najlepsza pralka ładowana od góry ranking – porównywarka – cicha – dobra – najmniej awaryjna

0

W wielu gospodarstwach domowych często brakuje miejsca, a duże sprzęty AGD trudno jest umieścić w domu. Rozwiązaniem dla osób szukających alternatywy oszczędzającej miejsce jest cicha pralka ładowana od góry. W tych modelach pranie umieszczane jest w bębnie przez górną część urządzenia. Maszyna jest również obsługiwana od góry.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking – cicha – dobra – jaka najlepsza?

Ładowacze górne różnią się od ładowaczy czołowych nie tylko sposobem obsługi i napełniania, ale także szerokością i prędkością wirowania. Pralki ładowane od góry są znacznie węższe w bezpośrednim porównaniu z dobra pralka ładowana od góry opinie. Standardowe wymiary ładowarek górnych to: wysokość 90 cm, szerokość 40 cm i głębokość 60 cm.

Napełnianie od góry, a jaka najlepsza pralka ladowana od gory? Zaletą pralki ładowanej od góry, o której nie należy zapominać, jest to, że jest łatwa na plecach, ponieważ nie trzeba się schylać, aby napełnić bęben prania. Ładowacze górne (a teraz także niektóre ładowacze czołowe) mają także funkcję przeładunku. Oznacza to, że jeśli zapomnisz jakiegoś elementu garderoby, możesz zatrzymać program prania i go dodać.

Pojemność i wydajność wirowania. Ładowacze górne również występują w różnych pojemnościach, ale zazwyczaj specjalizują się w mniejszych bębnach. Bęben na pranie w ładowaczu górnym dzięki swojej konstrukcji jest podtrzymywany z obu stron. Dzięki temu wydłuża się również żywotność modeli.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking - cicha - dobra - jaka najlepsza?Tylko niewielkie kompromisy muszą być poczynione w odniesieniu do pojemności i prędkości wirowania ładowacza górnego. Ładowarki górne mogą prać tylko mniejszą ilość prania i nie mają tak dużej prędkości wirowania jak ładowarki czołowe. Pralki ładowane od góry są podłączone jak zwykłe pralki poprzez przyłącze prądu, świeżej wody i ścieków. Nawiasem mówiąc, nazwa “top loader” pochodzi z połączenia amerykańskiego słowa “top” i niemieckiego wąska pralka ładowana od góry 30 cm.

Podsumowując, najlepsza pralka ładowana od góry 2019 zajmuje mniej miejsca niż ładowana od przodu, nie można jej zaniżać i jest węższa od innych modeli.

Pralki ładowane od góry zajmują mniej miejsca i nie trzeba się tak bardzo schylać. Technicznie rzecz biorąc, działają one na tym samym poziomie co ładowacze czołowe. Pralki ładowane od góry nie są przestarzałe, a już na pewno nie tylko dla starych ludzi. Obie moje babcie posiadały jeden, to było jeszcze w ubiegłym wieku. Mam w głowie fałszywy obraz.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking – porównywarka – najmniej awaryjna

Na drugi dzień teściowa poprosiła mnie nawet o radę przy zakupie nowej ładowarki. Model ten jest najnowocześniejszy i może konkurować z wieloma pralkami ładowanymi od przodu. Czym jest najmniej awaryjna pralka ładowana od góry? Dla wszystkich tych, którzy nie znają różnicy między ładowaczami górnymi a przednimi, bo zetknęli się tylko z jednym modelem:

W przypadku pralki ładowanej od góry (zwanej też toploaderem) otwierasz klapę u góry urządzenia, przez którą ładujesz i wyładowujesz pranie. W przypadku ładowacza czołowego z przodu znajdują się szklane drzwi, które otwiera się na bok. Pralki ładowane od góry są nadal produkowane przez wielu dobrych producentów, w tym Miele, AEG, Bosch, Siemens, Bauknecht, Zanker, Bomann, Candy, Zanussi, Constructa, Exquisit, Gorenje i Hoover.

W Niemczech toploadery mają dziesięcioprocentowy udział w rynku. W wielu innych krajach są one jednak popularną, jeśli nie bardziej popularną, opcją. Nie musisz jechać do USA czy Azji Południowo-Wschodniej, aby je zdobyć; top-loadery są popularne również we Francji.

Zaleta nr 1: więcej miejsca na nogi Znam kilka starych mieszkań, w których, aby wejść pod prysznic, trzeba było wspinać się nad toaletą. W wielu łazienkach jest po prostu za mało miejsca – nawet na otwarcie drzwiczek ładowacza czołowego.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking - porównywarka - najmniej awaryjnaU mnie na przykład pralka ładowana od góry 40 cm jest w rogu, więc drzwi nie otwierają się w stronę ściany, tylko w stronę pokoju. Jeśli potem chcę sięgnąć do mokrego prania, muszę się schylić nad drzwiami. To nie jest wygodne z ranking najlepszych pralek ładowanych od góry. Musiałbym wspiąć się nad drzwi ładowacza czołowego, żeby przykucnąć przed maszyną i wyjąć skarpetki, które utknęły w bębnie z tyłu ściany.

Jeśli lodówka jest tak niewygodna w kuchni, to drzwi można po prostu przewiesić. Ale w przypadku porównywarka pralek ładowanych od góry nie jest to możliwe, bo drzwi muszą być absolutnie szczelne. Pralka indesit czy whirlpool rozwiązuje ten problem.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking – indesit czy whirlpool – opinie

Zaleta nr 2: Skuteczny wypełniacz luk pralka ładowana od góry 7 kg. Jest jeszcze jeden powód, dla którego pralki ładowane od góry dobrze pasują do małych łazienek. Przy wspólnej szerokości konstrukcyjnej 40-45 cm, są one węższe niż ładowacze czołowe, które w rzeczywistości nigdy nie odbiegają od ich standardowej szerokości 60 cm.Powód leży w ich konstrukcji. Podczas gdy w ładowaczu czołowym bęben jest przymocowany do tylnej ściany, w ładowaczu górnym jest on obrócony o 90 stopni. Im mniejszy bęben (dla tej samej średnicy), tym węższe urządzenie.

Ładowacze górne mają zwykle 88-90 cm wysokości, a więc są wyższe od ładowaczy czołowych, ponieważ silnik mieści się całkowicie pod bębnem. Głębokość obu typów wynosi zazwyczaj 60 cm. Oznacza to, że pralka ładowana od góry opinie ma dobre, bo ładowacze górne dobrze pasują do szczelin, które są zbyt wąskie dla ładowaczy czołowych.

Zaleta nr 3: Mniejsze zginanie. Zanim powiesisz mokre pranie, musisz sięgnąć rękami daleko do pralki. Przecież samo ich nie wypluje. Przed ładowarką czołową trzeba długo kucać lub schylać się. Jest to łatwiejsze w przypadku urządzenia ładowanego od góry.

Jednym z powodów jest to, że urządzenia ładowane od góry są często wyższe nawet o 30 cm, co oznacza, że bęben jest również wyższy. Podczas ładowania wystarczy wrzucić brudne pranie do bębna od góry – w pozycji wyprostowanej i z przyciśniętymi plecami, program testowy pralki whirlpool.

Przy opróżnianiu nie trzeba się tak bardzo schylać. I tak naprawdę nie trzeba się bardziej schylać, aż do ostatnich pozycji. A jeśli nawet to jest dla Ciebie trudne, to pewnie masz już w domu pomoce takie jak szczypce. Tutaj również mogą pomóc. Pochylanie się nad górną ładowarką będzie łatwiejsze, ponieważ zazwyczaj stoisz bezpośrednio przed maszyną. W przypadku ładowacza czołowego trzeba nie tylko kucnąć, ale zazwyczaj także obrócić się na bok. To właśnie sprawia, że dla wielu starych ludzi jest to tak trudne.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking - 7 kg - szerokość 35 cm - 40 cmZaleta nr 4: Mniejsze zużycie. Teraz robi się technicznie. Większość ładowarek górnych nie jest tak podatna na zużycie. Należy jednak uważać z takimi ogólnymi stwierdzeniami. Tak jest na przykład tylko wtedy, gdy bęben nie jest zawieszony na jednej stronie, ale na dwóch. W ładowaczu czołowym bęben jest przymocowany tylko do tylnej ściany. Drzwi są z przodu w pralki wąskie ładowane od przodu ranking.

W przypadku braku równowagi, na przykład gdy wszystkie poduszki są schowane w poszwie na kołdrę, pościel może uderzyć w bęben jak kamień. To obciąża zawieszenie i prowadzi do większego zużycia pralka z wsadem od góry.

najlepsza pralka ładowana od góry ranking – 7 kg – szerokość 35 cm – 40 cm

Jednak w niektórych pralka wsad od góry bęben jest zawieszony tylko z jednej strony. To wyeliminowałoby przewagę. Kolejną częścią zużywającą się jest gumowa uszczelka. Jeśli drzwi są stale otoczone wodą, muszą być dobrze uszczelnione. W końcu żadna wilgoć nie powinna uciekać. Ale ten problem mają tylko ładowacze czołowe. Top-loaderów to nie dotyczy ze względu na ich konstrukcję.

Zaleta nr 5: Brak wad. Pralka otwierana od góry właściwie nie ma wad w porównaniu z pralką pakowana od góry – przynajmniej nie takich, jakich zwykle oczekują kupujący. Na przykład pralki ładowane od góry są dostępne ze wszystkimi nowoczesnymi programami prania i klasą efektywności energetycznej A++.

Różnica polega tak naprawdę na projekcie w pierwszej kolejności. Ponieważ urządzenia ładowane od góry są węższe, mogą pomieścić maksymalnie 7 kg prania. Ale to wystarczy dla około 90 procent gospodarstw domowych. Osobiście nigdy nie posiadałam pralki otwierane od góry opinie z tak dużym bębnem. Więc nie uważam tego za wadę.

Wprawdzie: Niektóre urządzenia ładowane od góry wyglądają nieco staroświecko. Mimo to niektóre oferują nowoczesną obsługę z wyświetlaczem i sterowaniem dotykowym. Większość modeli ma elementy klasycznie rozmieszczone z tyłu, ale na przykład Miele ma je z przodu. W obu przypadkach są one łatwo dostępne.

Co przemawia przeciwko top-loaderom – odjęcie pół punktu. Jak każda moneta ma dwie strony, tak i zalety konstrukcji ładowanej od góry prowadzą do wad. Ponieważ klapa otwiera się do góry, tego typu pralka ładowana od góry ranking nie może być zabudowana pod spodem.

Oznacza to, że pralka ładowana od góry szerokość 35 cm nie można go zintegrować z szafką kuchenną i dlatego można go znaleźć głównie w łazience lub pralni. Oznacza to również, że nie można na stałe umieszczać niczego na górze pralki – zwłaszcza suszarki. Nie można więc zbudować z niego wieży myjącej. To, co znajduje się na maszynie, musi być sprzątane przy każdym praniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj