pralka bosch wywala korki po włączeniu – wyrzuca bezpieczniki – różnicówkę – whirlpool

0

Ostatnio przy uruchamianiu pralki ciągle wyzwala się. Chętnie opiszemy dlaczego bezpiecznik wywala się po włączeniu pralki. Można rozważyć następujące przyczyny tej usterki: Na elemencie grzejnym występuje prąd upływowy. Na rezystorze płynie prąd upływu Element grzejny podgrzewa wodę. Jeżeli na elemencie grzejnym występuje prąd upływowy, następuje zadziałanie.

Możesz sprawdzić element grzewczy za pomocą multimetru w ustawieniu megohm. Należy pamiętać o wcześniejszym odłączeniu urządzenia od sieci, aby nie doszło do porażenia prądem! Odłączyć wszystkie połączenia i przyłożyć jedną końcówkę pomiarową testera do jednego zacisku elementu grzejnego, a drugą do obudowy pralki. Jeśli wyświetlana jest wartość oznacza to, że z elementu grzejnego płynie prąd upływu i dlatego należy wymienić element grzejny.

pralka bosch wywala korki po włączeniu – korki do domu

Przeprowadzić ten test, umieszczając na przemian każdą końcówkę sondy testowej na zaciskach elementu grzejnego. Można też wykonać inny szybki test: odłączyć urządzenie od prądu, następnie odłączyć od prądu również element grzejny, po czym ponownie podłączyć pralkę do prądu. Jeśli nie wyskoczy po odłączeniu elementu grzejnego od prądu korki do domu, należy wymienić element grzejny, ponieważ jest on wadliwy. Pompa spustowa służy do wypompowania wody z pralki. Zadziałał wyłącznik różnicowo-prądowy:

  • Jeśli jest nieszczelność i woda dostaje się na uzwojenie pompy spustowej.
  • Jeśli sama pompa jest nieszczelna.
  • Jeśli pompa spustowa ma zwarcie.

Aby sprawdzić, czy pompa spustowa jest uszkodzona, należy rozłączyć jej złącza (wcześniej odłączyć pralkę od sieci korki do domu), a następnie ponownie podłączyć pralkę. Jeśli RCD nadal wyzwala, to nie jest to pompa spustowa. Jeżeli natomiast wyłącznik RCD już nie zadziała, należy wymienić pompę spustową.

Woda wycieka z pralki. Jeśli woda wycieka z pralki, jest bardzo prawdopodobne, że RCD zadziała w pewnym momencie. Gdy tak się dzieje, po włączeniu pralki wyrzuca bezpieczniki trzeba rozebrać pralkę i poszukać, skąd pochodzą ślady wody lub kamienia. Jeśli nie możesz znaleźć danej części, odłączaj po kolei różne części od ich połączeń i podejmij kilka prób. Zawsze należy spróbować naprawić wyciek wody przed wymianą części.

pralka bosch wywala korki po włączeniu - korki do domu

Kable są uszkodzone. Przewody elektryczne, które łączą wszystkie elementy funkcjonalne urządzenia, mają na każdym końcu końcówkę kablową lub złącze, które może być uszkodzone. Może to być spowodowane przegrzaniem spowodowanym przez prąd. Może być też mechaniczna przyczyna, że przewody są załamane lub zagięte, a w końcu odrywają się lub topią, a następnie dotykają obudowy lub innych elementów podłączonych do masy. Może się też zdarzyć, że woda wycieknie i uszkodzi złącza. To spowoduje wyzwolenie RCD w domu. Jeśli chcesz je sprawdzić, musisz zdjąć panele pralki.

pralka bosch wywala korki po włączeniu – wyrzuca bezpieczniki – wyrzuca różnicówkę

Zatrzasnęło się zabezpieczenie drzwi po włączeniu pralki wyrzuca bezpieczniki. Twoja pralka działa tylko wtedy, gdy drzwi są zamknięte. Bezpiecznik drzwi (lub zamek drzwi) jest zablokowany, więc drzwi albo pozostają zablokowane, albo nie można ich zablokować w wyniku awarii zasilania. Przyczyny zadziałania wyłącznika RCD mogą być różne: Jeśli włożyłeś do pralki zbyt dużo detergentu, piana może się przelać i dostać do bezpiecznika drzwi.

Na listwie zaciskowej (złącze bezpiecznika drzwi) Twojej pralki może być zwarcie. Należy pozwolić urządzeniu wyschnąć przez 24 do 48 godzin, pralka bosch wyrzuca różnicówkę, a następnie spróbować ponownie. Jeśli problem nie ustąpi, należy sprawdzić bezpiecznik drzwi, czy nie ma zwarcia. W takim przypadku należy wymienić bezpiecznik drzwi.

Włącznik/wyłącznik pralki jest uszkodzony. Włącznik/wyłącznik pralki ma połączenie poprzez końcówki kablowe lub złącza. Połączenie to może zostać uszkodzone przez prąd (przegrzanie) i spowodować zwarcie. W efekcie wyłącznik może zadziałać na RCD. W większości przypadków przełącznik przestaje reagować i nie można już obsługiwać przycisku włączania pralki. Silnik jest zużyty. Silnik umożliwia obracanie się bębna. W niektórych modelach silnik obraca się z bardzo dużą prędkością (1600 obr./min) i jeśli jest wadliwy, może powodować następujące zjawiska:

Przegrzanie uzwojeń wewnętrznych powodujące usterkę. Wyciek wody, która dostaje się na silnik pralki i powoduje zadziałanie. Odłączyć silnik od jego złączy, aby sprawdzić, czy pralka nadal wyzwala RCD i wymienić go, jeśli kontrola jest pozytywna. Znalazłem przyczynę usterki i zamówiłem część zamienną! Ale jak go wstawić?

Właśnie zidentyfikowałeś przyczynę usterki w swoim urządzeniu, zamówiłeś kompatybilną część zamienną, ale teraz zastanawiasz się, jak prawidłowo zainstalować tę część? Zachowaj spokój pralka bosch wyrzuca różnicówkę! Oferujemy obszerny katalog instrukcji naprawczych, które pomogą Ci z powodzeniem przeprowadzić samodzielną naprawę.

pralka bosch wywala korki po włączeniu - whirlpool - wybija korkiZasilacz jest uszkodzony. Jeśli Twoja pralka w ogóle nie chce się włączyć, oczywistym pierwszym krokiem jest sprawdzenie zasilania. Czy wtyczka jest podłączona? Czy do gniazdka jest doprowadzone zasilanie? Aby przetestować gniazdo, podłącz inne urządzenie i sprawdź, czy można je włączyć. Jeśli tak nie jest pralka bosch wywala korki po włączeniu, mógł zadziałać wyłącznik automatyczny. Jeśli gniazdo działa, odłącz urządzenie od zasilania na 20 minut, a następnie spróbuj ponownie.

pralka bosch wywala korki po włączeniu – whirlpool – wybija korki

Program nie pasuje. Innym punktem, który można łatwo sprawdzić, jest prawidłowy wybór programu prania. Jeśli pralka ma przełącznik obrotowy, upewnij się, że nie znajduje się on pomiędzy dwoma programami. Sprawdź również, czy został wciśnięty przycisk “start”, jeśli Twoja maszyna go posiada. Sprawdź również, czy preselekcja czasu rozpoczęcia nie jest włączona, jeśli ta opcja jest dostępna. Jeśli po przekręceniu przełącznika wyboru działają tylko niektóre programy, to prawdopodobnie uszkodzony jest przełącznik. W takim przypadku należy go wymienić.

Drzwi nie zamykają się pralka whirlpool bezpiecznik. Aby zapobiec otwarciu drzwi bulaju, gdy w wannie jest jeszcze woda, wyposażono je w system bezpieczeństwa. Uniemożliwia to uruchomienie programu prania, jeśli drzwi nie są prawidłowo zamknięte. Dlatego należy sprawdzić, czy bulaj jest prawidłowo zamknięty. Jeśli czujesz opór, uszczelka iluminatora mogła się lekko przesunąć. Wymień go prawidłowo.

Za mało wody wpływa. Jeśli po otwarciu zaworu elektromagnetycznego słychać lekkie drgania lub bulgotanie, należy sprawdzić kran i upewnić się, że jest on prawidłowo zakręcony, a wąż nie jest zbyt mocno zagięty lub załamany. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku kranów samonawiercających (lub szybkozłączek), ponieważ w przypadku błędu w instalacji przepuszczają one niewiele wody do pralki, przez co napływ wody trwa kilka minut. Jeśli woda nadal nie płynie prawidłowo pralka wybija korki, sprawdź, czy filtr na końcu węża jest zatkany. W razie potrzeby wyczyść ją.

Zabezpieczenie drzwi jest uszkodzone. Twoja pralka jest wyposażona w system bezpieczeństwa, który zapobiega otwarciu drzwi podczas cyklu prania. Zdarza się jednak, że to zabezpieczenie jest uszkodzone i wymaga wymiany. Jego wymiana jest dość łatwa. W większości urządzeń system bezpieczeństwa składa się ze styku, który jest aktywowany przez zatrzask drzwiczek iluminatora, umożliwiając rozpoczęcie programu mycia. Jeśli lampka kontrolna zatrzasku drzwi pralki już się nie świeci, zatrzask drzwi jest z pewnością uszkodzony.

pralka bosch wywala korki po włączeniu – bez powodu – zwarcie w pralce

Zawór elektromagnetyczny jest uszkodzony. Zawór elektromagnetyczny działa jak kran elektryczny wywala korki bez powodu. Steruje on dopływem wody do pralki. Możesz sprawdzić, czy zawór elektromagnetyczny działa prawidłowo, odłączając go od zacisków i trzymając multimetr na jego zaciskach. Odczyt powinien wynosić około 4. Sprawdź również stan filtra pomiędzy wężem wlotowym wody a elektrozaworem.

W razie potrzeby wymienić zawór elektromagnetyczny.

Element grzejny jest uszkodzony. Po napłynięciu wody, w niektórych urządzeniach program rozpoczyna się od fazy nagrzewania. Jeśli element grzewczy jest uszkodzony, urządzenie wyłącza się. Przetestować element grzejny za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Element grzewczy znajduje się w dolnej części kadzi. Odłączyć wszystkie połączenia i przyłożyć dwie końcówki pomiarowe testera do zacisków elementu grzejnego, aby sprawdzić ciągłość (powinna pojawić się wartość około 30 omów). Jeśli nie ma ciągłości, należy wymienić element grzejny.

pralka bosch wywala korki po włączeniu - bez powodu - zwarcie w pralceSilnik nie działa. Silnik sprawia, że bęben pralki obraca się. Jeśli bezpiecznik termiczny silnika jest uszkodzony, silnik nie może się obracać. Jeśli silnik wyposażony jest w węgielki silnikowe (lub szczotki zwarcie w pralce), należy sprawdzić ich stan: muszą mieć co najmniej 1 centymetr długości.Płyta sterująca jest uszkodzona.

Płyta, zwana również modułem zasilania, steruje wszystkimi funkcjami Twojej pralki (silnik, ogrzewanie, woda itp.). Jeśli wszystko inne zostało sprawdzone, ten moduł może wymagać wymiany. Należy pamiętać, że może to być dość kosztowne. Dlatego zanim zajmiesz się płytą sterującą, sprawdź najpierw wcześniej wymienione części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj