Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Sezon jesienny w Expo Silesia 
(2018-09-11) wróć do strony głównejW Expo Silesia trwają intensywne przygotowania do sezonu jesiennego. Ten okres będzie obfitował w wydarzenia poświęcone różnym gałęziom przemysłu. W naszym kalendarzu nie zabraknie także nowych wydarzeń oraz tych, skierowanych do szerszej publiczności. Pierwszym wydarzeniem sezonu będzie giełda motocyklowa dla fanów starej motoryzacji OldtimerbazaR.
Sezon wydarzeń przemysłowych rozpocznie się od spotkania na Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. 2, 3 i 4 października odbędzie się już 11. edycja tego cenionego w branży wydarzenia, a w tym samym terminie odbędą się również Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. To połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

Dwa tygodnie później tj. 16 - 18 października będzie miał miejsce cały wachlarz targów i wydarzeń związanych ze spawalnictwem oraz metalurgią. Flagowym przedsięwzięciem będą Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING. Przedstawione zostaną urządzenia i osprzęt z zakresu spawania i nadpawania różnymi technikami, a także do cięcia laserowego i plazmowego oraz do zgrzewania. Uzupełnieniem targów będzie m.in. 60. Konferencja Spawalnicza "Spawalnictwo w dobie przemysłu 4.0" organizowana przez Instytut Spawalnictwa z Gliwic. Nowością będzie SAFE WELDINGexpo - Salon Bezpiecznego Spawania i Ochrony Przeciwpożarowej, miejsce prezentacji oferty producentów i dystrybutorów sprzętu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach przemysłowych. Tematykę wydarzeń uzupełnią Targi Produkcji i Dystrybucji Metali MetalMEETING oraz Targi Przygotowania i Zabezpieczenia Powierzchni SURFPROTECT, Targi Techniki Laserowej LASERexpo oraz Salon Robotyzacji i Automatyzacji ROBOTshow.

Ostatnim wydarzeniem w październiku będzie Forum Gospodarki Wodnej i Ściekowej HydroSilesia, organizowane 24 oraz 25 października. To tradycyjne spotkanie przedstawicieli szeroko rozumianej branży gospodarki wodnej i ściekowej w południowej Polsce. Dzięki sprawdzonej formule będącej połączeniem cyklu konferencji, debat, spotkań, a także wystawy. W ramach Forum omówione zostaną aktualne zagadnienie nurtujące przedstawicieli branży gospodarki wodnej i ściekowej, melioracyjnej i przeciwpowodziowej.

21 i 22 listopada zapraszamy na Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING, gdzie zapoznamy się z różnymi typami klejów przemysłowych, primerami i aktywatorami, uszczelniaczami i całą gamą narzędzi i osprzętu związanego z klejami. Tematykę wzbogaci 2. Międzynarodowe Seminarium Klejenia pt.: Klejenie w aplikacjach przemysłowych organizowane przez Instytut Spawalnictwa z Gliwic. Uzupełnieniem będą Targi Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING. Celem tego wydarzenia jest stworzenie miejsca spotkania dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu uszczelnień z ich potencjalnymi odbiorcami. Podejmiemy m.in. tematykę uszczelek statycznych i dynamicznych w tym oringi, simmeringi, uszczelki toczne, wycinane i wiele innych, a także zagadnienie przygotowania powierzchni połączeń tj. środki i powłoki ochronne, smary.

Ważnym wydarzeniem będą Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA, czyli okazja do zaprezentowania oraz zapoznania się z opakowaniami wszelkiego typu, ale też z maszynami do pakowania i usługami towarzyszącymi w tym z usługami poligraficznymi, fleksograficznymi, konfekcjonowania, znakowania, certyfikacji opakowań ale też usuwania i recyklingu. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym targom będzie Forum Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań, organizowane jest przez Expo Silesia i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.
W tym samym terminie odbędzie się m.in. premierowa edycja Targów Ważenia i Dozowania WAGexpo, zorganizowanych w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia ważące i dozujące w wielu gałęziach przemysłu. Zakres tematyczny obejmie przede wszystkim wagi przemysłowe, ze szczególnym uwzględnieniem branży motoryzacyjnej, przemysłu paliwowo-energetycznego, metalurgii. Będzie można się również zapoznać z wagami laboratoryjnymi, ale także z akcesoriami, systemami ważenia oraz z oprogramowaniem. Do grona Wystawców zapraszamy producentów i dystrybutorów urządzeń ważących i dozujących, firmy zajmujące się oprogramowaniem, serwisem i legalizacją wag, instytucje, stowarzyszenia, organizacje, a także zawsze mile widziane media branżowe.

Całość różnorodnego programu na 21 – 22 listopada uświetni Forum Silesia 3DPrint, gdzie zaprezentowanie zostaną gotowe oraz planowane do wdrożenia rozwiązania z zakresu skanowania, prototypowania i drukowania 3D.

Jesienny kalendarz wydarzeń przemysłowych w Expo Silesia zamkną 4 i 5 grudnia Targi Techniki Świetlnej LumenExpo oraz towarzyszący im Salon Elektrotechniki Przemysłowej. Będzie to premierowe wydarzenie poświęcone technice świetlnej w kontekście różnych branż. W zakresie tematycznym ujęte zostanie zarówno oświetlenie wewnętrze hal, zakładów przemysłowych, sklepów, magazynów jak również oświetlenie zewnętrzne terenów miejskich, parków, obiektów architektonicznych. Jednym z elementów targów będzie Salon Elektrotechniki Przemysłowej z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii stosowanych w branży elektrotechnicznej i budownictwie. W Salonie zostanie poruszona tematyka sprzętu niskiego i średniego napięcia, przewodów, izolacji, instalacji elektrycznych oraz inne techniczne aspekty skierowane głównie do instalatorów, projektantów, inżynierów oraz inspektorów.