EXPOHunting

Międzynarodowe Targi Łowieckie

16 - 18 marca 2018

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Relacja z targów EXPOHunting 2017

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Bowhunting i łucznictwo 3D

 

Bowhunting jest formą myślistwa, polegająca na użyciu łuku i strzał do pozyskania zwierzyny. Polowanie przy użyciu łuku (ang. bowhunting) jest świadomym wyborem myśliwego pomiędzy zaawansowanymi technologicznie broniami palnymi na rzecz wypracowania umiejętności biegłego posługiwania się łukiem i podchodzenia lub zasadzania się na zwierzynę na dużo bliższe odległości niż w klasycznym polowaniu. Ze względu na walory ekologiczne i humanitarne oficjalnie promuje je C.I.C. - międzynarodową organizację łowiecką.


Łucznictwo 3D W Polsce do tej pory mieliśmy styczność z jedną formą łucznictwa - tarczową odmianą FITA. Dyscyplina ta jest przeznaczona dla zawodników z kategorii łuków klasycznych i bloczkowych. Łucznictwo 3D polega na oddaniu 28 strzałów do 28 makiet zwierząt wykonanych z tworzyw sztucznych (po jednym strzale do każdej makiety). W przeciwieństwie do standardowych zawodów odległości do celów nie są znane, a znajdują się w odległości 5-45 metrów. Zawody odbywają się zawsze na świeżym powietrzu, w pagórkowatym terenie, częściowo zalesionym.

 

 

Podczas 3 dni targów oddalismy do Państwa dyspozycji strzelnice, która pozwoliły szkolić się pod okiem najbardziej utalentowanych polskich łuczników. Taka forma współzawodnictwa oraz zabawy zdobywa coraz większą liczbę zainteresowanych, o czym dobrze wie organizator zabawy: Centrum Łucznicze S.C. K. i L. Socha [156]. Zapraszaliśmy również na stoisko PBA - Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego [65]. Jego członkowie odpowiedali na wszelkie pytania związane z arkanami tej sztuki oraz zaprosili na pokazy specjalne.