Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Pasja w zgodzie z naturą 
(2019-04-01) wróć do strony głównej


260 Wystawców z 10 krajów, reprezentujących blisko 500 światowych marek, program ponad 60 wydarzeń towarzyszących. Tak w skrócie można podsumować 10. jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting oraz 5. edycję Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Wydarzenia odwiedziło blisko 15 tysięcy zwiedzających! Już dziś zapraszamy na koleją edycję targów - od 3 do 5 kwietnia 2020r.!

Wśród wystawców znaleźli się liderzy, a wśród nich: 4HUNTING, AKCESORIA MYŚLIWSKIE J. ŁUSZCZEK, BRAĆ ŁOWIECKA, CENTRUM MYŚLIWSKIE DEER, DELTA OPTICAL G. MATOSEK, H. MATOSEK, SP. J., FABRYKA AMUNICJI MYŚLIWSKIEJ FAM-PIONKI SP. Z O.O., B.H.U. GAMA K. ŁYCZYKOWSKI, HUBERTECH SP. Z O.O., HUBERTUS K.SENGER&J.KRZYŻOSIAK SP.J., KNIEJA M. RUBIŚ, KOLBA Ł. MATUSZCZAK, ŁOWCA, MAGUM, OBRÓT BRONIĄ I AMUNICJĄ "COLT" BOGUMIŁA POROWSKA, TAGART, TAMED, JAMMAS, P.W.PA-KO, INCORSA, SCHMIDT&BENDER, SKLEP PUCHACZ J.SYPNIEWSKI, MALIK&MALIK, MEX ARMORY, RW HUNT, SZÓSTAK - PILARZ TOMASZ, TRIPLEX, ZAKŁAD RUSZNIKARSKI OBRÓT BRONIĄ I AMUNICJĄ PIOTR SKAWIŃSKI

Wzorem lat ubiegłych targi podzielono na 3 strefy tematyczne. W Strefie A prezentowana jest broń, a także różne rodzaje amunicji i montaży oraz optyka i noktowizja. Strefa B to oferta odzieży, obuwia, noży, łuków oraz rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C można znaleźć artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu w kniei oraz fanom wszelakiej aktywności outdoorowej. Ekspozycja od kilku lat sukcesywnie poszerzana jest również o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem, co w perspektywie rozwoju tego rynku jest niezwykle istotne zarówno dla naszych wystawców, jak i zwiedzających. Nie zabrakło również specjalnego salonu kuchni myśliwskiej, czy prezentacji samochodów terenowych. Po raz pierwszy tematykę uzupełnił Salon Gospodarki Leśnej EXPOForest.

Targom jak zawsze towarzyszyła prezentacja nowości na polskim rynku, a wśród nich premiery z zakresu broni, amunicji, odzieży i obuwia oraz związanych z nimi akcesoriów. Wśród nowinek znalazły się zarówno polskie produkty, jak i oferta światowych marek, prezentowanych po raz pierwszy na naszym rynku.

Patronat Honorowy nad Targami EXPOHunting objął Polski Związek Łowiecki, natomiast Łowczy Okręgowy, Przewodniczący ZO PZŁ w Katowicach, przyjął tytuł Patrona. „Myśliwym być” to temat przewodni, który był poruszany na stoisku PZŁ. Dowiedzieliśmy się, krok po kroku, jak i gdzie rozpocząć roczny staż, gdzie można odbyć kurs i przystąpić do egzaminu. Przedstawione zostały również możliwości szkoleń strzeleckich na strzelnicy myśliwskiej dla nowowstępujących do PZŁ. Nie zabrakło także edukacyjnego programu dla dzieci i młodzieży.

Patronat Honorowy nad EXPOHunting objęła również Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. Na stoisku Lasów Państwowych można było uzyskać szczegółowe informacje z zakresu prowadzenia gospodarki łowieckiej, w tym organizacji polowań na terenie ośrodków hodowli zwierzyny LP. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, jak co roku, przygotowali bogatą ofertę edukacyjną i wystawę przyrodniczą, a w ramach promocji polskich produktów „Dobre z Lasu” można było spróbować smacznych i zdrowych wyrobów z dziczyzny i owoców runa leśnego.

Targi w Expo Silesia to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Nasi goście mogli wybrać z bogatego programu wydarzeń towarzyszących to, co jest ich największą pasją: pokazy, panele dyskusyjne czy współzawodnictwo w konkursach. Po raz kolejny w ramach targów odbyła się Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu.


Więcej informacji: www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl.