EXPOHunting

Międzynarodowe Targi Łowieckie

16 - 18 marca 2018

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Relacja z targów EXPOHunting 2017

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Sokolnictwo


Miłośników  ptaków drapieżnych, a w szczególności zwolenników polowań z sokołami  zaprosiliśmy na prezentację ptaków drapieżnych. Na targowej scenie oraz na stoisku nr  185 zaprezentowali się podopieczni Sokolników z Klubu Gniazdo Sokolników, a ich właściciele opowiadali o ich zwyczajach, roli w przyrodzie oraz wykorzystaniu podczas polowań.


Gniazdo Sokolników zostało utworzone w roku 1972 jako specjalistyczna sekcja Polskiego Związku Łowieckiego podlegająca Zarządowi Głównemu. Głównymi zadaniami Gniazda jest kultywowanie tradycji i sztuki sokolnictwa oraz działalność na rzecz ochrony ptaków drapieżnych. Obecnie do Gniazda należy około 150 osób z całego kraju. Oprócz polowania z ptakami łowczymi członkowie prowadzą również: hodowlę i rehabilitację ptaków drapieżnych, reintrodukcje sokołów wędrownych, ochronę biologiczną obiektów i upraw, a także pokazy układania ptaków oraz lekcje edukacyjne.
 
   

 
 
Wystawy przyrodnicze

Wystawy egzotycznych trofeów przygotowała Pracownia Preparatorska „Taxidermy" K. Wnęczak [stoisko numer 195]. Na stoisku goście poznawali tajniki sztuki preparowania oraz mogli na żywo obserwować pracę preparatora podczas przygotowywania medalionów kozła sarny, muflona i koziorożca.

 

Wystawę trofeów i fotografii przedstawił również Klub Safari [stoisko nr 2]. W ubiegłym roku zwiedzający mogli obejrzeć naturę z północy - m.in. niedźwiedzia polarnego. Czym zaskoczyli nas tym razem? Czekały na Was trofea z najdalszych zakątków Afryki, m. in.: dzikie koty [lew, gepard, lampart i dziki kot afrykański]. Jak walczą na co dzień o przetrwanie afrykańscy konkurenci? O tym "opowiadał" Wam ratel ze żmiją, zebra i hiena oraz warthog i guziec. Wystawę odwiedziły również impala, springbok, steenbok i strusie!

  
    

 

 

Kamizelka balistyczna dla psa w klasie IIIA

 

Ten ciekawy eksponat polskiego producenta można było obejrzeć na stoisku firmy K9Thorn [nr 92].

Przy projektowaniu nowej kamizelki balistycznej konsultowaliśmy praktyczne rozwiązania z przewodnikami służb policyjnych i żołnierzami jednostek specjalnych. Dzięki tej współpracy powstała unikalna konstrukcja nośna, która dzięki regulacji może pomieścić różne wielkości psów. Kształt kamizelki został zaprojektowany tak, aby dać psu maksymalną wygodę i pełną mobilność. Konstrukcja ta pozwala na szybkie założenie i ściągnięcie kamizelki. Kamizelka K9 Thorn jest wykonana na poziomie III-A do ochrony organów przed postrzałem z broni i odłamkami. Uprząż posiada uchwyty do podnoszenia psa, V-ringi aluminiowe o wytrzymałości 20 kN do podpięcia psa przy transporcie linowym i podwójny zestaw pasów pod klatką piersiową. Pasy mają wytrzymałość 20 kN i odpowiednio dużą regulację. Taśma poliamidowa Pa6 wytrzymałości 20kN. Do zapięcia pasów zastosowaliśmy klamry Cobra. To produkt renomowanej austriackiej firmy Austrialpin stosowany przy wspinaczce wysokogórskiej i sportach ekstremalnych. Produkt o wytrzymałości 18 kN w pętli. Regulator Austrialpin z lotniczego aluminium o wytrzymałości 15 kN.