EXPOShooting

Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu

7 - 9 kwietnia 2017

Dziękujemy za udział w Targach EXPOShooting i zapraszamy do odwiedzenia kolejnej edycji w 2018 roku!

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR" 

 

 

 

Nowości i premiery podczas Targów EXPOHunting i EXPOShooting 2017:

 

 

D.A.S. AGAT - dystrybutor produktów 3M PELTOR [STOISKO 50]Aktywny ochronnik słuchu ProTac Hunter marki 3M PELTOR

 
ProTac Hunter to jeden z dwóch najnowszych, aktywnych ochronników słuchu światowego lidera - marki 3M PELTOR. Model oferowany jest w bardzo atrakcyjnej cenie !!!  Został wprowadzony do sprzedaży przez producenta w ostatnich miesiącach. W tak krótkim czasie zdołał już zdobyć bardzo duże grono użytkowników i cieszy się stale rosnącą popularnością !!!
 
ProTac Hunter posiada smukłe czasze - dzięki czemu umożliwia wygodne składanie się z broni długiej – i zapewnia wytłumienie hałasu na poziomie 26dB. Został wyposażony w gniazdo 3,5mm, do którego można podłączyć krótkofalówkę lub tel. komórkowy. 
 
Produkt został przebadany zgodnie normą EN352 dot. ochrony słuchu i posiada znak CE.
 
Więcej informacji...
Film o produkcie...

 

 

Aktywny ochronnik słuchu ProTac Shooter marki 3M PELTOR
 

ProTac Shooter to jeden z dwóch najnowszych, aktywnych ochronników słuchu światowego lidera - marki 3M PELTOR. Model oferowany jest w bardzo atrakcyjnej cenie !!!  Został wprowadzony do sprzedaży przez producenta w ostatnich miesiącach. W tak krótkim czasie zdołał już zdobyć bardzo duże grono użytkowników i cieszy się stale rosnącą popularnością !!!

 

ProTac Shooter posiada większe czasze - dzięki czemu zapewnia podwyższony poziom wytłumienia hałasu 32 dB. Został wyposażony w gniazdo 3,5mm, do którego można podłączyć krótkofalówkę lub tel. komórkowy. 

 

Produkt został przebadany zgodnie normą EN352 dot. ochrony słuchu i posiada znak CE.

 

Więcej informacji...
Film o produkcie...

 

 
Elektroniczne aktywne wkładki do uszu LEP-100

 
Absolutna nowość w ofercie 3M PELTOR – LEP-100 to elektroniczne wkładki do uszu o aktywnym tłumieniu, które służą nie tylko do ochrony słuchu, ale jednocześnie - dzięki możliwości słyszenia dźwięków otoczenia -  zwiększają świadomość sytuacyjną użytkownika. Dzięki nim możemy swobodnie komunikować się z otoczeniem, odbierać dźwięki ostrzegawcze oraz słyszeć zbliżające się osoby lub podchodzącą zwierzynę. LEP-100 wykorzystują technologię, która analizuje poziom dźwięków na zewnątrz ochronnika i pozwala wzmacniać je do bezpiecznych poziomów. W przypadku pojawienia się hałasu impulsowego skutecznie chronią nasz słuch poprzez automatyczną reakcję na hałas i błyskawiczne przejście w tryb ochrony.

 

Więcej informacji...
Film o produkcie...
Delta Optical Sp.j. G.Matosek , H.Matosek [STOISKO 171]Lornetki CHASE, Premiera IWA 2017. Nowa seria kompaktowych lornetek o pryzmatach dachowych. Najwyższa jakość optyki, uniwersalne parametry, 10-cio letnia gwarancja.

Termowizory obserwacyjne Pulsar.
Delta Optical oficjalny przedstawiciel firmy Pulsar na rynku Polskim zaprasza uczestników targów do zapoznania się z nowościami Pulsara. Oferta firmy Pulsar została gruntownie zmodernizowana, nowe modele są zdecydowanie tańsze od ich poprzedników.

Pulsar Helion to nowy wodoszczelny  korpus termowizora ze zintegrowanym akumulatorem.. Zasięg detekcji do 1800 m przy rozdzielczości detektora 640x480 pikseli - model Pulsar Helion XP50. 

Pulsar Quantum LITE zasięg detekcji do 900 m przy sugerowanej cenie 6500,- zdecydowanie najtańszy termowizor tej jakości na rynku!. Rozdzielczość detektora 384x288 pikseli.
Szczegółowe dane na stronach:
 


 

FOMEI A.S.  [STOISKO 25]

 

Lornetka Fomei 20-60x85 Foreman PRO ED

Lornetka ma pryzmaty dachowe Schmidta-Pechana wykonane ze szkła BaK-4 oraz szkło niskodyspersyjne w obiektywach, jest wypełniana azotem i wodoodporna. Jej parametry 8×56 powoduję, że jest instrumentem typowo nocnym o dużej źrenicy wyjściowej. Korpus wykonano z lekkich lecz wytrzymałych poliwęglanów i jest obita gumą.

Lornetki serii Leader objęte są 5-letnią gwarancją dystrybutora.

 

Charakterystyka:

 

Powiększenie:                         8 x
Średnica obiektywu:                 56 mm
Minimalna odległość ostrzenia:  3m
Jasność względna:                   49
Źrenica wyjściowa:                    7 mm
Pryzmaty:                               Bak4
Wykończenie soczewek:           FMC ED PRO
Gniazdo statywu:                     tak
Waga:                                    1100g

Więcej informacji...

 

 

 

LUNETA FOMEI FOREMAN 6-24x50 HTC PRO, (THC)

Fomei FOREMAN to topowa seria lunet celowniczych tej czeskiej marki. Produkty FOMEI dostępne są na rynku europejskim od 1990r i przez ten czas zdobyły uznanie wielu strzelców. Optyka Fomei to doskonałe połączenie atrakcyjnej ceny i dobrej jakości.

Luneta Fomei FOREMAN HTC PRO 6-24 x 50mm jest dedykowana do strzelania sportowego na długich dystansach. W lunetach zastosowano optykę HTC oraz niwelację błędu paralaksy. Duży zakres powiększenia, wysoka transmisja światła oraz bardzo dobra odporność na wstrząsy w połączeniu z atrakcyjną ceną i 5-letnią gwarancją dają korzystny kompromis dla każdego myśliwego.

Dwie wersje siatki celowniczej wyryte w szkle
Lunety Fomei FOREMAN występują w 2 wersjach różniących się od siebie zastosowanym modelem siatki celowniczej, która jest wyryta bezpośrednio w podłożu szklanym:

 • THD – siatka z punktem o średnicy 0,2 MOA
 • THC – siatka z krzyżem w środku pola


Korekta paralaksy od 23m do ∞
Wysoka transmisja światła dzięki optyce HTC
Wysoka wytrzymałość mechaniczna
Korekcja o 1/8 MOA i ergonomiczne pokrętła

 

Więcej informacji...

 

 

IBO.PL [STOISKO 54 i 79]

 

Luneta celownicza Bering Optics Hunt 3-12x56 IR z podświetlanym punktem celowniczym
Bez ograniczenia kalibru, 10 lat gwarancji, przetestowana, producent USA texax. W ofercie pozostałe modele serii myśliwskiej i sportowej.

SPROMISE Fotopułapka Spromise S358 12Mpx 940nm MMSGPRS
Jedyny model na rynku z możliwością wysyłania zarówno zdjęć jak też filmów na e-mail. Full HD, Łatwa w obsłudze. Doskonała na złodzieja i zwierzynę, niewidzialny iluminator do zdjęć nocnych. Cena z vat 1592 PLN


Próżniowa zgrzewarka do folii FoodSaver FFS005X - Doskonała ergonomia i funkcjonalność, niezawodność. Pojemnik na folię i nóż zabudowany w korpusie, Automatyczne wysysanie powietrza oraz zgrzewanie folii, przystępna cena.  

 

 

KALIBER SP. Z O.O. [STOISKO 184]

 

 

Nighthunter 8x56

Nighthunter 8x56 to nowy model, który różni się od swoich poprzedników nowym designem, lepszą transmisją światła oraz większym polem widzenia na 1000 metrów.

Najnowszy model Nighthuntera 8x56 to efekt blisko 70-letniego doświadczenia marki Steiner w projektowaniu optyki. Steiner Nighthunter to idealna lornetka do nocnych obserwacji.

To, co czyni z Nighthuntera nieocenionego towarzysza podczas polowania w warunkach niedostatecznego oświetlenia to transmisja światła, która w prezentowanym modelu wskoczyła na jeszcze wyższy poziom w stosunku do swoich poprzedników. Mając przy sobie nowego Nighthuntera nic ci nie umknie, czego nie można powiedzieć o innych myśliwych wykorzystujących optykę konkurencyjnych producentów.

Obraz, który można dostrzec przez obiektywy Nighthuntera 8x56, charakteryzuje się wysoką rozdzielczością. Dzięki systemowi Sports-Auto-Focus gwarantującemu ostry obraz od 20 metrów do nieskończoności, nie ma potrzeby ponownej regulacji.

Nowy Nighthunter 8x56 oferuje również zwiększone pole widzenia. Dla porównaniaw Nighthunterze Xtreme 8x56 wynosiło ono 112 metrów. W przypadku nowego modelu jest to aż 135 metrów na 1000 metrów.W komplecie z lornetką znajduje się etui, osłonki obiektywu, osłonki przeciwdeszczowe oraz pasek ClicLoc.

