EXPOHunting

Międzynarodowe Targi Łowieckie

16 - 18 marca 2018

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Relacja z targów EXPOHunting 2017

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Koncerty sygnalistów

 

Podczas tegorocznej edycji EXPOHunting można było posłuchać koncertów muzyki myśliwskiej. Podczas trzech dni targowych wysłuchali Państwo:


  • Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach
  • Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Lublinie
    "Czar Polesia"
  • Prezentacji sygnałów myśliwskich Zespołu Sygnalistów z Technikum Leśnego w Brynku
     

Sygnaliści z Brynka to zespół wielce utytułowany. Historia zespołu sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Była to jedna z pierwszych tego typu grup jakie powstały w powojennej Polsce. Obecnie opiekunem i instruktorem Zespołu jest Pan Artur Kanawka. Zespół pod jego kierunkiem wielokrotnie stratował w konkursach sygnalistów myśliwskich zajmując czołowe miejsca. Swoimi występami uświetniają nie tylko uroczystości szkolne, ale także święta państwowe i branżowe. W roku 2015 Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbywał się w Brynku i Koszęcinie. W tymże konkursie zespół stanął na podium zdobywając 3 miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej MB. Tym razem wystąpią w Expo Silesia.

 

Zachęcamy do posłuchania:

Brynek 2011 -https://youtu.be/QXZZgdTzupM

Człuchów - Rynek OFMM 2014 - https://youtu.be/45ftNWRbwpw

Sosnowiec - Targi EXPOHunting 2014 -https://youtu.be/M8HOUydzE_A 

 

Link do strony Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku

Link do strony Zespołu Sygnalistów Mysliwskich TL w Brynku

Link do Fanpage'a Zespołu Sygnalistów Myśliwskich TL w Brynku

http://www.tlbrynek.edu.pl


Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach został powołany 7 grudnia 2016 roku. Zadaniem zespołu jest propagowanie i krzewienie kultury, tradycji leśnej i łowieckiej, kształtowanie pozytywnego wizerunku leśnika i leśnictwa, oraz promocja leśnictwa i leśników poprzez prezentowanie sygnałów i muzyki na rogach myśliwskich. W skład zespołu wchodzą pracownicy jednostek organizacyjnych RDLP w Katowicach, ale także osoby z poza Lasów Państwowych.
 


W 2017 roku zespół zapewnił oprawę muzyczną m.in. na Targach EXPOHunting 2017, w trakcie mszy świętej z okazji XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników na Jasną Górę, oraz w czasie koncertu kolęd na mszy świętej w Bazylice w Katowicach - Panewnikach. Zespół uczestniczył również w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Nowym Sączu. 

 

Na tegorocznych Targach EXPOHunting będziemy mogli ich zobaczyć i usłyszeć 16 marca o godz. 12.30 na uroczystości otwarcia Targów, a także w godzinach późniejszych m.in. na stoisku Lasów Państwowych.


Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie „Polesia Czar” rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. Ma na swym koncie udział w wielu Konkursach Sygnalistów, takich jak: Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w ZSL w Biłgoraju i Konkurs „O Róg Zbramira”, organizowany w Niepołomicach przez RDLP w Krakowie. Koncertował również wraz muzykami  Filharmonii Lubelskiej we Francji i w Niemczech. Swoimi występami uświetnia uroczystości o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, m.in.: „Dni Lasu”, Krajowe Zawody Strzeleckie organizowane przez  RDLP w Warszawie, Regionalne Zawody Strzeleckie w Lublinie, Rajd Leśnika, imprezy o charakterze edukacyjnym i promocyjnym organizowane przez Lasy Państwowe. Zapewnia oprawę muzyczną w czasie uroczystości religijnych, takich jak msze święte w Katedrze Lubelskiej, Światowe Dni Młodzieży w Sandomierzu, Pielgrzymka Leśników w Kodniu, msze Św. Huberta w Kościołach na terenie RDLP w Lublinie.


Na EXPOHunting 2018 „Czar Polesia” wystąpi z okazji 15-lecia swojej działalności na scenie głównej w sobotę 17 marca o godzinie 10.15 oraz o godz. 17.00, a także w godzinach późniejszych m.in. na stoisku Lasów Państwowych.
Serdecznie zapraszamy!