Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
ExpoOPAKOWANIA - premierowe targi opakowań zakończone sukcesem ! 
(2017-11-17) wróć do strony głównej


W dniach 21-22 listopada 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA. To nowe unikatowe wydarzenie targowe zgromadziło ponad 100 Wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali maszyny i urządzenia do produkcji opakowań oraz gotowe produkty. Targi były miejscem do pozyskania nowych kontraktów, a także do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami z branży. Podczas wydarzenia prezentowały się firmy, organizacje, instytucje oraz wydawnictwa specjalistyczne związane z produkcją i technologią opakowań, etykiet, druku i recyklingu. W jednym miejscu spotkały się osoby reprezentujące branżę, kadrę zarządzającą i inżynierską w zakładach przemysłowych, dyrektorzy oraz specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, menadżerowie ds. marki, a także projektanci, dystrybutorzy, technolodzy opakowań oraz specjaliści z działów badań i rozwoju. W sumie targi odwiedziło 1850 branżowych specjalistów.
Pierwszej edycji Targów Opakowań towarzyszyły interesujące seminaria. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie organizowane przez Partnerów targów oraz Expo Silesia pt. „Opakowania w Przemyśle”, natomiast drugiego dnia miało miejsce Seminarium pt. „Współczesne opakowania - perspektywy rozwoju". Organizatorami tego wydarzenia było Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk z Zabrza oraz Expo Silesia. Podczas obu spotkań grono wybitnych specjalistów i autorytetów z branży podzieliło się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Eksperci poszerzyli horyzonty uczestników, zainspirowali i wprowadzili w innowacyjne technologie opakowań.
W ramach targów zorganizowana została Strefa BIZNESmeeting, czyli Sesja Spotkań B2B. Była to specjalnie zaaranżowana przestrzeń sprzyjająca spotkaniom z wystawcami, zwiedzającymi i innymi zaproszonymi firmami. BIZNESmeeting było doskonałą okazją do rozmów z nowymi i obecnymi kontrahentami. Partnerem Honorowym Strefy była firma HUHTAMAKI Foodservice Poland Sp. z o. o. – czołowy producent opakowań w Polsce, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.
O dobrej jakości targów świadczyło liczne grono silnych Partnerów, instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierali ich rozwój oraz dbali o aspekt merytoryczny wydarzenia.
Jednocześnie z targami ExpoOPAKOWANIA odbyły się Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, Forum Silesia 3DPrint, Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT oraz Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING.
Szersze podsumowanie targów znajduje się na www.expoopakowania.pl.