Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Targi dla miłosników... czworonożnych przyjaciół 
(2013-05-04) wróć do strony głównej


W dniach 25-26 maja wszyscy miłośnicy zwierząt, hodowcy i specjaliści spotkali się w Sosnowcu na Targach Branży Zoologicznej SilesiaZOO EXPO i Targach Weterynaryjnych SilesiaVET EXPO. Wydarzenia te zorganizowano w Expo Silesia po raz pierwszy i przyciągnęły one do Sosnowca zarówno miłośników zwierząt, jak i specjalistów z branży weterynaryjnej.

Wśród wystawców znaleźli się producenci i dystrybutorzy karm, środków higienicznych i pielęgnacyjnych oraz akcesoriów dla mniejszych i większych pupili. Bogata oferta wszelkiego rodzaju zabawek, gadżetów i pokarmu dla zwierząt sprawiła, że zarówno zwiedzający jak również ich milusińscy wychodzili z targów zadowoleni. Każdy mógł znaleźć dla swojego zwierzaka coś ciekawego, jednak największą popularnością cieszył się żwirek do kuwet dla kotów, karma z naturalnych składników oraz akcesoria i zabawki dla zwierząt.

Lekarze weterynarii mogli natomiast zapoznać się z ofertą firm wyposażających lecznice i produkujących leki oraz aparaturę diagnostyczną. W ich propozycjach znalazły się między innymi implanty i narzędzia chirurgiczne, sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej, różnego rodzaju oprogramowania weterynaryjne oraz elektroniczne książeczki zdrowia domowych pupili. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się bieżnia wodna wykorzystywana do rehabilitacji małych zwierząt.

Na targach nie zabrakło także samych zwierząt. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć rasowe świnki morskie, wybrać najpiękniejszą świnkę domową, poznać ciekawskie fretki i Szanownego Pana Kota oraz zaadoptować psy ze schroniska w Sosnowcu i Rudzie Śląskiej. W programie wydarzeń towarzyszących SilesiaZOO EXPO i SilesiaVET EXPO znalazły się także pokaz groomerski i szkolenie dotyczące modelowania pudli i innych ras, spotkania z behawiorystą, a także cykl rozmów i wykładów na temat posiadania zwierząt, ich odżywiania i pielęgnacji oraz tego czym jest dom tymczasowy i dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schroniska. W programie targów znalazł się również pokaz pracy psów asystujących, podczas którego zaprezentowano umiejętności czworonogów, które na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym w wielu czynnościach.

Targi SilesiaZOO EXPO i SilesiaVET EXPO były świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowościami z branży zoologicznej i weterynaryjnej.