jak wyczyścić pralkę ze szlamu – czarna maź – szara – jak dbać o pralkę – czym wyczyścić gumę w pralce

0

Choć pralka służy do sprzątania, to od czasu do czasu wymaga również odrobiny pielęgnacji. Tutaj dowiesz się, o czym należy pomyśleć podczas czyszczenia pralki i otrzymasz proste wskazówki, jak utrzymać jej świeży i piękny wygląd przez wiele lat.

Pralki to jedne z naszych najczęściej używanych domowych sprzętów elektronicznych, a każdy, kto ma dużą rodzinę lub małe dzieci, może poświadczyć, jak ważna jest to maszyna. Łatwo dać się nabrać na to, że Twoja szara pralka jest zawsze świeża i piękna – zwłaszcza jeśli pracuje na wysokich obrotach, ale niestety tak nie jest.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu – czarna maź – szara maź w pralce

Przykry zapach i szara maź w pralce. Twoja pralka czarna wymaga regularnego czyszczenia, aby uniknąć gromadzenia się w bębnie pleśni lub nieczystych zapachów, które w najgorszym wypadku mogą dostać się do Twoich ubrań czarna maź. To, jak często trzeba czyścić pralkę, zależy całkowicie od tego, jak często jej używasz, ale dobrym pomysłem jest ustanowienie regularnej rutyny, tak aby zwracano na nią uwagę regularnie, najlepiej kilka razy w miesiącu.

Dobra i ekonomiczna rada zapobiegać twój pralki od dostawać brudnego lub śmierdzącego czarna maź jest zawsze podążać dawkowanie rekomendacje na detergentu opakowaniu listu unikać overdosing. Jeśli użyjesz zbyt dużo detergentu, twoje pranie nie stanie się czystsze, ale powłoka starego detergentu może gromadzić się w pralce i z czasem zacznie pachnieć i może być trudna do usunięcia.

Zaletą czyszczenia pralki jest to, że większość pracy wykona ona sama. Tam są czyściciele specjalnie formułujący dla purpose, ale ty możesz właśnie równie łatwo używać rzeczy które są prawdopodobnie już przy domem w twój kuchni i dostawać właśnie dobrego rezultat, as well as save few grosze w procesie.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu - czyszczenie gumy bębna pralki - czym wyczyścić ?

Pralnia. Popularnym sposobem na uzyskanie czystego i świeżego bębna jest wymieszanie kilku łyżek wodorowęglanu sody z wodą w celu utworzenia pasty i wlanie jej do dozownika detergentu. Następnie należy wlać kilka decylitrów octu bezpośrednio do samego bębna piorącego i uruchomić program z wysoką temperaturą. Jeśli nie masz wodorowęglanu w domu, sam ocet będzie działał.Inną metodą jest użycie sztyftu do czyszczenia zmywarki. Umieszczasz tabletkę w bębnie i uruchamiasz program na dużym ogniu, najlepiej 90 stopni.

Dokładnie wytrzyj tzw. mieszek, czyli pokryty gumą obszar pomiędzy bębnem a drzwiami. To tutaj zbierają się kłaczki, brud i zanieczyszczenia, które mogły zostać w kieszeniach przed uruchomieniem pralki. Komora na detergenty i klapa. Zrób to rutyna zawsze zostawiać oba pokrywę i detergent przedział otwarty gdy ty kończyłeś domycie tak, że one suszą prawidłowo między używać pralki. Jeśli zamkniesz pokrywę i komorę, ryzykujesz, że w wilgotnej przestrzeni rozwinie się pleśń, a jeśli sprawy pójdą źle, być może będziesz musiał znosić nieprzyjemny zapach przez długi czas.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu – czyszczenie gumy bębna pralki – czym wyczyścić ?

Zobacz też czarna maź: Wycieraj wewnętrzną stronę drzwi ściereczką po każdym praniu, aby uniknąć przyklejenia się kłaczków lub powstania szorstkiej, brudnej powierzchni na szybie.  Sprytnym sposobem na utrzymanie z dala od szafy i zapobiegnięcie zbytniemu zabrudzeniu pralki jest wypłukanie mocno zabrudzonych ubrań przed rozpoczęciem cyklu prania.

A czym wyczyścić gumę w pralce? Często rzeczy takie jak dziecięce ubrania do zabawy lub inne zabłocone ubrania mogą być prawdziwymi winowajcami, które powodują, że Twoja pralka traci swoją wydajność. Najlepsze wskazówki dotyczące czyszczenia pralki. Przeczytaj o tym, jak wyczyścić pralkę za pomocą octu, wodorowęglanu sody lub kwasku cytrynowego.

Porady dotyczące czyszczenia pralki. – czym wyczyścić gumę w pralce? Nawet maszyny, które istnieją po to, by pomóc nam w doprowadzeniu rzeczy do porządku, wymagają czyszczenia. Coś, co wielu osobom umyka, a dotyczy to zwłaszcza zmywarki i pralki. Tutaj przyjrzymy się bliżej temu ostatniemu i damy kilka wskazówek, jak przejść do czyszczenia tego. Po pierwsze jednak powiedzmy, że nie ma się co dziwić, że dana pralka szara się brudzi i wymaga czyszczenia, po drugie jest to rzecz naturalna – że brud z tego, co się pierze, utknie w niej.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu - czarna maź - szara maź w pralce

Wtedy możemy wskazać na środowisko w łazience/pralni jako kolejną przyczynę. Bycie tam mokrym, gorącym i wilgotnym zapewnia dobrą pożywkę dla pleśni, na przykład, a pralka jest idealnym miejscem dla jednego czyszczenie gumy bębna pralki. Jeśli bęben Twojej pralki pachnie stęchlizną – cóż, wtedy trzeba działać i czyścić.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że upierzesz, powiesisz swoje ubrania do wyschnięcia i nadal będą one pachniały nieco starym, stęchłym i kwaśnym zapachem – nawet jeśli użyłeś pachnącego płynu do płukania tkanin. Na szczęście czyszczenie pralki nie jest wielką sztuką, ani też długotrwałym przedsięwzięciem wymagającym użycia wielu specjalnych – drogich i ostrych – detergentów. Nie, wskazówki, które zaraz podamy, są łagodne zarówno dla danej maszyny, jak i dla naszego otoczenia.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu – jak dbać o pralkę

Czyszczenie pralki za pomocą wodorowęglanu sody i octu. Pierwsza wskazówka dotycząca czyszczenia pralki obejmuje użycie wodorowęglanu sody – coś, co można kupić w lokalnym sklepie spożywczym – i octu. Soda oczyszczona sprawdza się również w innych dziedzinach sprzątania – jest świetna do udrożniania odpływów (wsypujemy wodorowęglan do zlewu, zalewamy octem, pozwalamy mu wsiąknąć, zagotowujemy wodę i wlewamy – gotowe) oraz do czyszczenia lodówki (wlewamy wodorowęglan na wilgotną ściereczkę i wycieramy).

jak dbać o pralkę? Ocet ma te same jasne i pozytywne właściwości co wodorowęglan i jest pokarmem, który powinien znaleźć się w pralni, a nie w spiżarni. Ocet jest idealny do rozpuszczania osadów takich jak kamień. Jeśli masz problem z brudnymi płytkami i fugami, butelka octu – rozcieńczonego ciepłą wodą – może być rozwiązaniem; spryskaj się – pozwól mu nasiąknąć – i pocieraj czystą szczoteczką do zębów i szmatką. Twoje płytki znów będą jak nowe.

Sama formuła polega na tym, że wodorowęglan wiąże ze sobą wilgoć i brzydkie zapachy, natomiast ocet usuwa osady. Więc jeśli chodzi o Twoją pralkę, wodorowęglan i ocet są idealne i pomyśleliśmy, że pokażemy Ci, jak to zrobić:

Wymieszaj cztery łyżki stołowe wodorowęglanu z czterema łyżkami stołowymi wody. Wymieszać razem, aby powstała pasta. To będzie twój proszek do prania. Odmierz cztery łyżki stołowe octu i wlej to do bębna. Wlej mieszaninę sody oczyszczonej i wody tam, gdzie będzie znajdował się detergent. Uruchomić program na najwyższej temperaturze. Zakończ, czyszcząc wokół otworu za pomocą gąbki. Następnie można przetrzeć urządzenie niewielką ilością wody.

Czyszczenie pralki za pomocą kwasku cytrynowego – jak dbać o pralkę. Ocet może być prawdziwym all-rounder jeśli chodzi o czyszczenie i sanitizing. Ale, ma też bardzo mocny zapach a jak wyczyścić gumę w pralce. Niektórzy po prostu nie mogą znieść jego zapachu, a ocet ma właściwości żrące, przez co wskazane jest noszenie rękawiczek. Jeśli użyjesz octu, poczujesz trochę ciężki oddech i będzie trochę szczypać w oczy – nie jest to niebezpieczne, ale jest trochę denerwujące.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu – media markt suszarka na pranie

Z tego powodu pomyśleliśmy, że damy ci małą wskazówkę bonusową jak wyczyścić gumę w pralce i na temat innej opcji, jeśli chodzi o czyszczenie pralki – czyli jak wyczyścić pralkę ze szlamu. Mianowicie poprzez zastosowanie kwasu cytrynowego i kwasu askorbinowego. Te dwa kwasy usuwają pleśń i inne osady.

jak wyczyścić pralkę ze szlamu - media markt suszarka na pranie

Dodatkowo zapewniają piękny zapach w media markt suszarka na pranie, który będzie się roznosił po całym domu. Bardzo przyjemne. Ważne, aby mieć odpowiednią ilość kwasku cytrynowego w pralce. Co potrzebujesz: Woda – sześć litrów. 12 tabletek do zmywarki. Pół torebki kwasu askorbinowego. Pół torebki kwasku cytrynowego w pralka czarna.

Jak:

  • Zacznij od wymieszania w ciepłej wodzie pół torebki kwasu cytrynowego i pół torebki kwasu askorbinowego. Następnie do bębna wlewamy sześć litrów wody i dodajemy mieszaninę dwóch kwasów.
  • Uruchom pralkę na najdłuższym – i najgorętszym – możliwym programie; jeśli to możliwe, włącz na koniec program płukania.
  • Otwórz filtr i opróżnij go.
  • Weź sześć tabletek do zmywarki i włóż je do przegródki, do której normalnie wlewasz detergent. Uruchom ponownie ten sam długi – i gorący – program.
  • Oczyścić fałdy gumowe gąbką
  • I znowu – sześć tabletek do zmywarki, najdłuższy i najgorętszy program i płukanie.
  • Wytłumić maszynę pozostawiając otwarte drzwi.
  • Zrobione!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj