Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
EXPOHunting i EXPOShooting – targi z pasją! 
(2018-03-09) wróć do strony głównej


Dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting była doskonałą okazją do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Ponad 230 firm z 8 krajów zaprezentowało na swoich stoiskach około 400 światowych marek! Tegoroczne wydarzenie odbyło się z wspólnie z czwartą edycją Targów EXPOShooting. Tym samym tematyka ekspozycji została poszerzona o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem. Targi EXPOHunting i EXPOShooting odwiedziło ponad 13 tysięcy osób!
Liderzy rynku, między innymi 4HUNTING, AKCESORIA MYŚLIWSKIE J. Łuszczek, ASTROCLASSIC Tarnobrzeg, B.H.U. GAMA K. Łyczykowski, BRAĆ ŁOWIECKA, Centrum Myśliwskie DEER, DELTA OPTICAL G. Matosek, H. Matosek, sp.j., HUBERTECH SP. Z O.O., HUBERTUS K. SENGER & J. KRZYŻOSIAK SP.J., KNIEJA M. Rubiś, KALIBER Sp. z o.o., KOLBA Ł. Matuszczak, ŁOWCA, MAGUM, OBRÓT BRONIĄ
|I AMUNICJĄ "COLT" BOGUMIŁA POROWSKA, SZÓSTAK - PILARZ TOMASZ, TAGART, TAMED, THZ INCORSA SP. Z O.O., VACUUM-GLOBAL – producenci i dystrybutorzy światowych marek broni, amunicji i optyki, zawalczyli o uwagę zwiedzających z firmami reprezentującymi ofertę się z zakresu odzieży, obuwia, off-roadu i sprzętu turystycznego. Miłośnicy wypraw w teren z pewnością docenili bogatą ofertę noktowizji, termowizji, latarek i innych akcesoriów dostępnych na stoiskach wystawców. Na targach można było także zobaczyć bogatą propozycję noży, wykonanych ręcznie przez najlepszych polskich knifemakerów!
W strefie militarnej zaprezentowały się kluby i stowarzyszenia strzelców oraz kolekcjonerów, strzelnice łucznicze oraz grupy ASG. Można było sprawdzić się strzelając z replik ASG, czy korzystając
ze strzelnicy laserowej i toru Air IPSC. W centrum konferencyjnym odbyły się wykłady związane
z dostępem do broni, właściwym jej zabezpieczaniem, kolekcjonowaniem i użyczaniem. Ci, którzy chcieli się sprawdzić w roli „kasiarza” mogli wziąć udział w próbie otwarcia sejfu z zamkiem szyfrowym mechanicznym.
Zwiedzający EXPOHunting i EXPOShooting obejrzeli na stoiskach wystawców ponad 60 premier i nowych produktów z zakresu borni, optyki, termowizji oraz noktowizji. Nowości pojawiły się także w ofercie odzieży i obuwia. Na miłośników strzelectwa również czekało sporo premier – między innymi pistolety, okulary strzeleckie, ochronniki słuchu i szafy na broń, a także trenażery strzeleckie. Można było także zapoznać się z ofertą produktów do elaboracji amunicji. Entuzjastom wypraw w teren z pewnością spodobały się nowe propozycje pastorałów, noży czy wabików na drapieżniki. Smakoszy zadowoliła bogata oferta produktów prezentowanych w specjalnych strefa ‘Dary Lasu’, a także propozycja grilli i chłodni kontenerowych.
Na targowy sukces EXPOHunting złożyła się nie tylko atrakcyjna oferta ponad 230 Wystawców z ośmiu krajów, ale także bogaty program blisko 60 wydarzeń towarzyszących, który pozwolił myśliwym na zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń. Dla osób nie związanych z łowiectwem była to natomiast doskonała okazja do poznania jego bogatych tradycji.
Na sympatyków łowiectwa czekały wystawy zdjęć i obrazów, a także wystawy trofeów
i przyrodnicze – prezentujące zarówno okazy polskiej fauny, ale i te z najdalszych zakątków świata. Targową scenę ponownie wypełniły dźwięki sygnałów myśliwskich. Nie zabrakło również pokazów szlachetnej sztuki wabienia jeleni oraz pokazów wabienia drapieżników - była to doskonała okazja, aby zgłębić tajniki tej dziedziny łowów. Uwagę publiczności przyciągnęły prezentacje ptaków drapieżnych, pokazy mody myśliwskiej (również dla najmłodszych), czy prezentacje nowych produktów. Nie zabrakło konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami – m. in. na hasło promujące targi czy z zakresu wiedzy myśliwskiej. Po raz kolejny w Expo Silesia zaprezentowała się czołówka psów aktywnie polujących i posiadających certyfikaty użytkowości łowieckiej, a to wszystko za sprawą Krajowej Wystawy Użytkowych Psów Ras Myśliwskich. Warunkiem udziału było posiadanie przez psa Certyfikatu Użytkowości – Working Class Certificate (WCC) otrzymanego na podstawie wyników uzyskanych w konkursach pracy psów myśliwskich. Od tego roku nowa formuła Wystawy dopuściła zgłoszenia nie tylko w klasie użytkowej lecz również w klasach młodzieży, pośredniej, otwartej, championów i weteranów z dołączonym w/w certyfikatem.
Więcej informacji na www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl