AUTO MOTO SHOW

Targi Motoryzacyjne

14 - 16 czerwca 2013

Przyjdź i wygraj: skuter, samochody na weekend, przejażdżki za kierownicą Ferrari F430 lub Lamborghini Gallardo

AUTO MOTO SHOW 2013 ROZPOCZĘTE


Piątek


Z udziałem Krzysztofa Hołowczyca uroczyście otwarto tegoroczną edycję Auto Moto Show. Obecność Hołka była wielką atrakcją, ale jak zawsze na targach motoryzacyjnych wielkim zainteresowaniem cieszyły się piękne dziewczyny i premierowe samochody. Na razie za wcześnie wyrokować, kto wygrał w obydwu kategoriach, bo wybory miss moto w niedzielę, a zwycięzców w samochodowej konkurencji poznamy jutro. Dziś jednak nie ulega wątpliwości, że zabytkowe i amerykańskie samochody cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Największe targowe atrakcje przewidziano na sobotę i niedzielę, między innymi zawody tuningowe, konkursy car audio, spotkanie z Kajetanem Kajetanowiczem i uczestnikami Rajdu Dakaru. Będą także zawodnicy startujące w tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup. Co więcej, konkursy, zabawy nagrody i wszechobecny zapach benzyny. Dla tych co to kochają to ciekawa oferta…


Sobota. Oj, dzieje się dużo :-)


Strażacy gaszą płonący samochód, rajdowcy i stuntowcy jeżdżą na placach pokazowych paląc gumę, dzieci ścigają się w gokartach napędzanych siła własnych mięśni, a starsi w gokartach spalinowych. Są liczne symulatory jazdy i symulator dachowania. Auta z nagłośnieniem o ogromnej sile "dają czadu", a piękne tuningowane samochody walczą o puchary. No i oczywiście auta premierowe, liczne motocykle, pokazy wymiany hamulców, pojazdy z rajdu Dakar i konkurs, w którym można wygrać skuter, przejażdżkę Lamborghini i Ferrari.


Na hali Expo Silesia gościmy 132 samochody osobowe, 1 ciężarówkę, 32 motocykle i skutery, 4 rowery, 4 symulatory, 6 aut terenowych, 3 "wyścigówki solarne". Na terenie zewnętrznym sytuacja jest dynamiczna i gościmy tam ponad 100 pojazdów car audio i tuningowych.

W sumie na Auto Moto Show można zobaczyć prawie 300 pojazdów.

 

Niedziela

Kajto zdominował ostatni dzień Auto Moto Show.

Tak jak w piątek Hołek, tak w niedzielą Kajetan Kajetanowicz zdominowali spotkanie miłośników motoryzacji w Expo Silesia w Sosnowcu. Kajtka wszędzie było pełno. Podpisywał tysiące plakatów, był jurorem podczas wyborów miss moto, sprawdzał się na symulatorze z Krystianem Korzeniowskim - kierowcą Volkswagen Castrol Cup. Dosiadł nawet offroad'owego jeepa Wranglera. Jego popularność była zaskakująca, ale to w końcu trzykrotny rajdowy Mistrz Polski, więc dziwić się nie należy.


Niedzielne Auto Moto Show było pełne przeróżnych atrakcji: pokazy motocyklowej akrobacji, imponująca akcja Straży Pożarnej, gaszącej samochód, cała masa konkursów i zabaw z główną nagrodą w postaci skutera.


Najwięcej widzów zgromadził jednak, zgodnie z tradycją, pokaz kandydatek do tytułu miss moto w strojach kąpielowych. Nie mam jednak wątpliwości, że dziewczyny najlepiej prezentowały się w sukniach ślubnych. Tak czy owak wybór nie był łatwy.


Podczas tegorocznego Auto Moto Show można było także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o auto-detailingu, o foliach i lakierach matowych i wielu ciekawych sprawach z dziedziny kosmetyki samochodowej. Nie da się jednak ukryć, że konferencje i panele nie cieszyły się szalonym zainteresowaniem.


Natomiast, gdy w hali odezwał się nagle dźwięk ośmio, czy dwunasto cylindrowego silnika, natychmiast pojawiały się tłumy.


W ten oto sposób kolejna edycja targów Auto Moto Show przeszła do historii przekonując niedowiarków, że takie imprezy są potrzebne...
 


A oto niektóre premiery, które można zobaczyć w Expo Silesia:

 AUDI RS 6

VW JETTA hybryda

OPEL CASCADA
 OPEL ADAM

RENAULT CAPTUR
crossover

CHEVROLET TRAX SUV

     
 
 
 


Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęćfilmów zamieszczonych na youtube przez internautów z poprzedniej edycji Auto Moto Show.