proces czyszczenia i poziom hałasu. W kategorii łatwość obsługi oceniamy wszystko, co powoduje frustrację lub przyjemność podczas codziennego odkurzania. Rolę odgrywa tu cały szereg czynników:

Wąż ssący: powinien być odpowiednio długi, elastyczny i połączony z korpusem odkurzacza za pomocą złącza obrotowego. Pozwala to na dużą swobodę ruchów i elastyczność.
Zwrotność: Dzięki kołom 360 stopni oraz elastycznym przegubom obrotowym i uchylnym na dyszy podłogowej, odkurzacz do domu mocny gładko sunie po każdej podłodze i można nim bez wysiłku manewrować wokół każdego mebla i każdego zakątka pomieszczenia. W miarę możliwości powinien on podążać za każdym ruchem użytkownika, nie przechylając się, a nawet przewracając.

ranking odkurzaczy – niezależny – najlepsze

Zasięg działania: W przypadku odkurzaczy zasilanych sieciowo długość przewodu zasilającego decyduje o tym, jak daleko można nim odkurzać bez konieczności zmiany gniazdka. W przypadku test odkurzaczy akumulatorowych jest to żywotność baterii.
Komfort: Niektórzy użytkownicy chcą używać odkurzacz workowy ranking nie tylko do jednego piętra, ale do kilku pięter i schodów. To, czy odkurzacz o dużej mocy ssania jest wygodny w noszeniu, zależy od jego wagi, wielkości i uchwytu. Im bardziej kompaktowe i lżejsze urządzenie, tym łatwiej je przenieść przez kilka pięter. Ważne też: Dla łatwiejszego transportu urządzenie powinno mieć wygodny uchwyt do przenoszenia.

Rura ssąca w odkurzacz z dużą mocą ssania: Aby zapobiec bólom pleców, ważna jest teleskopowa rura ssąca, ponieważ można ją dopasować do wzrostu osoby odkurzającej.

Regulacja siły ssania w polecane odkurzacze: we wszystkich odkurzacz ranking 2021 można regulować siłę ssania. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy odkurzyć np. bieżniki lub tapicerkę i zasłony. Jeśli użyjesz zbyt dużej mocy, urządzenie utknie na tkaninach. Prostsze modele posiadają otwór na powietrze w wężu ssącym, który można otworzyć. Jeśli jest on otwarty, część powietrza przez niego ucieka, więc siła ssania jest zmniejszona.

Nowoczesne i droższe modele wyposażone są w elektroniczną kontrolę ssania. Często na górze urządzenia znajduje się suwak, ale wygodniej jest mieć kontrolę na uchwycie. Niektóre modele automatycznie regulują moc ssania i dostosowują się do różnych pokryć podłogowych.

Opróżnianie i czyszczenie to aspekt oceny top odkurzacze, który jest szczególnie ważny w przypadku modeli bezworkowych. Ich pojemniki na kurz powinny móc być wyjmowane i opróżniane za pomocą prostego systemu kliknięć. Tymczasem kontakt z kurzem i brudem powinien być ograniczony do minimum.

Pojemność pojemnika na kurz dostarcza informacji o tym, jak często należy przeprowadzać procedurę opróżniania. Do oceny poziomu hałasu stosujemy wartość decybelową podaną przez producenta dla wszystkich typów urządzeń. Otrzymują od nas oceny dobre do bardzo dobrych, jeśli ich dźwięk nie przekracza 72 decybeli. Oprócz zimnych liczb, bierzemy pod uwagę także subiektywne wrażenia kupujących. Bo odkurzacz może być bez względu na to, jak cichy jest. Jeśli rodzaj hałasu jest dokuczliwy, to w tym kryterium dostaje odliczenia punktowe.

ranking odkurzaczy – o dużej mocy ssania – workowy – opinie

ranking odkurzaczy - jaki kupić - 2019 - 2022

Wyposażenie: Jaka dysza do jakich celów? Rodzaj i konstrukcja zastosowanej dyszy decyduje o tym, jak dobrze siła ssania jest przyłożona do podłogi i jak dobrze brud jest rzeczywiście kierowany do worka lub pojemnika. Aby być przygotowanym do jak największej liczby zastosowań, dobre odkurzacze są wyposażone w kilka dysz.

Dysze uniwersalne, zwane też zwykle kombi, należą do podstawowego wyposażenia większości modeli. Funkcja “Combi” oznacza, że dysze mogą być używane zarówno do dywanów, jak i do gładkich podłóg dzięki przełącznikowi. W pierwszym przypadku przedłuża się w tym celu pierścień z włosia, który zapobiega uszkodzeniu podłogi i – zwłaszcza na podłogach z płytek i kamienia – działa redukująco na hałas.

Różnice w jakości są szczególnie duże w przypadku dysz uniwersalnych. Proste modele, często z niskobudżetowych porównanie top odkurzaczy, z trudem przesuwają się po podłodze, grzęzną lub jedynie spychają przed sobą zanieczyszczenia. Inwestycja w dyszę wyższej jakości jest więc zazwyczaj opłacalna.

Na przykład dysze z rolkami łatwiej się przesuwa, modele z dodatkowymi szczotkami bocznymi zbierają kurz i zanieczyszczenia na krawędziach, a większe dysze wlotowe lepiej zbierają grubsze cząstki brudu. Elastyczne przeguby obrotowe/uchylne ułatwiają manewrowanie wokół przeszkód lub odkurzanie pod meblami, a metalowe płytki na spodzie zapobiegają przedwczesnemu zużyciu.

Dobra dysza kombi nie spowalnia również siły ssania odkurzacza. Dodatkowo wiele niskobudżetowych dysz tworzy oko igły dla przepływu powietrza, przez co może pojawić się głośny gwizd – krótko mówiąc, osoby oszczędzające w złym miejscu muszą liczyć się z zauważalnymi niedogodnościami podczas odkurzania.

Jeśli odkurzane mają być przede wszystkim wrażliwe podłogi lub podłogi z fugami, rowkami i szczelinami, zwykle warto kupić dyszę do parkietów, zwaną też czasem dyszą do podłóg twardych. Posiada stały pierścień z miękkiego włosia, w wielu przypadkach stosuje się włosie naturalne, którego nie można cofnąć. Z jednej strony szczecina jest delikatna dla wrażliwych podłóg, ale również rozluźnia kurz i brud z fug i tym podobnych, dlatego dysze są zwykle lepszym wyborem na przykład do parkietów i desek podłogowych.

Dysze są często oferowane w kilku rozmiarach, w tym bardzo szerokie dla dużych pomieszczeń mieszkalnych. Przeguby obrotowo-uchylne również tutaj ułatwiają obsługę. W przypadku dywanów (podłóg), dysze parkietowe są nie do pomyślenia; prawdziwymi specjalistami w tej dziedzinie są wyraźnie dysze turbo i elektryczne.

Oba wyposażone są w obrotową szczotkę, która dosłownie szczotkuje i strąca podłoże, unosząc dywan, a tym samym ewidentnie wydobywając z niego więcej kurzu i brudu. Szczotki skuteczniej zbierają również włókna i sierść (zwierzęcą), dlatego dysze są polecane nie tylko do miejsc, w których znajdują się przede wszystkim podłogi dywanowe, ale również do gospodarstw domowych ze zwierzętami. Decydująca różnica leży w napędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj