Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Autobusy i tramwaje po raz kolejny odwiedziły Sosnowieckie Expo Silesia! 
(2017-04-24) wróć do strony głównej


W dniach 26 - 27 kwietnia 2017 do Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia ponownie zawitały autobusy i tramwaje, które było można zobaczyć podczas 9. edycji Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA. Równolegle z myślą o przewoźnikach turystycznych w ramach premierowej edycji SilesiaCoachExpo zaprezentowane zostały nowoczesne i komfortowe autokary.

SilesiaKOMUNIKACJA to dynamicznie rozwijające się i największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Dzięki połączeniu ekspozycji targowej z bogatym programem wydarzeń towarzyszących SilesiaKOMUNIKACJA stała się ugruntowaną platformą wymiany poglądów i doświadczeń na temat transportu publicznego. Targi od lat wspierają najważniejsze firmy przewozowe i instytucje branżowe z terenu województwa śląskiego w tym m.in. Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, PKM Sosnowiec, PKM Gliwice, PKM Tychy, MPK Częstochowa, a także Tramwaje Śląskie!

Warto wspomnieć, iż tradycyjnie podczas targów SilesiaKOMUNIKACJA odbył się szereg spotkań merytorycznych, do których zaliczyć można m.in. Debatę „ Centra Przesiadkowe w Aglomeracji Śląskiej - korzyści dla transportu publicznego" oraz „ Gazomobilność i Elektromobilność na przykładzie doświadczeń Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej”, Zebranie Zarządu Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, czy Seminarium adresowane do przewoźników międzymiastowych oraz turystycznych SilesiaCoachExpo. Miłośnicy dawnej komunikacji mieli możliwość uczestnictwa w projekcie „AUTOBUS CZERWONY”, w ramach którego prezentowano zabytkowe autobusy stanowiące dawny tabor przedsiębiorstw komunikacji miejskiej.

Dziękujemy za udział!