odkurzacz ręczny ranking – akumulatorowy – mini – mały – mocny – najlepszy

0

Odkurzacz czy odkurzacz ręczny? Dostępne są odkurzacze w najróżniejszych wzorach i wariantach oraz od najróżniejszych producentów, takich jak Vorwerk, Dyson, Miele czy Siemens. Dlatego nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednie urządzenie w niemal nieskończonej ofercie. Są na przykład modele, które podczas pracy muszą być zasilane kablem, a inne zasilane są akumulatorem.

Wybór odpowiedniego odkurzacza często zależy od jednej rzeczy: decyzji pomiędzy klasycznym odkurzaczem podłogowym a odkurzaczem ręcznym. Ale czym właściwie różnią się te dwa warianty i jakie mają obszary zastosowania?

odkurzacz ręczny ranking – mały – mini – mocny

Co to są odkurzacze? Odkurzacze podłogowe to odkurzacze, które podczas pracy stoją lub leżą na podłodze. Mały odkurzacz ręczny ranking jest klasycznym wariantem odkurzacza i odpowiednio najczęściej spotykanym. Mogą mieć różne rozmiary, występować w różnych wzorach, a także zazwyczaj są wyposażone w wybór przystawek ssących. Z reguły ten typ odkurzacza jest obsługiwany przez kabel zasilający, czyli urządzenie musi być podłączone do gniazdka w celu odkurzania. Podczas odkurzania urządzenie, które posiada kółka, jest następnie przeciągane po podłodze.

Odkurzacz posiada również rurę ssącą, której wielkość w większości można regulować. Za pomocą tej rury ssącej i różnych dysz można precyzyjnie wyczyścić nawet małe zakamarki. Dopasowane przystawki do przyłącza węża, takie jak dysza szczelinowa, są również doskonałe do czyszczenia pojazdów. Ponieważ jednak mini odkurzacz ręczny musi być stale zasilany kablem, elastyczność urządzenia jest ograniczona, gdyż w pobliżu zawsze musi znajdować się gniazdko.

Ponadto trudniej jest dotrzeć odkurzaczem do wyższych powierzchni i przedmiotów, ponieważ modele podłogowe często mogą być nieco cięższe i bardziej nieporęczne, co niekiedy może znacznie utrudniać odkurzanie. Jednak dzięki aktywnemu zasilaniu odkurzacze podłogowe są bardzo energooszczędne, wydajne i zazwyczaj mają dużą pojemność. Zalety i wady odkurzacza podłogowego.

Zalety:

 • odkurzacz ręczny ranking - mały - mini - mocnyWydajny
 • Duża siła ssania
 • Duża pojemność
 • Nie wymagają ładowania
 • Może być stosowany do czyszczenia pojazdów

Wady:

 • Ograniczona elastyczność
 • Częściowo ciężkie i nieporęczne

Czym są odkurzacze ręczne? W przeciwieństwie do swoich przewodowych odpowiedników, mocny odkurzacz ręczny trzyma się w dłoni podczas odkurzania, tak jak sugeruje nazwa. Dlatego odkurzacz ręczny jest zazwyczaj mały i poręczny, a najlepiej również bardzo lekki. Ponieważ odkurzacz można trzymać w dłoni, można go używać bardzo elastycznie i dotrzeć nawet do najbardziej ukrytego kurzu.

odkurzacz ręczny ranking – najlepszy – akumulatorowy – opinie

Podobnie najlepsze odkurzacze ręczne ręczne są zazwyczaj zasilane akumulatorowo, co oznacza, że można z nich korzystać bez względu na odległość do najbliższego gniazdka elektrycznego. Ponieważ nie ma już splątanych sznurków, a odkurzanie jest dzięki temu możliwe bez stresu, akumulator jest największą zaletą odkurzacza ręcznego.

Niestety, ta zaleta jest też największą wadą, bo zawsze trzeba pamiętać o ładowaniu urządzenia. Dodatkowo, w przypadku rozładowania baterii, siła ssania może się zmniejszyć podczas procesu ssania. Ze względu na pracę na baterii, moc odkurzacza ręcznego jest zazwyczaj niższa niż w przypadku urządzeń przewodowych.

Często też pojemność jest znacznie mniejsza ze względu na mniejszy rozmiar. Kupując najlepszy odkurzacz ręczny, warto więc wybrać model o dobrej żywotności baterii. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych mieszkań i domów. W przypadku urządzeń przewodowych należy również zwrócić uwagę na długość przewodu. Zalety, wady i ranking odkurzaczy ręcznych:

Zalety:

 • Bardzo elastyczny
 • Może być używany wszędzie (jeśli jest zasilany bateriami)
 • Lekki i kompaktowy

Wady:

 • Mniejsza moc wyjściowa
 • Mniejsza pojemność
 • Ograniczona żywotność baterii
 • Pojemność baterii zmniejsza się z biegiem lat

Odkurzacz stojący czy ręczny? Odkurzacze ręczne i stojące różnią się sposobem użytkowania. Dlatego wybierając odpowiedni odkurzacz, należy wziąć pod uwagę to, jak będzie on później wykorzystywany. Jeśli jest dużo miejsca i trzeba często odkurzać, to odkurzacz akumulatorowy opinie jest właściwym wyborem ze względu na swoją potężną wydajność. Jeśli nie musisz tak często odkurzać, a w mieszkaniu jest dużo mebli lub zakamarków, odkurzacz ręczny jest właściwym wyborem ze względu na dużą elastyczność.

odkurzacz ręczny ranking – podręczny – do kanapy – do mebli

Decyzja pomiędzy odkurzaczem ręcznym a podłogowym zależy więc w dużej mierze od osobistych wymagań dotyczących urządzenia. Natomiast dla osób uczulonych na kurz domowy i zwierzęta domowe polecany jest klasyczny odkurzacz do kanapy, gdyż w tym konkretnym przypadku należy założyć większą wydajność przy dokładnym sprzątaniu.

odkurzacz ręczny ranking - najlepszy - akumulatorowy - opinie

Oba urządzenia można również łączyć, dzięki czemu odkurzacz do mebli może służyć do sprawnego sprzątania większych powierzchni i podłóg, a odkurzacz podręczny do czyszczenia narożników i fragmentów mebli.

Są małe, poręczne i zasilane bateriami. Niektórzy rozważają uzupełnienie swojego gospodarstwa domowego o odkurzacz ręczny akumulatorowy ranking oprócz dużego odkurzacza podłogowego. Inni nawet bawią się pomysłem zastąpienia nim dużego urządzenia. Ale czy to się w ogóle opłaca? Kiedy odkurzacz ręczny ma sens?

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy ranking: co się za nimi kryje? Są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i znacznie tańsze od odkurzaczy pionowych. Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacze ręczne mieszczą się w dłoni i są dostępne już za 25 euro. Charakteryzują się niewielką wagą, dzięki czemu można je łatwo przenosić i używać w dowolnym miejscu.

Podobnie, często są zasilane akumulatorem i mogą odkurzać w dowolnym miejscu. Ich kompaktowy charakter sprawia, że są również łatwe do przechowywania – zwłaszcza w małych gospodarstwach domowych. Ale małe kompaktowe urządzenia mają nie tylko zalety. Właściciel wyraźnie musi pójść tu na ustępstwa w kwestii siły ssania – zwłaszcza w przypadku produktów z niskiej półki cenowej z dala od markowych sektorów.

Nowoczesne odkurzacze ręczne mogą mieć jednak podobne wartości wydajności jak odkurzacze podłogowe. Niemniej jednak nadają się one jedynie do odkurzania niewielkich powierzchni i nie są w stanie dotrzeć nawet do najdalszych zakurzonych zakamarków. Dodatkowo zasięg baterii jest ograniczony. Chwile, w których przydaje się odkurzacz ręczny

Są sytuacje, kiedy warto mieć w domu odkurzacz ręczny. Na przykład, czy masz w swoim domu schody? Wtedy wiesz, jak uciążliwe jest odkurzanie ich ciężkim odkurzaczem wnoszonym na górę. Znacznie praktyczniejszy może być tutaj odkurzacz ręczny do sierści, którego siła ssąca wystarczy do odkurzenia stopni.

Nawet gdy chodzi o kilka rozsypanych okruchów, nie każdemu chce się od razu wyciągać wielki odkurzacz ręczny mały. Z konsoli kuchennej, kanapy czy stołu jadalnego zbiera się je ręcznie lub usuwa szufelką i miotłą.

odkurzacz ręczny ranking – do sierści – z dużą mocą ssania

Niektórzy po prostu transportują je również na podłogę. Tu właśnie przydaje się odkurzacz ręczny opinie ma dobre bo to taki, który niezawodnie usuwa okruchy w ciągu kilku sekund. Również meble tapicerowane, krawędzie i narożniki są znacznie łatwiejsze do wyczyszczenia za pomocą odkurzacza ręcznego niż jego większego krewnego. Dzięki specjalnej przystawce do dyszy staje się uniwersalnym urządzeniem w małych, krętych mieszkaniach z dużą ilością mebli.

odkurzacz ręczny ranking - podręczny - do kanapy - do mebli

Odkurzacz ręczny z dużą mocą ssania może sprawdzić się także wtedy, gdy zwierzęta domowe wprowadzają dodatkowe zabrudzenia do własnych czterech ścian. Pióra, resztki jedzenia i włosy można łatwo usunąć bez konieczności codziennego przechodzenia przez mieszkanie z dużym odkurzaczem. Ponieważ odkurzacze ręczne są zazwyczaj zasilane bateriami, można to zrobić szybko także w samochodzie, kamperze lub szopie ogrodowej. Ponadto, odkurzacze ręczne ranking działają cudownie przy pracach nad głową.

Każdy, kto ma w domu dużo drewnianych belek, wie, jak żmudne jest usuwanie kurzu w tym miejscu. Tutaj również przydaje się odkurzacz ręczny.

Zbędne: W tych przypadkach nie ma potrzeby stosowania odkurzacza ręcznego.
Nie zawsze jednak warto kupować odkurzacz ręczny, jeśli w gospodarstwie domowym jest już dostępny odkurzacz podłogowy. Osoby, które nie mają wyżej wymienionej sytuacji, mają na przykład mniej obszarów wykorzystania odkurzacza ręcznego. Ale też generalnie tam, gdzie trzeba stale odkurzać duże powierzchnie, nie warto stosować odkurzacza ręcznego.

Dzieje się tak dlatego, że skuteczne czyszczenie małym urządzeniem jest zbyt uciążliwe. Ze swoim promieniem działania wynoszącym dziesięć i więcej metrów, odkurzacz ma tutaj wyraźną przewagę. Jest to zazwyczaj pierwszy wybór, jeśli chodzi o czyszczenie twardych podłóg i dywanów. Odkurzacz ręczny warto stosować tylko do sprzątania małych powierzchni.

Są sytuacje, w których odkurzacz ręczny może być bardziej praktyczny niż duży odkurzacz podłogowy. Może być szczególnie przydatna w małych, krętych i zagraconych mieszkaniach. Jeśli są inne miejsca, w których można go wykorzystać, np. w samochodzie czy kamperze, to zakup jest zdecydowanie opłacalny. Jeśli jednak zwykle odkurzasz tylko duże powierzchnie i nie musisz sięgać do schodów czy zakamarków, odkurzacz podłogowy będzie najlepszym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj