Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Transport i Spedycja oraz Logistyka i Magazynowanie w Expo Silesia za nami 
(2017-04-25) wróć do strony głównej


W dniach 26 – 27 kwietnia 2017 Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX oraz Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX. Targi TRANSPORTEX były doskonałą okazja do przedstawienia ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, pozyskania nowych kontaktów, a także do zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych. Salon LOGISTEX poświęcony był szeroko pojętej logistyce oraz magazynowaniu.
Oba wydarzenia utrzymane w formule B2B dały możliwość spotkania i wymiany poglądów pomiędzy właścicielami firm transportowych, przewoźnikami, spedytorami oraz menedżerami transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Podczas targów TRANSPORTEX oraz Salonu LOGISTEX nie zabrakło licznych spotkań i wydarzeń branżowych o charakterze seminaryjno-konferencyjnym. Zarówno sama wystawa, jak również jej część merytoryczna, były znakomitą okazją do nawiązania licznych kontaktów biznesowych z profesjonalną publicznością.
W dniu 26 kwietnia 2017 podczas Targów została zaaranżowana Specjalna Stefa, w której odbywały się Spotkania Transportowe, czyli bezpłatna konferencja szkoleniowa dla branży transportowej, organizowana przez redakcję miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz partnerów spotkań.
Natomiast 27 kwietnia 2017 na terenie targów odbyła się prezentacja na temat Optymalizacji procesów logistycznych, której organizatorem była firma Logistic Technologies wraz z partnerami Fraikin Polska Sp. z o. o. i allsafe JUNKFALK oraz prezentacja Leasing dla branży transportowej- sposoby optymalizacji zawieranych umów przygotowana przez MGW CCG Sp. z o.o.. Ponadto w trakcie trwania targów odbyło się również spotkanie dla firm transportowych z udziałem WITD, organizowane przez Polską Unię Transportu oraz Partnerów tych spotkań, podczas których zostały omówione bieżące problemy przewoźników.

Warto wspomnieć, iż podczas każdego z dni Targów miały również miejsce się prezentacje firm m.in. możliwości Nowego Wózka Widłowego BT Reflex serii R/E/O organizowane przez Toyota Material Handling Polska Sp. z o. o., ciągnika siodłowego z naczepą typu Mega wyposażoną w innowacyjny system BDE (Back Door Extension) oraz zabytkowy samochód ciężarowy STAR A 25 z 1963 roku prezentowany przez firmę EPO - TRANS Logistic S.A., firma Frendix Polska- UTB Expert, pokazała natomiast samo- ładujący wózek podnośnikowy INNOLIFT a firma Hussar Angels pojazd do mobilnej pomocy drogowej.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.tslexpo.pl oraz www.logistex.pl