pralki z wymiennymi łożyskami – ktore pralki maja wymienne lozyska – bosch – amica – sharp – indesit

0

Każda inna naprawa pralki może nie być porównywalna z wymianą łożyska. Proces ten jest czasochłonny, gdyż do powodzenia wymaga całkowitego demontażu myjki. Jeśli nie masz pojęcia jak wymienić łożysko w pralce Indesit i nigdy nie miałeś doświadczenia w naprawianiu sprzętu AGD, zadanie to powinieneś pozostawić rzemieślnikom z serwisu.

Ale nie wyciągaj pochopnych wniosków. Zapoznaj się z algorytmem wymiany i być może zdecydujesz się na samodzielną naprawę.W konstrukcji ładowarek poziomych tradycyjnie stosuje się dwa łożyska. Łożyska te utrzymują go w miejscu, blokują w pozycji poziomej, a bęben myjki obraca się swobodnie.

pralki z wymiennymi łożyskami – bosch – wae20166pl – wan2826epl – wan2826fpl

Oba łożyska są zamontowane na tej samej osi i uszczelniają wnętrze bębna, aby zapobiec wnikaniu wody. Tymczasem zużycie istniejącego uszczelnienia prowadzi po pewnym okresie eksploatacji urządzenia do wycieku wody do obszaru łożyska czołowego.

W efekcie elementy bosch wlg2426kpl łożyska korodują, rdzewieją i w końcu zapadają się. Bęben nie obraca się z równowagi, kliny. Znacznie lepiej nie doprowadzić do takiego stanu – wymiana łożysk i wykonanie innych napraw bosch wae20166pl łożyska Następuje to w czasie (gdy pojawia się hałas).

Ostatnia generacja bosch wan2826epl łożyska wyposażona jest w system autodiagnostyki, który znacznie ułatwia i przyspiesza identyfikację występujących awarii oraz parzenie. Właściciele maszyn muszą znać kody usterek. Rozszyfrowanie ich ułatwi zrozumienie, czy możliwa jest samodzielna naprawa, czy lepiej skontaktować się z warsztatem.

pralki z wymiennymi łożyskami - bosch - wae20166pl - wan2826epl - wan2826fplWymiana bosch wan2826fpl łożyska. Przed rozpoczęciem naprawy zdecydowanie zalecamy ustalenie dokładnej nomenklatury (oznaczenia) części wchodzących w skład zespołu naprawczego, zlokalizowanie dostawców i zakup wszystkiego, co jest potrzebne.

Zakupione części są zazwyczaj następujące:

  • Łożysko kulkowe zwykłe jednorzędowe (2 szt.).
  • gumowa tuleja uszczelniająca (1 szt.).

Zaleca się również uzyskanie instrukcji serwisowej (instrukcji naprawy) ze strony “Indesit” danego modelu, a czy pralki indesit mają wymienne łożyska. Pomoże Ci w tym internet i oficjalna strona marki. W końcu potrzebujemy mechanika i elektronarzędzi w szczególności: różne śrubokręty; szczypce, klucz imbusowy; zestaw kluczy (klucz); nóż, młotek, pilnik; ściągacz do małych łożysk; papier ścierny, klocek drewniany, szmatka.

Wyposażony we wszystko co potrzebne, doświadczenie w naprawie i znajomość elektromechaniki, możesz bezpiecznie przystąpić do regulacji swojej pralki.

pralki z wymiennymi łożyskami – indesit – sharp – amica

Dostęp do wanny do mycia. Proces naprawy rozpocząć naturalnie – odłączyć pralkę od zasilania – czy pralki sharp mają wymienne łożyska? Należy również odłączyć węże doprowadzające i odprowadzające wodę. Preferuje się demontaż urządzenia, jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni.

Zaleca się przygotowanie kilku tacek na mocowania, które można usunąć z różnych elementów konstrukcyjnych. Osobne przechowywanie zdemontowanych śrub do mocowania poszczególnych elementów ułatwi późniejszy montaż maszyny a ktore pralki maja wymienne lozyska.

Pierwsze łączniki do usunięcia znajdują się na górnym panelu pralki. Zazwyczaj wymagane są dwie do czterech śrub mocujących. Dozownik do ładowania detergentów oraz panel z przyciskami sterującymi są demontowane równolegle z panelem górnym. Wanna dozująca opiera się zazwyczaj na dwóch lub trzech plastikowych zatrzaskach.

Przed demontażem panel mechanizmu sterowania jest odłączany przez zespoły styków elektrycznych. Najpierw należy narysować (naszkicować) na papierze i zaznaczyć wszystkie miejsca połączeń elektrycznych elementów sterujących. Ponadto należy to zrobić, jeśli nie ma schematu elektrycznego pralki.

pralki z wymiennymi łożyskami - indesit - sharp - amicaDemontaż zbiornika (naczynia myjącego). W każdym razie przy demontażu zbiornika należy najpierw zdjąć koła pasowe z pasów współpracujących z silnikiem i cylindrem. Musisz również odłączyć silnik elektryczny, który zwykle jest zamontowany na korpusie zbiornika. Zdjąć zacisk (lub spinacz do papieru), który zaciska gumowy mankiet wzdłuż otworu bagażnika i odłączyć mankiet.

Następnie odkręć kluczem śrubę gniazda śruby bębna i użyj ściągacza koła pasowego, aby usunąć wał.Następnie odkręć zacisk przeciwwagi (znajdujący się na górze bębna) i usuń tę część zespołu. Najlepszym sposobem demontażu zbiornika spryskiwacza jest wyjęcie tej części przez otwór, który otwiera się po zdjęciu górnego panelu korpusu urządzenia.Niektóre modele firmy Indesit Tylna ściana posiada zdejmowaną pokrywę. Ta opcja nadaje się do kopania, ale jest uważana za nieco niewygodną.

Po wszystkich zaobserwowanych manipulacjach lej pralki wisi na sprężynach amortyzujących. Pozostałe modele wyposażone są w niższe amortyzatory. Sprężyny są delikatnie rozłączane, amortyzatory są odłączane, a uwolniony zbiornik jest wyjmowany przez górny otwór w korpusie maszyny (lub przez otwór z tyłu).

W przeciwnym razie, jeśli bęben jest usuwany przez otwór w tylnej ścianie korpusu myjącego, nie jest konieczne usuwanie całej konstrukcji zbiornika. Dlaczego? Więcej na ten temat później. Prawidłowy demontaż zbiornika myjącego. Aby uzyskać dostęp do zespołu pralka amica wymiana łożysk, należy oddzielić metalowy bęben od poliuretanowego korpusu zbiornika. Z reguły wszystkie konstrukcje zbiorników pralek, w tym marki Indesit, składają się z dwóch połówek. Trzeba je rozdzielić.

pralki z wymiennymi łożyskami – classixx 5 wymiana łożyska – lg f2j5wn4w – forum

Szczelne połączenie połówek korpusu zapewnia jastrych z zaciskami lub specjalne metalowe obejmy. W pierwszym przypadku wystarczy poluzować zacisk, aby można było zdemontować i wyjąć połówki zbiornika oraz skrzynię.

Jeśli jastrych jest wykonany ze zszywkami, trzeba będzie zdjąć cały zbiornik, ponieważ bocznych zszywek nie da się usunąć bez demontażu zbiornika. Zwróćcie też uwagę na istniejącą wersję “lutowaną”, gdzie obie połówki korpusu są szczelnie zamknięte. Niektórzy rzemieślnicy tutaj po prostu piłowali skorupę czołgu piłą mechaniczną wzdłuż linii spawu.

pralki z wymiennymi łożyskami - classixx 5 wymiana łożyska - lg f2j5wn4w - forumWypełnianie elementów. Tak więc zbiornik jest zdejmowany i dzielony na pół, z których jedna trzyma bęben w miejscu dzięki zespołowi pralka bosch classixx 5 wymiana łożyska. Teraz nadszedł czas, aby ostrożnie wyjąć uszczelkę ze skrzynki uszczelniającej, a następnie odłączyć (wyrzucić) wałek bębna od zespołu pralka bosch wae20166pl wymiana łożysk. Dławnicę usuwa się za pomocą śrubokręta, można też użyć odpowiedniego ściągacza.

Następnie umieść połówki zbiornika i bębna na drewnianych klockach (lub innych odpowiednich podporach), aby upewnić się, że bęben jest w stanie skurczonym do rozdzielenia. Należy zachować szczególną ostrożność podczas oddzielania (wybijania) bębna. Jedną z opcji procedury separacji jest wykonanie metalowego przebijaka do szpilek, który jest gwintowany w miejscu śruby montażowej od końca wału. Taki trzpień jest ciasno owinięty, a następnie bęben jest wybijany lekkim uderzeniem młotka.Po usunięciu wału i bębna, łożyska są demontowane pralka lg f2j5wn4w forum.