 

Więcej informacji...

 

 

Tikka T3X TAC A!

Najlepszy karabin w swojej klasie dla strzelca sportowego

 • 10-cio nabojowy metalowy magazynek
 • Szyna Picatinny 0-MOA pełnej długości
 • Łoże przednie w systemie M-LOK długości 13,5” z możliwością dostosowania do wymagań strzelca
 • Osada spełniająca specyfikacje MIL/LE
 • Regulowana baka (wysokość, kąt nachylenia)
 • Regulowana stopka kolby wykonana z miękkiej gumy

 


MACTRONIC  [STOISKO 115]

 

Night Hunter 02


Night Hunter 02 to latarka odporna na wodę i upadki, która zapewnia światło nawet przez 56 godzin. Moc 915 lumenów sprawia, że nawet w gęstym lesie nic nie umyka uwadze w odległości do 400 metrów. Dzięki zastosowanym filtrom RGB zwierzyna nie płoszy się, a wzrok użytkownika z łatwością przystosowuje się do słabych warunków oświetleniowych. Wyposażona w funkcję focus latarka pozwala na łatwą regulację rozproszenia światła i skupienie się na konkretnym punkcie lub dużej połaci lasu.


Więcej informacji...

 

 

METRISON [STOISKO 85]FH10 Specjalnie dla myśliwych!
 
Latarka z Zoomem, czyli regulacją ogniskowej soczewki, pozwalające na skupianie i rozpraszanie strumienia światła.
Można pomyśleć że 700 lumenów to niewiele. Nic bardziej mylnego. Układ zmiennej ogniskowej soczewki pozwala uzyskać światło przewyższające zasięgiem wiele mocniejszych konstrukcji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania polegającego na przesuwnym systemu diód uzyskano efekt błyskawicznego dostępu do różnokolorowego światła. Dzięki diodom a nie filtrom natężenie światła zielonego i czerwonego jakie emituje FH10 jest nieosiągalne dla latarek w których stosuje się klasyczne filtry na głowicy. Efekt dodatkowo potęguje możliwość skupienia wiązki co w rezultacie daje światło o intensywności przypominające te które emituje oświetlacz laserowy. Zasięg latarki to imponujące 500 metrów dla światła białego oraz niespotykanie przy klasycznym filtrze 345 metrów dla zielonego i 225 metrów dla czerwonego.
Nowością są też użyte diody XP-L HI V3 dla światła białego, XP-E2 P2 dla światła czerwonego i LT CP7P dla światła zielonego.
FH10 jest latarką o klasycznym tubusie o średnicy 1 cala zasilaną akumulatorem 18650. Ponadto latarkę możemy sterować zdalne za pomocą włącznika żelowego TR10NS.
 
 
 

PHU TRAP  [STOISKO 100]

 

Therm-App

 

 

PHU TRAP to wyłączny dystrybutor na Polskę urządzenia Therm-App izraelskiej firmy OPGAL. Therm-App to wysokiej rozdzielczości kamera termowizyjna dla telefonów z systemem Android. Pozwala uzyskać wyraźny obraz zwierząt lub ludzi niezależnie od oświetlenia i warunków pogodowych - w  wysokich trawach, w gąszczu krzewów lub w miejscach zalesionych. Wykrywa cele wielkości człowieka w odległości do 500m, a wielkości pojazdu w odległości do 1500m. Kompaktowa i lekka kamera z wymiennymi obiektywami umożliwia użytkownikom nagrywanie i udostępnianie wysokiej jakości obrazów termowizyjnych i nagrań video.

 

 

PORADNIK ŁOWIECKI [STOISKO 164]

 

Kamera / fotopułapka Ereagle model E1.


Fotopułapka o zadziwiających parametrach technicznych. Poradnik Łowiecki jest pierwszym prezentującym w Polsce ten model fotopułapek. Fotopułapki Ereagle serii E wyróżniają: odzwierciedlenie rzeczywistych kolorów, doskonała ostrość, wyjątkowa kompresja pozwalająca na zapis doskonałej jakości obrazów przy wyjątkowo niskiej objętości co pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie kart pamięci.

Więcej o tej wyjątkowej fotopułapce można przeczytać na stronie internetowej, gdzie zamieszczone zostały informacje o testach, parametrach technicznych i przykładowe zdjęcia oraz filmy wykonane tą fotopułapką.

 

 

theHunter CALL OF THE WILD

Nowa odsłona kultowej gry – symulatora polowań. 14 marca 2017 roku odbyła się premiera pudełkowej, polskiej wersji tej gry. Na stoisku Poradnika Łowieckiego będzie można przetestować grę na wirtualnym polowaniu.

UWAGA – w konkursie z wiedzy o łowiectwie, który odbędzie się podczas trwania targów EXPOHunting, do wygrania dwie pełne wersje gry theHunter!

Artykuł, zapowiedź premiery gry dostępne na stronie internetowej...

 

PPHU Kolba Łukasz Matuszczak [STOISKO 190]

 

Piła ręczna składana Silky Gomboy 240-10

 

Profesjonalne piły ręczne japońskiej marki Silky powstały w oparciu o wielowiekową tradycję wytwarzania niezawodnych narzędzi tnących oraz nowoczesne technologie. Połączenie to sprawia, że narzędzia Silky osiągają dużą wytrzymałość oraz ostrość dzięki której uzyskujemy wysoką efektywność cięcia.

Brzeszczoty pił ręcznych Silky Gomboy wykonane są z wysokowęglowej stali, a ich kształt precyzyjnie wycinany jest laserem. Powierzchnia piły jest chromowana, co zabezpiecza ją przed rdzewieniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych na ostrze. Główną zaletą pił Gomboy są zęby brzeszczotu.

Piły Silky Gomboy wyposażone są w ergonomiczną rękojeść wykonaną z wytrzymałego i gumowanego tworzywa. Materiał rękojeści zapobiega wyślizgiwaniu się piły z ręki oraz zapewnia wygodną i pewną pracę. Przecinane powierzchnie są więc idealnie gładkie. Cięcie wykonuje się przyciągając ostrze do siebie bez użycia nadmiernej siły.

Ręczna składana piła Silky model Gomboy wyposażona jest w ostrze o długości 240 mm oraz funkcjonalne etui, które zabezpiecza piłę podczas przenoszenia. Dzięki możliwości złożenia piły (dwie pozycje ustawienia ostrza w pozycji otwartej) uzyskujemy kompaktowe narzędzie, które nie zajmuje dużo miejsca w plecaku turystyczym lub podręcznej torbie myśliwego.

 

Więcej informacji…

 

 

Forkiet wspornik Primos Steady Rest

 

Forkiet Primos Steady Rest to profesjonalna stabilizacja broni dla każdego strzelca i myśliwego.

 

Kluczowe rozwiązania

 

 • Unikalna konstrukcja przekierowuje wagę osadzonej broni blisko podłoża, zapewniając solidne oparcie
 • Może być wykorzystywany jako dwójnóg lud trójnóg (statyw)

Cechy

 • Mikro regulacja wysokości na przedniej nodze
 • Zintegrowana blokada nóg pozwala na regulację dwóch nóg jednocześnie
 • Pasek pomiędzy trójnogiem a dwójnogiem pozwala na regulację odległości pomiędzy tymi elementami
 • Pasek służy także do przenoszenia wspornika na ramieniu
 • Pełna regulacja wysokości od pozycji siedzącej po stojącą

 

Zastosowanie

 • Sprawdzony podczas polowań i strzelaniu na dalekim dystansie
 • Stanowi doskonały przenośny stojak na broń

 

Więcej informacji...

 

Kolimator holograficzny Vortex Razor AMG UH-1

Kolimator holograficzny Vortex Razor AMG UH-1 to większa precyzja i szybkość działania podczas treningu, manewrów oraz polowania. W przeciwieństwie do klasycznych kolimatorów siatka, czy też plamka wyświetlana jest na ekranie holograficznym. Oznacza to brak konieczności wyszukiwania plamki, co w przypadku początkujących strzelców stanowiło pewnego rodzaju ograniczenie czasu reakcji. Z kolimatorem Vortex Razor AMG UH-1 zarówno początkujący jak i doświadczeni strzelcy znacznie skracają czas reakcji i zwiększają szansę na oddanie celnego strzału.
Zastosowanie nietłukących powłok XR Plus zwiększyło odporność kolimatora i poprawia transmisję światła. Wszystkie wrażliwe elementy zostały ukryte pod wytrzymałą obudową co dodatkowo zwiększyło trwałość tego zaawansowanego kolimatora.

 

Więcej informacji...  

 

 


Systemy Informatyczne Krzesiński.pl  [STOISKO 64]

 

EPI – Oprogramowanie dla Łowiectwa

 • Najlepiej oceniany program dla Kół Łowieckich – EPI!
 • Nowy sezon łowiecki – nowe funkcje w EPI, taką już mamy zasadę!!
 • Możliwości skarbnika podczas generowania dokumentów, znów są większe! Łow-1 w kilka sekund, PIT-8C na dwa kliknięcia.
 • Łowczy RPŁ przygotuje w 5 minut, wraz z pozyskaniem z poprzedniego sezonu.
 • Udostępniony został również moduł TeleEPI – Telefoniczna Ewidencja Polowań, teraz nawet za pomocą telefonu stacjonarnego dokonasz wpisu na polowanie!

Więcej informacji...