BCC Dzieciom

30 listopada 2012

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"BCC DZIECIOM 2012


Tym razem spotykaliśmy się w Expo Silesia 30 listopada. To była kolejna dziewiąta już edycja imprezy "BCC Dzieciom" organizowana przez Katowicką Lożę Business Centre Club dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego. Wydarzenie to w Expo Silesia odbyło się po raz piąty. I po raz piąty kilkuset dzieciakom z regionu zapewniliśmy kilka godzin wspaniałej zabawy. Całość imprezy ze sceny poprowadził sam Święty Mikołaj wspomagany przez swoich pomocników. A na zakończenie wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali świąteczne paczki.


       

Do jej organizacji tegorocznej edycji BCC Dzieciom włączyli się m.in.: Prezydenci: Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Gliwic, Zabrza, Chorzowa i Rudy Śląskiej; zarząd Centrum Targowo – Wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu; Wojewódzki Sztab Wojskowy, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Patronatu Honorowego imprezie udzielił Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.


Dla dzieci było przygotowanych wiele atrakcji o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Dzięki zaangażowaniu WSzW powstał mini poligon ze specjalistycznym sprzętem i pojazdami wojskowymi. Dużym powodzeniem cieszyło się policyjne miasteczko z zawodami precyzyjnej jazdy na rowerze oraz prezentacja technik kryminalistycznych z zakresu daktyloskopii. Nie lada atrakcją dla dzieci był występ katowickich mażoretek, prezentacja walki szermierczej oraz pokazy walki karate i capoeira.

Największą niespodzianką dla Dzieci był koncert Libera i towarzyszącej mu Natalii Szroeder – dzieci mogły zobaczyć swoich idoli, uścisnąć im dłoń, a nawet zdobyć ich autograf.

Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Co można znaleźć na końcu tęczy?” ogłoszony przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Międzynarodowy Port Lotniczy Pyrzowice. Najlepsze prace zostały nagrodzone i trafią na specjalną wystawę w Porcie Lotniczym.
                   
Dzięki pomocy kilkudziesięciu śląskich firm, ponad 1500 dzieci z 50 zaproszonych placówek, otrzymało świąteczne paczki ze słodyczami, zabawkami, artykułami szkolnymi i książkami.


Inicjatorem wszystkich edycji „BCC Dzieciom” jest Kanclerz Loży Eugeniusz Budniok.

Eugeniusz Budniok: „Jestem szczerze zobowiązany za tak znaczące zaangażowanie się wszystkich tegorocznych Mikołajów. Sądzę, że takie przedsięwzięcia ugruntowują nasz pozytywny wizerunek. Wspólnymi siłami udało nam się oderwać od szarej rzeczywistości dzieci, których los jest i tak trudny, wymagający szybkiego dojrzewania i borykania się z bardzo dorosłymi problemami. Kilkaset dzieci przez te kilka godzin w sposób żywiołowy i z pełnym zaangażowaniem bawiło się w miłej, życzliwej atmosferze. Dziękuję!”


Tu można się zapoznać z listą wszystkich Mikołajów BCC Dzieciom 2012 .


Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć z tegorocznej edycji wydarzenia, a także z poprzednich lat:

lub filmu z roku 2010.PATRONAT HONOROWY

 

       

 

 

         Wojewoda Śląski        

Pan Zygmunt  Łukaszczyk

    

   

MIKOŁAJE ORGANIZATORZY