Z reguły zespół łożyskowy zawiera dwa łożyska o różnych rozmiarach.

Są one również wybijane za pomocą narzędzia, które eliminuje uszkodzenia foteli. Oczywiście lepiej jest użyć ściągacza, który w razie potrzeby może być wykonany z improwizowanych materiałów. Wymiana uszkodzonych łożysk montażowych, pralka wymienne łożyska. Przed montażem łożysk na gniazdach należy dokładnie oczyścić powierzchnie montażowe. Nie zaleca się stosowania agresywnych środków czyszczących. Powierzchnie plastikowe czyści się wodą z mydłem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na montaż łożysk (lądowanie pralka z wymiennymi łożyskami).Najmniejsze nachylenie podczas wciskania grozi deformacją ścian nośnych. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie wymienić cały zbiornik pralki. Łożysko musi być dokładnie ustawione wzdłuż krawędzi rowka wyładowczego. Następnie, na łożysku o przekroju równym średnicy zewnętrznej łożyska, powoli wcisnąć łożysko na miejsce równomiernie po obwodzie lekkim uderzeniem młotka. Te same operacje dotyczą drugiego przypadku.

pralki z wymiennymi łożyskami – beko – samsung

Po wciśnięciu elementów mocujących należy założyć nową uszczelkę zbiornika na zespół pralki bosch z wymiennymi łożyskami 2017 od wewnątrz korpusu zbiornika. Osadzenie dławnicy również wymaga starannego i ostrożnego działania.Następnie należy umieścić wał bębna na łożyskach, ale najpierw wał musi być oczyszczony z pustej skóry, a powierzchnia nasmarowana cienką warstwą cyatima 221 lub podobnego wkf 131 wcs. Pozostaje połączyć dwie połówki zbiornika i zmontować samochód.

Montaż pralki. Procedurę montażu urządzenia przeprowadza się w odwrotnej kolejności. Zmontowany zbiornik umieszcza się wewnątrz obudowy, mocuje się go do sprężyn amortyzatorów, przymocowuje do dolnych amortyzatorów i łączy z otworem załadowczym poprzez mankiet.

Następnie na górnej części zbiornika umieszcza się przeciwwagę, element ten zabezpiecza się śrubami i przenosi do miejsca mocowania silnika. Po zamocowaniu silnika elektrycznego na korpusie zbiornika pralki, należy umieścić koło pasowe na wale bębna, zabezpieczyć je śrubą i podłączyć pas transmisyjny do koła pasowego silnika.

pralki z wymiennymi łożyskami - beko - samsung

Kolejnym krokiem jest instalacja panelu sterowania. Ta część konstrukcji powinna być montowana z uwagą na wykonane wcześniej połączenia elektryczne. Następnie włożyć korpus dozownika detergentu, uszczelniając korpus pralki górnym panelem.

To wszystko, wymiana łożysk pralki zakończona sukcesem, wymiana łożyska w pralce beko. Aby zakończyć montaż urządzenia, należy podłączyć robocze przewody wodne. W tym momencie zaleca się usunięcie filtrów (przy zaworze wlotowym i przy konstrukcji pompy spustowej), wyczyszczenie ich lub wymianę na nowe.

W pewnym stopniu łożyska Indesit z pionowym obciążeniem są nawet łatwiejsze do naprawy niż łożyska poziome, wymiana łożyska w pralce bosch. Konstrukcja pionowej komory ładunkowej tych pralek jest taka, że nie ma konieczności demontażu całego układu piorącego w celu wymiany łożyska (jednego!) i uszczelki.

Wystarczy otworzyć panel boczny po stronie, gdzie znajduje się koło pasowe bębna i zdemontować koło pasowe. Otwiera to dostęp do piasty, w której obudowie zamontowane jest łożysko z uszczelnieniem olejowym, wymiana łożyska w pralce samsung. Piasta może zostać zdemontowana. Jest on przymocowany do korpusu zbiornika za pomocą kilku śrub. Po odkręceniu śrub, mózg jest łatwo wyjmowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj