jimmy jv85 pro – najważniejsze informacje – opinie – test – cena

0

Odkurzacze akumulatorowe naprawdę podbiły rynek! Jednak na dobry odkurzacz bezprzewodowy trzeba wydać sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli spojrzymy na topowe modele Bosch, Dyson i Co. Jak to często bywa, są też tańsze alternatywy, zwłaszcza od azjatyckich producentów. Jednym z z pewnością bardziej egzotycznych, ale i bardziej ekscytujących modeli jest JIMMY JV85. W naszym teście mieliśmy już okazję przyjrzeć się wersji Pro JIMMY JV85, która była absolutnie przekonująca.

jimmy jv85 pro – opinie

Jimmy JV85 Pro przyciąga uwagę twierdzeniem, że jest to najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy na rynku. Wzięty samodzielnie, Jimmy JV85 to z pewnością solidny produkt z wieloma dobrymi funkcjami i dobrym wykończeniem.

Najmocniejszy odkurzacz na rynku? Takie są opinie o jimmy jv85 pro. Dzięki 200 AirWatt, Jimmy JV85 jest obecnie najmocniejszym bezprzewodowym odkurzaczem na rynku, przynajmniej na papierze. Aby osiągnąć reklamowaną wydajność, Jimmy JV85 posiada 600-watowy silnik, który osiąga siłę ssania 25 000 Pa. Jak zwykle moc ssania można regulować w 3 stopniach. Jak zwykle w zakresie dostawy znajduje się zmotoryzowana, obrotowa dysza podłogowa, która potrafi rozpracować zabrudzenia, zwłaszcza na dywanach.

Reklamowany jest wspomnianymi 200 airwatami, typową dla Dysena specyfikacją wydajności, która tak naprawdę nie jest namacalna, gdyż linia ssąca zmienia się wraz ze średnicą i długością rurki, a także z przystawkami.

Można to mniej więcej oznaczyć jako marketing, niezależnie od tego, czy pochodzi od Dysona, czy od innych producentów. Bardziej decydująca jest konstrukcja głowicy ssącej. Siła ssania głowicy, która jest często pokazywana, wynika raczej z tego, że głowica opiera się na całej powierzchni podłogi lub dywanu.

jimmy jv85 pro - opinie 

Za dostarczanie energii odpowiada wymienny akumulator o pojemności 20 000 mAh, który składa się z ośmiu baterii 18650 o pojemności 2500 mAh każda. Czas pracy zmienia się w zależności od zastosowanego poziomu ssania i tego, czy używana jest szczotka do podłogi. Bez szczotki podłogowej czas pracy baterii wynosi 15 minut na najwyższym poziomie ssania i 70 minut na najniższym poziomie. Jeśli szczotka do podłogi jest włączona, czas pracy baterii nieznacznie się zmniejsza do 13 minut na najwyższym poziomie i 55 minut na najniższym poziomie.

Obsługa odkurzacza bezprzewodowego odbywa się za pomocą wyświetlacza LED. Wyświetlacz pokazuje poziom ssania, stan baterii oraz przypomnienie o czyszczeniu. Komora pyłowa ma pojemność 0,6 l i jest również nieco większa od swoich bezpośrednich poprzedników. Z drugiej strony, poziom hałasu 82 dB jest dość głośny w porównaniu z konkurencją, potwierdzają to opinie o jimmy jv85 pro.

Zakres dostawy Jimmy JV85 Pro:

 • korpus główny
 • szczotka łączona
 • przystawka elektryczna do materacy
 • miękki pędzel
 • przystawka do tapicerki 2 w 1
 • przystawka 2 w 1 do szczelin i pęknięć
 • szczotka do dywanów
 • stacja ładowania
 • zasilacz sieciowy
 • elastyczny wąż
 • jeden wąż elastyczny

jimmy jv85 pro – najważniejsze informacje

Wizualnie Jimmy JV85 Pro może od razu przekonać do siebie kolorem i designem. Jakość wykonania kątnicy jest dobra, wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a okrągły pakiet baterii można łatwo wyjąć i wymienić w razie potrzeby. Mały ciemny wyświetlacz pokazuje aktualny stan baterii i odpowiedni tryb ssania. Nie ma opcji ładowania na baterii ani na kątnicy, więc trzeba korzystać z uchwytu ściennego.

Włączając JV85 Pro, zawsze startujesz w trybie Turbo, czyli na poziomie 2 z 3 możliwych. Wyjęcie jednostki filtracyjnej jest tak proste jak opróżnienie pojemnika na kurz o pojemności 0,6l. To również wyskakuje po naciśnięciu przycisku. Trzeba jednak obrócić nadgarstek lub rączkę odkurzacza w lewo, ponieważ pojemnik na kurz i filtry są umieszczone poprzecznie. Różni się od konkurencji, a także jest nieco łatwiejszy/wygodniejszy w obsłudze.

Wystarczające akcesoria o solidnej jakości. W zestawie znajduje się mnóstwo akcesoriów, czy to szczotka do dywanów, czy wałek do twardych podłóg. Konkurencja zwykle obywa się bez szczotki do dywanów lub, jeśli masz szczęście, w zestawie są dwie kompletne przystawki. Nie byliśmy w stanie sprawdzić, czy przystawki są kompatybilne z innymi wersjami serii Jimmy.

Ponadto w zestawie znajduje się elektrycznie napędzana szczotka do tapicerki, elastyczny wąż, kilka szczotek do szczelin lub wąskich miejsc, a także uniwersalna rura obracana o 90°. Zakres dostawy jest więc szeroki.

jimmy jv85 pro - najważniejsze informacje 

Kolejną fajną i praktyczną funkcją jest zginana główna rurka. Tutaj również na plecach znajduje się przycisk, który po naciśnięciu go kciukiem odblokowuje zamek. Jest to bardzo praktyczne w przypadku mebli, które znajdują się nieco wyżej, ponieważ można wtedy odkurzać bezpośrednio pod danym meblem. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wysokość mebli. Jeśli podczas używania tuby wywiera się na nią zbyt duży nacisk, mechanizm może się poluzować.

To, jak długo utrzyma się na miejscu, też jest raczej wątpliwe.

jimmy jv85 pro – test

Niewyobrażalna stacja ładowania. Stacja ładowania jest jednak niezbyt przemyślana, bo można tu przechowywać tylko 2-3 przystawki, resztę trzeba przechowywać gdzie indziej. To z kolei wprowadza pewne zamieszanie i nieporządek.

Ponadto odkurzacz bezprzewodowy można ładować tylko w stacji ładującej; z tyłu zainstalowane są styki, które nie pozwalają na ładowanie za pomocą kabla zasilającego. Nie ma też zintegrowanej opcji ładowania na wymiennej baterii. Lepiej robią to na przykład urządzenia Dreame, ale nie można z nich wyjąć baterii.

Dobra siła ssania do codziennych zabrudzeń. Jimmy JV85 Pro jest reklamowany jako najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy i to samo wychodzi na teście. Mówi się, że osiąga 200 airwatów. Ten ostatni oczywiście nie w trybie eco, a jedynie na najwyższym poziomie ssania. Całość jednak należy raczej rozumieć jako marketing, wyliczenia Dysona Airwatts na pewno się nie sumują, bo siła ssania zmieniałaby się wraz ze zmianą rury (inna średnica, inna długość) czy dołączonych przystawek. Nie ma tu stałej wartości.

Mimo to wynik ssania w naszym teście był prawidłowy. Nasza mieszanka ryżu i kaszy manny na dywanie została usunięta przy 2-3 ruchach ssania nawet w trybie Eco, a na średnim poziomie Turbo wystarczyło odkurzyć nad nią prawie raz. Na najwyższym poziomie wszystko zniknęło natychmiast. Również niewidoczne zabrudzenia zostały usunięte z dywanu, kurz, włosy, zwykłe rzeczy.

jimmy jv85 pro - test 

Normalna głośność i standardowa żywotność baterii. Być może jest tu większa siła ssania, ale nie jest to specjalnie odczuwalne. Jedyną zauważalną rzeczą jest zwiększona głośność o około 83dB. Konkurencja jest nieco cichsza i wynosi 73dB. Aby jednak uzyskać maksymalną wydajność, trzeba odkurzać na najwyższym poziomie. Jednak to również skraca czas pracy z dołączoną zginaną rurą i elektrycznie napędzaną szczotką.

W zależności od przystawki, na najniższym ustawieniu Eco otrzymujemy maksymalnie 55 minut. Na średnim ustawieniu turbo otrzymujemy około 25-30 minut, na maksymalnym tylko 13-15 minut. Trudno jednak opisać realny czas użytkowania, gdyż z pewnością zawsze będziesz na przemian korzystał z dwóch pierwszych ustawień. Niemniej jednak bez problemu powinieneś poradzić sobie ze sprzątaniem normalnego mieszkania. Oczywiście zależy to od stopnia zabrudzenia. Ładowanie akumulatora trwa jak zwykle 4-5 godzin.

jimmy jv85 pro – cena

Siła ssania może być nieco większa niż w przypadku testowanych już przez nas odkurzaczy akumulatorowych. Jednak w normalnym gospodarstwie domowym nie jest to raczej zauważalne. Przynajmniej w naszym scenariuszu, w którym odkurzane są tylko zwykłe domowe zanieczyszczenia. Kurz, włosy, sierść lub drobne zabrudzenia, które wnosisz do mieszkania wraz z butami. I szczerze mówiąc, Jimmy JV85 Pro praktycznie nie robi zauważalnej różnicy w stosunku do częściowo tańszej konkurencji z Dreame. Oczywiście w przypadku dywanu o długim runie może to wyglądać nieco inaczej.

W tej chwili uważamy, że Jimmy JV85 Pro jest trochę za drogi, jeśli osiądzie na poziomie 200-250€ to będzie to lepsza oferta, zwłaszcza, że nie do końca przekonuje nas jakość obróbki akcesoriów i poddajemy w wątpliwość trwałość.

Jimmy JV85 Pro przyciąga uwagę stwierdzeniem, że jest to najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy na rynku. Jak wspomniano w artykule, na papierze jest to prawda, nawet jeśli AirWatts powstają poprzez dziwne obliczenia mleczaków. Czysta moc silnika jest obecna również w innych konkurentach odkurzaczy bezprzewodowych. Wzięty samodzielnie, Jimmy JV85 jest z pewnością solidnym produktem o dobrych właściwościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj