Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Jubileuszowe Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA za nami!!! 
(2018-04-23) wróć do strony głównej


Już po raz 10. mieliśmy przyjemność gościć Państwa na targach poświęconych tematyce transportu publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, zorganizowanych w dniach 24-25 kwietnia 2018r. w sosnowieckim Expo Silesia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była elektromobilność i gazomobilność w transporcie pasażerskim – w ramach wystawy zaprezentowane zostało szereg autobusów niskoemisyjnych w tym m.in. pojazdy elektryczne, gazowe, hybrydowe. Wydarzeniem towarzyszącym była Konferencja „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Plany i przykłady wdrożenia elektromobilności i gazomobilności” organizowana pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.
W ramach Konferencji omówione zostały m.in. „Program transport bezemisyjny” oraz jego korzyści dla nowo powstałej Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, plany rozwoju transportu niskoemisyjnego, wizja funkcjonowania przedsiębiorstw komunikacyjnych opartej o gazomobilność i gospodarkę komunalną promującą paliwa alternatywne, a także nowe technologie stosowane przez producentów pojazdów, przyczyniających się do rozwoju transportu niskoemisyjnego, ochrony środowiska oraz poprawy jakości i bezpieczeństwa podróży mieszkańców Metropolii. Jednocześnie w ramach Targów odbyło się m.in.: „Spotkanie Organizacja Transportu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”, Zebranie Zarządu Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Seminarium "Płaca minimalna oraz podatek VAT w Europie - zmiany przepisów celno skarbowych dotyczące transportu osób".

Zapraszamy na kolejną edycję Targów SilesiaKOMUNIKACJA w kwietniu 2019 roku!